Wielu nowych właścicieli czworonogów zastanawia się, w co powinno się zaopatrzyć, przed przyjęciem w domu psa. Jednym z ważniejszych elementów jest legowisko dla psa. Wbrew pozorom wybór właściwego nie jest łatwy. Jakie legowisko dla psa będzie dobrym wyborem? Co wziąć pod uwagę, czym się kierować przy wyborze właściwego posłania dla psa i wiele więcej znajduje się w poniższym tekście. Poniższe wskazówki z pewnością ułatwią wybór właściwego modelu.

Czy wybór legowiska dla psa jest istotny?

Wielu opiekunów psów zastanawia się, czy wybór legowiska dla psa jest naprawdę tak bardzo istotny. Okazuje się jednak, że dobrze dobrane posłanie dla psa jest kluczowe, zarówno dla pupila, jak i dla jego właściciela. Dobrze dopasowana leżanka dla psa sprawia, że chętniej w niej wypoczywa, a tym samym rzadziej wskakuje na łóżko czy kanapę. Odpowiedniej jakości legowisko to także wysoki komfort snu, a to z kolei pozwala mu się właściwie zregenerować. Jak wiadomo – właściwa regeneracja jest kluczem w utrzymaniu zdrowia. Warto również pamiętać, że dopasowane do potrzeb czworonoga legowisko sprawia, że chętniej będzie na nim leżał. Tym samym nie będzie kłopotu ze skierowaniem go na posłanie.

Aby jednak leżanka dla psa dobrze mu służyła, musi być indywidualnie dopasowana do jego potrzeb i wymagań. Na co zwrócić uwagę przy wyborze legowiska dla psa? Wszystkie szczegóły wyjaśniamy poniżej.

Eleganckie plecione legowisko dla psa Elżbieta
Eleganckie plecione legowisko dla psa, które jest niesamowicie wygodne a także wygląda wyśmienicie.

Jak wybrać pierwsze legowisko dla psa?

Przynosząc do domu nowego czworonoga czy też szczeniaka, właściciele chcą zapewnić mu wszystko, to co najlepsze. Często decydują się więc na zakupienie najpiękniejszego, a tym samym najdroższego legowiska dla psa. Z jednej strony nic dziwnego, że chcą zapewnić mu najlepsze warunki do wypoczynku, z drugiej, praktycznej strony, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego pierwsze posłanie dla psa nie powinno być najlepsze?

Właściciele małych psów często zapominają, że początkowe wspólne życie nie należy do najłatwiejszych. Z tego też względu leżanka dla psa jest narażona na szereg czynników, które mogą doprowadzić do jej zniszczenia. Warto pamiętać, że małe psy dość często swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają w różne miejsca – jeśli polubią leżankę, to może być ona również dobrym miejscem na użycie jako toalety. Dodatkowo psiak z pewnością wypróbuje legowisko dla psa do ostrzenia swoich kiełków. Czynniki te sprawiają, że eksperci zalecają inwestycję w dobrej jakości, droższe posłanie dla psa, gdy oduczy się on złych nawyków i nauczy właściwego zachowania.

Nie oznacza to jednak, że pierwsza leżanka dla psa może być niskiej jakości. Powinna być ona dopasowana do wielkości psa, tak by bez większych problemów mógł z niej korzystać.

Jak dopasować wielkość legowiska do psa?

Jak już wspominaliśmy, wybór właściwego legowiska dla psa nie jest łatwym zadaniem. W sklepach z artykułami dla zwierząt znajduje się ich szeroki wybór. Zwracając uwagę na rozmiar posłania dla psa, należy wybrać taki model, który pozwoli mu się komfortowo wyciągnąć, a tym samym odpoczywać w przyjemnej, wygodnej pozycji. Ważne jest, by posłanie psa było takiej samej długości jak on sam – warto mierzyć od nosa aż do końca tułowia. Jeśli właściciel zauważy, że pies śpi z głową wystającą poza legowisko, to nie musi od razu się martwić, że jest ono za małe – być może pies lubi taką pozycję. Kluczową rolę odgrywa również szerokość – nie może ono być zbyt wąskie. Dobrze dopasowana leżanka dla psa umożliwi mu wygodne spanie na boku.

Podczas wyboru posłania dla psa warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Są bowiem dostępne wersje w pełni otwarte, jak i osłonięte od góry, przypominające swoim wyglądem domek/budę. W zależności od charakteru pieska może okazać się, że którejś ze wspomnianych wersji nie będzie akceptował. Najczęściej bojaźliwe pieski, wrażliwe na hałas i inne stresujące sytuacje, lepiej czują się w legowiskach dla psa przypominających budkę.

Eleganckie plecione legowisko dla psa Elżbieta
Różowe plecione legowisko jest znakomitym wyborem dla wymagających suczek. Legowisko doskonale komponuje się z różnymi rodzajami wnętrz.

A jakie legowisko wybrałby pies?

Wybierając legowisko dla psa, warto zwrócić uwagę również na to, co wybrałby sam zainteresowany. Każdemu – czy to człowiekowi, czy zwierzęciu, zależy na wygodzie. Wybrana leżanka dla psa powinna więc umożliwiać swobodne położenie się w każdej pozycji. Eksperci analizujący zachowania czworonogów wskazują również, że dobrze, jeśli posłanie dla psa ma z jednej strony podpórkę – jest to doskonałe miejsce do wygodnego ułożenia pyszczka. W przypadku jej braku warto wyposażyć leżankę w poduszeczkę.

Kluczowe dla psów jest również ciepło, zwłaszcza w okresie zimowym. Dobrze, by wybrane posłanie dla psa zapewniało odpowiedni komfort cieplny. Legowisko dla psa zawsze jest umieszczane na podłodze – jeśli materiał będzie dobrze izolował zimno, czworonóg nie zmarznie w okresie zimowy. Materiał nie powinien być również zbyt ciepły, gdyż przebywanie w leżance dla psa w upalne dni nie będzie komfortowe.

Jakie legowisko dla psa będzie najlepsze?

Podsumowując odpowiedź na pytanie, jakie legowisko dla psa będzie najlepsze, warto wskazać kilka aspektów. Drogie legowisko dla szczeniaka nie będzie dobrym wyborem – wymaga poniesienia wysokich kosztów, a z uwagi na brak wielu umiejętności, dość szybko ulegnie zniszczeniu. Rozwiązaniem są tanie posłania dla psa, jednak właściciel powinien zwrócić również uwagę na ich jakość. Nie mogą one być zbyt słabe, gdyż po kilku praniach będą wymagały wymiany na nowe. Dobrze, jeśli wybrana leżanka dla psa jest wykonana z odpowiedniej jakości materiału bądź też właściwie wykończona od spodu – dzięki temu miejsce wypoczynku czworonoga nie będzie wędrowało po całym domu. Dobra przyczepność to podstawa.

Wielu opiekunów psów zwraca również uwagę na design leżanki dla psa. Wybierają modele estetyczne, które będą praktyczne, a przy tym będą uzupełniały aranżację wnętrza. Dobrym wyborem będą legowiska dla psa umożliwiające zdjęcie pokrowca. Dzięki temu łatwiej utrzymać je w czystości, ale też wymienić pokrowiec na nowy. Jeśli chodzi o kolorystykę posłania dla psa, dobrym wyborem będzie ta o barwie zbliżonej do jego umaszczenia – wówczas wypadające włosy czy sierść nie będą, aż tak bardzo widoczne.

Legowisko dla psa Hot Dog
Nasz bestseller w postaci bardzo wygodnego legowiska dla psa, przypominającego bułkę hot dog. Serdecznie polecamy to super wygodne legowisko!

Gdzie umieścić legowisko dla psa?

Jeśli decyzja o zakupie legowiska dla psa została podjęta i został wybrany właściwy model, konieczne jest ustalenie miejsca, w którym leżanka dla psa zostanie umieszczona. Wielu opiekunów decyduje się na ustawienie jej w dowolnym, wręcz przypadkowym miejscu. Okazuje się jednak, że nie jest to dobra decyzja. Właściwe wybranie miejsca pozwala zapewnić zwierzęciu pełen komfort wypoczynku, a jednocześnie kontakt z domownikami.

Legowisko dla psa warto umieścić w miejscu, w którym pupil będzie mógł mieć stały kontakt z domownikami. W wielu domach posłanie dla psa jest umieszczane w przedpokoju bądź też salonie. Powinno to być jednak miejsce odrobinę ustronne, tak by pies mógł w nim spokojnie odpocząć czy się zdrzemnąć. Ustawienie leżanki dla psa w sypialni czy pokoju dzieci nie jest najlepszym rozwiązaniem – czworonóg nie będzie z niej korzystał zbyt często, a w sytuacji, gdy jednak się przekona do takiej lokalizacji, będzie mógł czuć się odrzucony.

Dodaj komentarz