Buldogi francuskie to niesamowicie łagodne psiaki z uroczymi uszami nietoperza, co wyróżnia ich z tłumu. Czarne, białe, kremowe czy moręgowate mało istotne, każde umaszczenie tej rasy jest czarujące.

Co założyć na spacer?

Krótki włos u przedstawiciela tej rasy nie pomaga bardziej wrażliwym pupilom w trakcie wyjść. Wiele buldogów potrzebuje pomocy z naszej strony i zapewnienia odpowiedniego ubrania. Bluzy czy sweter zapinany na guziki świetnie się nada na chłodniejsze dni. Czasami pojawia się problem z doborem ubrania przez swoją przysadzistą budowę ciała, a nawet przez większą muskulaturę, jeśli są to psy wystawowe, ale zazwyczaj udaje się dobrać tak rozmiar, by nie sprawiał dyskomfortu, ani nie krępował ruchów psa w trakcie zabawy. Szczególnie ten model swetra w kolorze beżu świetnie się prezentuje na psiaku i uwydatnia czarujący urok.

Zimą zazwyczaj również wystarczy cieplejsza bluza Superman, która świetnie utrzyma odpowiednią temperaturę ciała i pomoże w momencie, kiedy dłuższy czas pozostaje w bezruchu. Wygodna i z delikatnym meszkiem od wewnętrznej strony z pewnością się sprawdzi.

Buldogi francuskie nie przepadają za wilgocią. Bardzo dużo właścicieli decyduje się na wysokiej jakości kurtki przeciwdeszczowe, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza, która zapewnia ochronę przed przewianiem czworonoga z możliwą regulacją na rękawach i brzuchu, by utrzymała się na swoim miejscu. Przede wszystkim ma zagwarantować najwyższy komfort noszenia odzieży wierzchniej psu. Można też ją wykorzystać w trakcie opadów zimą – jeśli będzie dalej zimno pupilowi mimo kurtki, załóżcie pod nią coś dodatkowego, sweter, polar nada się idealnie.

Latem należy pamiętać, że buldogi kiepsko radzą sobie z upałami. Ograniczamy wychodzenie w ten okres wychodzenie na zewnątrz najlepiej do poranków i wieczora. Ciemniejsze umaszczenie psa może potęgować problem co często rozwiązuje się jasnymi koszulkami, które odbijają promienie słoneczne i nie grzeją psa. buldog francuski

Zabawa na dworzu z psijaciółmi

Właściciele powinni pamiętać o tym, że ten mały psiak ma jednak pazura i odziedziczyli po swoich przodkach instynkt walki, więc jeśli chcemy bez obaw wychodzić na spacery wśród innych psów, należy buldogi socjalizować od szczeniaka do kontaktu z czworonogami. 

Zabawa z buldogiem to sama przyjemność – uwielbiają się bawić. Zabawki powinny być solidne, większe by czworonóg nie miał szans na połknięcie jej w trakcie wygłupów. Zabawki ze sznurkiem i piłkami tenisowymi świetnie się sprawdzą i spowodują wiele radości ze strony psiaka.

Buldogi są inteligentne i chętnie się uczą, jeśli nie brakuje nam konsekwencji i cierpliwości. Należy psa odpowiednio zmotywować i nie wprowadzać agresywnych zachowań ze swojej strony – psy tej rasy nie zapominają szybko o przykrych przeżyciach i może odmówić współpracy i przez długi czas nie zechce pracować.  

Co jest bardzo fajne buldogi są skłonne słuchać dzieci – jest niezwykle otwarty na przyjaźnie z dziećmi oraz łagodny i tolerancyjny, a nie każda rasa psów jest do tego zdolna. 

Wymagają one dużej atencji ze strony właściciela i ignorowane często potrafią o sobie przypomnieć, więc warto poświęcić mu sporo swojej uwagi, kiedy tego potrzebują. 

Co ciekawe – ich charakterystyczne chrumkanie może być odebrane przez inne psy jako warczenie, co powoduje konflikty. Buldogi najlepiej dogadują się między sobą, bo kto inny jest w stanie lepiej zrozumieć ich zachowania, niż oni sami?

Pielęgnacja buldożków

Po masażu taką rękawiczką nasz pies będzie zrelaksowany i zadbany.

Buldogi francuskie są łatwe w pielęgnacji. Linieje na wiosnę, ale sierść jest krótka i twarda. Łatwo się wbija w nasze ubrania, dywany, tapicerkę. W takich momentach należy psiaka czesać silikonową rękawiczką do czyszczenia, a po tym okresie wystarczy robić to raz w tygodniu. Kąpiemy tylko w miarę potrzeby. Po takim czesaniu swobodnie przecieramy czworonoga ręcznikiem (najlepiej z bawełny), a nawet chusteczkami do pielęgnacji.

Buldogi francuskie przyciągają coraz większą uwagę przez ich adaptację w każde miejsce, czy to mieszkanie, czy dom oraz przez fakt ich charakteru, z którym początkujący właściciel poradzi sobie, jeśli jest tylko konsekwentny, cierpliwy i kocha spędzać czas ze swoim czworonogiem. Te czarujące uszka jeszcze nieraz wprawią Was w dobry nastrój w Waszym domu, jestem tego pewna, czego szczerze życzę przez jak najdłuższy czas!

Dodaj komentarz