Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

-39%
-39%
39.90
16.99

Zabawki myszy dla kota

Jeśli jesteś opiekunem kota, zapewne zdajesz sobie sprawę, że zwierzęta te uwielbiają zabawę. Ponieważ naturalny instynkt Twojego futrzaka nakazuje mu polować, zabawka dla kota imitująca mysz sprawi mu mnóstwo frajdy.

Jaka zabawka jest najlepsza dla kota?

Szukając odpowiedniego prezentu dla swojego futrzaka, weź pod uwagę jego wiek. Dorosłe zwierzaki uwielbiają wymagające zabawki interaktywne, mniejsze zaś — wolą lekkie piłeczki, czy uciekające myszy dla kotów. Podczas wyboru odpowiedniego prezentu przypomnij sobie usposobienie i charakter Twojego pupila. Jeśli Twój kot to urodzony łowca – doskonałym dla niego gadżetem będzie mysz dla kota, ponieważ pozwoli mu ona wyzwolić naturalne instynkty. Zabawki dla kota pozwalające mu się bawić w polowanie na mysz sprawiają, że Twój zwierzak może poczuć się jak prawdziwy drapieżnik. Ponadto zapewnią one kotu właściwą dawkę ruchu, dzięki czemu Twój pupil będzie dłużej się cieszył dobrym zdrowiem i witalnością.

Zabawka myszka — idealna dla kociego myśliwego

Zabawę w kotka i myszkę znają wszystkie dzieciaki. Nie wzięła się ona znikąd. Od zarania dziejów wiadomo, że koty uwielbiają uganiać się za tymi malutkimi gryzoniami. Jeśli chcesz sprezentować mu taki gadżet, na rynku jest wiele zabawek dla kota myszy, którymi Twój futrzak będzie zachwycony. Z pewnością znajdziesz więc odpowiednią, która przyniesie wiele radości Twojemu pupilowi. Dorosłe koty stale potrzebują czegoś nowego, co pozwala im się rozwijać i doskonalić kocie umiejętności. Pomagają w tym różne zabawki interaktywne, stymulujące kota umysłowo i wypełniające mu czas w ciągu dnia. Niekiedy koty w bardziej sędziwym wieku robią się coraz bardziej leniwe i nie są już tak chętne do zabawy. Można to jednak próbować zmienić kupując swojemu pupilowi interaktywną myszkę lub inną uciekającą zabawkę. Kot nie powinien być obojętny wobec zabawek laserowych, które obudzą w nim instynkt drapieżcy. Dzięki uciekającej myszy zabawce dla kota Twój pupil zużyje swoją energię i pozna emocje, które mogłyby mu towarzyszyć na prawdziwych łowach. Najważniejszą funkcją kocich zabawek to symulowanie łańcucha łowieckiego. Skacząca mysz zabawka dla kota będzie dla niego wyjątkową atrakcją i pozwoli mu spełniać swoje myśliwskie powołanie.

Zalety zabawki w postaci myszki dla kota

Zabawka, jaką jest absorbująca uwagę mysz dla kota ma wiele zalet, które powodują, że warto zaopatrzyć swojego zwierzaka w taki gadżet. Przede wszystkim jest ona wyjątkową atrakcją oraz przystosowaną do potrzeb Twojego mruczka formą spędzania czasu.

Chcąc wyczerpać ogromne pokłady swojej energii, młody dorosły kot powinien spalić ją w zabawie. Równie istotne jest zaspokojenie jego instynktu łowieckiego poprzez symulowane polowanie. Koncentrując zwierzaka na sztucznej myszce, odwracasz uwagę swojego pupila od swoich palców i mebli, które często stają się celami kocich natarć. Kot, który zaspokoi popęd łowcy będzie mniej skłonny by atakować części ciała domowników i inne ruszające się obiekty w mieszkaniu a po solidnej porcji zabaw pójdzie zmęczony spać i nie będzie przeszkadzać Ci w nocy.

Rodzaje „myszek” dla kota

W ofertach sklepów dostępne są obecnie różne rodzaje zabawkowych myszy. Aby ostatecznie zdecydować się, która z nich będzie najlepsza dla Twojego pupila obserwuj go i sprawdź co najlepiej przypadnie mu do gustu. Maleńkie kocięta preferują piskliwe zabawki. Mysz – zabawka dla kota w szeleszczącym tunelu doskonale nada się dla maluchów, wpływając jednocześnie na wyostrzenie ich słuchu. Dorosłe koty wolą jednak z reguły inne gadżety. Dla nich najlepiej sprawdzą się myszki elektryczne nakręcane lub z funkcją wibrującą, które mogą zająć je na długi czas. Innym rodzajem są myszki wypełnione tzw. kocimiętką. Nie tylko pobudza ona instynkt myśliwski kota, ale trafia ona w jeden z jego ulubionych zapachów, albowiem zioło to zawiera w sobie substancje, które są obecne w moczu kotek. Zwróć uwagę, na jakie bodźce jest najbardziej wrażliwy Twój pupil. Niektóre koty wolą ciszę inne lepiej reagują na nieco głośniejsze dźwięki. Kupując jednak głośną mysz, przemyśl, czy będziesz w stanie wytrzymać z nią na dłuższą metę.