Obroża Bayer Kiltix to obroża chętnie wykorzystywana przez właścicieli psów do ochrony swoich pupili przed pasożytami, takimi jak pchły i kleszcze. Substancje czynne zawarte w obroży Kiltix, tj. propoksur i flumetryna, uwalniają się w sposób ciągły w trakcie jej noszenia, rozprzestrzeniają się w sierści psa i oddziałują na pchły i kleszcze jednocześnie nie wywierając negatywnego wpływu na jego zdrowie. Skuteczność działania obroży Kiltix Bayer 53 cm, 38 cm lub 70 cm utrzymuje się nawet do siedmiu miesięcy, nic więc dziwnego, że cieszy się ona ogromnym zaufaniem wśród właścicieli czworonogów i osób zawodowo zajmujących się opieką nad zwierzętami.

Jeśli i Ty szukasz skutecznego sposobu na walkę z pchłami i kleszczami u swojego zwierzaka, jednak nie wiesz, jaki środek spełni Twoje oczekiwania wybierz obrożę Bayer Kiltix! To wysokiej jakości produkt, którego zakupu na pewno nie pożałujesz! Występuje w trzech rozmiarach, dla małych, średnich i dużych psów, dzięki czemu możesz wybrać model odpowiedni dla swojego psiaka. Zainteresowany? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat obroży Kiltix 70 cm, 53 cm i 38 cm. Przyjemnej lektury!

Popularne rodzaje obroży dla psów

Regulowana obroża chustka dla psa rock czerwona i czarna na psie
Gdy sezon się skończy, można przejść na zwykłą obrożę. A gdyby przejść na obrożę niezwykłą? Ta obroża z chustą prezentuje się niesamowicie oraz jest bardzo uniwersalna!

Obroże Kiltix dla małych psów, Kiltix dla średnich psów i Kiltix dla dużych psów nie są wyposażone w kółko do mocowania smyczy. Ich jedynym przeznaczeniem jest ochrona psów przed kleszczami i pchłami. Dlatego też Twój pupil musi nosić jednocześnie szelki dla psa lub obrożę.

Do najpopularniejszych obroży dla psów można zaliczyć:

Działanie tych ostatnich opiera się wyrządzaniu psom bólu i nie zaleca się ich stosowania.

Bayer Kiltix obroża dla średnich psów – co to takiego?

Obroże Bayer Kiltix dla małych, średnich i dużych psów to produkty przeznaczone do zwalczania u psów pcheł i kleszczy oraz ochrony przed nimi. Substancje czynne zawarte w Bayer Kiltix 70 cm, 53 cm i 38 cm rozprzestrzeniają się w sierści zwierzaka działając na pasożyty w sposób kontaktowy, jednocześnie nie stanowiąc zagrożenia dla zdrowia naszego zwierzaka. Działanie obroży Kiltix utrzymuje się nawet do siedmiu miesięcy zapewniając psom ciągłą ochronę przed pasożytami i wszelkimi negatywnymi skutkami wynikającymi z ich obecności, takimi jak np. świąd skóry czy choroby przez nie przenoszone.

Czytaj także: Obroże na kleszcze

obroża kiltix? nie koniecznie
Nawet jeżeli nie chcemy korzystać z obroży na owady, nasz pies musi być wyposażony w obrożę. Do wieczornych spacerów obroża led nada się idealnie.

Bayer Kiltix – działania niepożądane i przeciwwskazania

Podobnie jak wszystkie substancje lecznicze, tak i obroża Kiltix może spowodować pewne niepożądane skutki. U psów nadwrażliwych na składniki czynne zawarte w obroży może wystąpić reakcja uczuleniowa i lekkie swędzenie skóry. Należy wówczas zdjąć psu obrożę i skorzystać ze środków bazujących na odmiennych środkach chemicznych.

Obroży dla psów Bayer Kiltix nie zaleca się stosować u psów z rozległymi ranami skóry oraz zwierząt będących w trakcie rekonwalescencji.

Jak stosować obrożę Kiltix dla średnich psów?

Obrożę dla psów Kiltix należy wyjąć z opakowania i usunąć ograniczniki znajdujące się po wewnętrznej, gładkiej stronie obroży. Następnie obrożę należy zapiąć na szyi zwierzęcia przeciągając pasek przez klamrę.

Obroże Kiltix dla średnich psów, Kiltix dla dużych psów i Kiltix dla małych psów zaleca się nosić nieustannie z wyjątkiem kąpieli.

Bayer Kiltix dla psów średnich – kiedy nie stosować?

Obroże Bayer Kiltix warto stosować u wszystkich psów niezależnie od ich wielkości i masy, jednakże zaleca się nie stosować ich u zwierząt:

  • z ranami skóry;
  • posiadających nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji czynnych;
  • z mechaniczną niedrożnością w obrębie układu pokarmowego lub moczowego;
  • chorych na astmę oskrzelową lub inne ciężkie schorzenia płucne;
  • mających problem z układem sercowo-naczyniowym, gdyż w ich przypadku może dojść do skurczu mięśni gładkich;
  • u szczeniąt do 3 miesiąca życia.

Bayer Kiltix – ostrzeżenia

  • Obroże Kiltix Bayer 53 cm, 38 cm i 70 cm przeznaczone są wyłącznie do użytku zewnętrznego.
  • Skuteczność działania obroży Kiltix może być różna w zależności od stanu sierści psa i ilości pasożytów.
  • Skuteczność działania obroży Kiltix sięga nawet 7 miesięcy, jednakże okres ten może być krótszy jeśli dojdzie do jej długotrwałego zamoczenia lub przesadnego używania szamponu.

Równocześnie ze stosowaniem obroży dla psów Bayer Kiltix zaleca się stosowanie środków owadobójczych w środowisku życia psa (legowisko, itp.).

Czytaj także: Obroża elektryczna dla psa – co trzeba wiedzieć

Dodaj komentarz