Pojawienie się w naszym domu nowego czworonoga to często nie lada wyzwanie. Wymaga to od wszystkich domowników przeorganizowania swojego codziennego życia. Pojawiają się przecież nowe obowiązki, których wypełnianie nie zawsze jest miłe i przyjemne. Młode pieski wymagają czasu aby przyzwyczaić się do nowego miejsca oraz by nauczyć się reagować na nasze komendy i oczekiwania.

Niezbędne akcesoria dla yorka

Niewielki rozmiar piesków małych ras wymaga od ich właściciela specjalnego podejścia. właśnie dlatego wymagają one dużo więcej uwagi i troski. Nie jest tajemnicą, że mniejszy pies będzie miał zupełnie inne wymagania względem doboru odpowiedniej karmy, zabawek, czy akcesoriów do pielęgnacji np. yorka. Nasze zaznajamianie się z tematem powinniśmy zacząć zanim jeszcze pies pojawi się w naszym domu. Wiele niezbędnych produktów możemy zgromadzić wcześniej. Każdorazowo powinniśmy rzetelnie podejść do tematu i wybrać dla naszego pupila to co najlesze. W większości przypadków podstawowa wyprawka obejmuje:

  • legowisko;
  • miskę na pokarm i wodę;
  • obrożę (szelki) i smycz;
  • zabawki;
  • transporter lub pasy bezpieczeństwa do samochodu;
  • szczotki, grzebienie i inne akcesoria niezbędne do pielęgnacji;

Mając ogromny wybór podstawowych akcesoriów powinniśmy zacząć zakupy od tych najistotniejszych. Niektóre akcesoria do pielęgnacji yorków szczeniaków są niezbędne już od samego początku np. miski, obroża, smycz czy legowisko, transporter i podstawowe produkty do pielęgnacji. Kupno ubranek, bucików, zawieszek czy ozdób do obroży możemy nieco odsunąć w czasie.

Jak dobrać wyprawkę dla yorka?

Trudno jest wyobrazić sobie kompletowanie wyprawki bez odpowiednio dobranej obroży i smyczy. Są to artykuły, bez których po prostu nie wyjdziemy z naszym pupilem z domu. Jeśli chodzi o obrożę to sprawa jest dość prosta. Musi ona być rozmiarem dopasowana do psiej szyi. Gdy wybierzemy zbyt wąską jest duże ryzyko, że będzie raniła szyję a zbyt szeroka będzie krępować ruchy.

Niezbędne akcesoria dla psa yorka to również smycz, którą przypinamy do obroży czy szelek. Zwróćmy uwagę aby była w miarę możliwości lekka. Kupując posłanie powinno ono być przede wszystkim wygodne, bezpieczne i wykonane z trwałych materiałów. Powinniśmy unikać między innymi wiklinowych koszy. Pieski lubią je gryźć co może skutkować zadławieniem fragmentem wiklinowego patyka. Poza tymi akcesoriami dla yorka miniaturki potrzebne będą dwie miski (na wodę i karmę). Warto by były podgumowane. Jeśli chodzi o zabawki to sprawa również nie jest skomplikowana. Przede wszystkim powinny być różnorodne. Świetnie sprawdzają się zabawki interaktywne, które możemy wypełniać smakołykami. Od samego początku musimy naszego pupila przyzwyczajać do codziennego dbania o jego sierść. Dlatego właśnie akcesoria do pielęgnacji yorka są takie istotne. Mamy bardzo duży wybór szamponów, odżywek, szczotek i grzebieni. W yorkowej “kosmetyczce” nie powinno zabraknąć również cążków czy trymera.

Czytaj także: Ubranka dla yorka

Akcesoria dla yorków szczeniaków

Przygarnięcie bądź kupno szczeniaka to nie tylko wspaniała przygoda ale również obowiązek. Kupując obrożę dla yorka powinniśmy pamiętać, że u tej rasy tchawica jest narządem szczególnie delikatnym. Jest to organ, przez który powietrze dostaje się do płuc oraz z płuc jest wyprowadzane na zewnątrz. Małe psy mają tchawicę zbudowaną z bardzo delikatnej i kruchej chrząstki. Fakt ten jest częstą przyczyną problemów oddechowych tych malutkich psiaków w wyniku tzw. zapadania sie tchawicy. Bywa tak, że piesek rodzi się już z taką wadą, jednak najczęściej powstaje ona w wyniku urazu mechanicznego takiego jak np. zbyt mocne i gwałtowne szarpnięcie za obrożę. O tym że stało się coś złego zwierzak poinformuje nas sam:

  • charcząc;
  • głośno dysząc;
  • krztusząc się.

Jeśli chodzi o materiał, z którego powinna być wykonana, najlepiej wybrać ten najbardziej trwały a zarazem miękki. Efekt taki uzyskuje się poprzez wyłożenie wewnętrznej części obroży materiałem np. filcem.

Właśnie w związku z tym wielu właścicieli decyduje się na zakup szelek zamiast obroży. Obwódka na szyję użyta w nieumiejętny sposób może być również przyczyną urazu kręgosłupa szyjnego, który u yorków jest bardzo delikatny. Szelki natomiast to jeden z akcesoriów dla psa yorka, który przez wielu weterynarzy nie są zalecana dla szczeniaków. Mogą one ze względu na swoją budowę prowadzić do deformacji rozwijającego się i kształtującego dopiero psiego szkieletu. Szelki mogą również być przyczyną wycierania się sierści psiaka przez to , że stykają się z jego ciałkiem na stosunkowo dużej powierzchni. Przy wyborze smyczy spośród wielu podobnych akcesoriów dla yorków szczeniaków wybierzmy niezbyt długą aby pies miał szansę nabrać odpowiednich nawyków. Legowisko powinno być raczej małe i mięciutkie. Można uzupełnić je w dodatkowy kocyk, dzięki któremu stanie się ono jeszcze bardziej atrakcyjne dla naszego pupila. Pamiętajmy o dostosowaniu rozmiarów misek do wielkości naszego szczeniaczka, gdyż zbyt wysokie będą utrudniały mu prawidłowe picie i jedzenie. Spośród akcesoriów dla yorka miniaturki na ogromną uwagę zasługuje torba transportowa. Daje nam ona pewność, że podczas podróży samochodem nasz szczeniaczek będzie bezpieczny. Gdy szczeniakowi zaczynają wyrastać stałe zęby, spośród akcesoriów dla psa yorka musimy wybrać odpowiednie gryzaki. Przed zakupem upewnijmy się, że dany gryzak jest odpowiedni dla szczenięcych ząbków. Od samego początku musimy również zadbać o pielęgnację naszego małego przyjaciela. Zaopatrzmy się w odpowiednio dobrany grzebień, szczotkę, trymer, cążki do paznokci. Niezbędny będzie szampon, przeznaczony do wrażliwej szczenięcej skóry yorków.

Gdzie kupić akcesoria dla psa rasy york?

Ogromna dostępność akcesoriów dla yorka daje nam niesamowite możliwości wyboru. Jedni będą czuli się jak ryba w wodzie a innym właścicielom będzie to spędzać sen z powiek. Wiadome jest, że nowy członek rodziny zasługuje na to co najlepsze. W sklepach internetowych często można spotkać kategorie zakupowe dedykowane właśnie tym maleńkim pieskom. Rozbudowane opisy pomogą nam w wyborze nie tylko odpowiedniej karmy ale również zabawek, misek, artykułów do pielęgnacji czy innych akcesoriów np. dla yorków szczeniaków. W internecie jest też wiele stron, blogów czy forów poświęconych tym pieskom. Właściciele bez problemu mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami i opiniami o różnych produktach jak i dawać sobie wskazówki gdzie i co można nabyć. Fachowych informacji udzieli nam przede wszystkim weterynarz naszego pupila. Doradzi nam jaką karmę wybrać, czy które akcesoria dla yorka będą dla naszego zwierzaczka najlepsze. Możemy go również poprosić o próbki tych produktów, żeby przed zakupem większej ilości sprawdzić czy nasz pupil będzie na nie dobrze reagował. Jeśli dobieramy obrożę, czy transporter, warto aby pasiaka do nich przymierzyć. Takie produkty łatwiej jest kupić w sklepach stacjonarnych. Tam też możemy liczyć na pomoc przeszkolonego w tym kierunku personelu, więc nie bójmy się zadawać pytań.

Ile kosztują akcesoria do pielęgnacji yorka?

Akcesoria dla yorka miniaturki obejmują również całą gamę produktów do pielęgnacji. Pieski te charakteryzują się tzw. długą, jedwabistą i cienką szatą bez podszerstka. Wymaga to kąpieli przynajmniej 2-3 razy na tydzień. Zaleca się używania szamponów dedykowanych tej rasie. W specjalistycznych sklepach z akcesoriami dla yorka można je kupić w granicach 13-40 zł za 250ml. Ważne jest aby szampon zawierał substancje pielęgnujące takie jak np. olejek migdałowy, który powoduje, że sierść jest miękka i lśniąca. Przydatne mogą okazać się również preparaty ułatwiające czesanie długich włosów u naszego pupila. Dlatego właśnie wśród akcesoriów do pielęgnacji yorka znajdziemy również te ułatwiające rozczesywanie, działające antystatycznie czy działające odżywczo i ochronnie na wrażliwą skórę tych małych zwierzaków. Kwota jaką przeznaczymy na taki specyfik to od 25-50 zł. Długie i cienkie włosy wymagają odpowiednich szczotek i grzebieni, które ułatwią radzenie sobie z często tworzącymi się kołtunami. Cena za takie przyrządy to rząd wielkości od 18-30 zł.

Mały piesek wcale nie oznacza małego wyzwania. Szczególnie, że akcesoria dla yorka dostępne choćby w sklepach internetowych mogą z łatwością przyprawić nas o zawrót głowy.

Czytaj także: Jak rozpoznać dobry sklep dla yorka?

Dodaj komentarz