Pochwały, głaskanie i smakołyki to balsam dla psiej duszy. Przy prawidłowym stosowaniu nagrody zwiększają motywację czworonożnego przyjaciela, podnoszą go na duchu i poprawiają każdą relację między człowiekiem a psem. A z nagrodą i przysmakiem treningowym łatwiej się uczyć! Sprawdź, jakie przysmaki dla psa dać mu w nagrodę podczas treningu posłuszeństwa.

Przysmaki treningowe dla psów, co jest ważne? Motywacja przechodzi również przez żołądek

Cierpliwość, konsekwencja i jasne zasady to podstawowe wymogi skutecznej edukacji czworonożnego przyjaciela. Ale dlaczego Twój pies miałby przerywać zabawne tylko dlatego, że go wołasz i że coś od niego chcesz? Na przykład dlatego, że wie, że zostanie za to nagrodzony! Nagrody mogą być wykorzystane do pozytywnego wzmocnienia pożądanego zachowania, ponieważ pochwały, głaskanie i smakołyki są balsamem dla duszy psa i pokazują mu, że zrobił wszystko dobrze.

Zrobiłeś wszystko dobrze – tak trzymaj! Nagradzanie psa przysmakami

Nagradzanie psa smakołykami motywuje zwierzę do powtarzania tego, czego się nauczyło lub do trwałego wdrożenia. Niezależnie od tego, czy jest to szkolenie psów, czy po prostu wychowanie (utrwalanie pozytywnych zachowań) – zmotywowany pies pozostaje dłużej i bardziej skoncentrowany.

Przysmak dla psa maced sushi królik z rybą
Przysmak dla psa imitujące sushi, składające się z mięsa królika i ryby. Doskonałe przekąski wykonane z naturalnych surowców bez zbędnych dodatków. Idealne do tresowania psów.

Jakie smakołyki wykorzystać do szkolenia psów?

Ponieważ przysmaki dla psa treningowe powinny być jak najsmaczniejsze, głównym składnikiem jest zazwyczaj wysokiej jakości mięso. Pozostałe składniki również powinny być dobrej jakości, aby były dobrze tolerowane przez psa. Przysmaki treningowe z dużą zawartością mięsa często pachną szczególnie intensywnie dla naszych czworonożnych przyjaciół, zwłaszcza jeśli mają również wysoki poziom wilgoci.

Miękkie przysmaki treningowe dla psa – zapach smaczków

Na przykład miękka przekąska zawsze pachnie intensywniej niż ciastko. To może się opłacić w przypadku wybrednych czworonożnych przyjaciół. Jednak wiele psów jest pod tym względem nieskomplikowanych i z wdzięcznością przyjmuje każdy treningowy poczęstunek.

Co brać pod uwagę wybierając smaczki treningowe?

Oprócz smaku, wielkość to właśnie konsystencja odgrywa również rolę w wyborze odpowiedniego przysmaku treningowego. Mniejsze, bardziej miękkie kęsy są łatwiejsze i szybsze w podawaniu podczas nagradzania psa, więc długie gryzienie nie spowalnia treningu między ćwiczeniami. Ułatwia to również nagradzanie psa we właściwym czasie. Jeśli podczas szybkiego treningu pochopnie połknie większe lub twarde kawałki, może to również doprowadzić do zakrztuszenia się, a nawet niechcianych kontuzji. Jednak od czasu do czasu większe kęsy nagrody mogą również służyć jako bardzo specjalne pozytywne utrwalenie.

Bardzo przydatna zasada dotycząca dawania przysmaków treningowych dla psa

Lepiej częściej dawać mały kęs w nagrodę – w oczach czworonożnego przyjaciela częstotliwość nagrody jest znacznie ważniejsza niż wielkość przekąski. Zbyt duże przysmaki można po prostu połamać i podawać podczas treningu w kilku mniejszych kawałkach.

Przysmaki treningowe dla psa a kalorie

Również w odniesieniu do spożywanych kalorii lepsze jest dawanie pierwszeństwa małym przysmakom treningowym – zwłaszcza jeśli czworonożny przyjaciel często otrzymuje smakołyki. W szczególności szczenięta często otrzymują wiele smakołyków na początku, gdy rozpoczynają trening. Spożycie kalorii ze smakołyków treningowych jest często nieoszacowane, dlatego należy uważnie obserwować dzienną liczbę smakołyków i przekąsek. W przeciwnym razie możesz szybko doprowadzić do zwiększonego spożycia kalorii przez psa i związanych z tym problemów zdrowotnych.

Nagradzanie szczeniąt przysmakami a tycie

W szczególności szczenięta mogą doznać nieoczekiwanych kontuzji – zbyt szybki wzrost i tycie szczeniąt ma przede wszystkim negatywny wpływ na dalszy rozwój stawów. Wytyczne są zatem następujące – przysmaki treningowe powinny mieć jak najmniejszą gęstość kalorii, czyli jak najmniej kalorii w stosunku do wagi przekąski.

Czytaj także: Specyfika karmienia zwierząt domowych

Przysmak dla psa maced kurczak z marchwią, jabłkiem i burakiem
Kurczak z dodatkiem warzyw i owoców idealnie dopasowany do psich potrzeb. Przekąski te są dopasowane biologicznie i bardzo dobrze uzupełniają dietę codzienną naszego pupila.

Jakie są idealne smakołyki treningowe dla psa?

Idealne smakołyki treningowe „w pigułce”:

  • wysoka zawartość mięsa,
  • mały rozmiar kawałka przysmaku,
  • miękka, soczysta konsystencja,
  • przysmaki mało kaloryczne.

Czy można nagradzać psa zwykłą suchą karmą? Sposób na przekąski!

Aby zaoszczędzić kalorie, ale nadal móc intensywnie nagradzać szczeniaka lub dorosłego psa, od czasu do czasu można również stosować zwykłą suchą karmę (jeśli pies jest karmiony suchą karmą). W takim przypadku ilość suchej karmy podawanej jako przekąska podczas treningu można łatwo odjąć od zwykłej ilości podawanego posiłku, aby zapobiec przekarmieniu. Dobrym sposobem jest trzymanie karmy razem w pudełku z przysmakami, by przesiąkła ich zapachem.

Jak wybrać niskokaloryczne przekąski / nagrody dla psa?

Domowe „niskokaloryczne przekąski” mogą czasami służyć jako alternatywna nagroda:

  • odpowiednie owoce i warzywa w małych kawałkach,
  • wafle ryżowe,
  • domowy popcorn bez dodatku masła, cukru i soli.

Wielu właścicieli psów na ogół preferuje smakołyki, które nie kruszą się zbytnio lub nie pozostawiają irytującego tłustego śladu na dłoniach, lub ubraniach. Zwłaszcza jeśli trzymane są w kieszeni kurtki lub spodni. Pamiętaj o tym, że bardzo dobrym pomysłem jest stosowanie woreczków na smakołyki! Uchroni Cię to przed zabrudzeniem kieszeni.

Jak samemu przygotować smakołyki dla psów? Przysmaki dla psa naturalne

Czy chcesz rozpieścić swojego pupila domowymi ciasteczkami / przysmakami? Wystarczy kilka składników, aby w kilka minut wyczarować domowe przysmaki dla psa. Twój pupil z pewnością doceni tę różnorodność i podczas treningu dołoży dodatkowego wysiłku, aby zdobyć jeden z domowych smakołyków! Na początek, sprawdź, za czym przepada Twój pies. Czy jest to suszone mięso, owoce lub warzywa. Sprawdź, czy nie ma alergii na domowe składniki. Pamiętaj, aby przygotować domowe przysmaki dla psa bez soli, cukru i dodatkowej ilości tłuszczu. Możesz podać psu specjalnie dla niego przygotowane domowe mięso lub „pasztet” z warzyw pokrojony w małą kosteczkę. W Internecie możesz znaleźć wiele przepisów na domowe treningowe przysmaki dla psa.

Przekąski dla psa
Przekąski dla psa Alpha Spirit to doskonałe przekąski dla zarówno psa, jak i kota. Przekąski te są wykonane ze świeżego, naturalnego mięsa.

Czy można trenować psy bez smakołyków? Jak nagradzać psa i co dać zamiast smakołyków?

Prawie żaden futrzany nos nie może się oprzeć urokowi pysznej przekąski. Tak więc smakołyki mogą być bardzo przekonującym argumentem dla naszych czworonożnych przyjaciół, aby postępowali zgodnie z instrukcjami swojego pana. Jednak jeśli chcesz zadbać o linię Twojego pupila, powinieneś pilnować ilości smakołyków, które dostaje w ciągu dnia i odliczać je od dziennej racji pokarmowej.

Pochwały i uznanie dla psa niekoniecznie muszą wiązać się z przyjmowaniem pokarmu. Przy wyborze odpowiedniej nagrody pomaga pytanie:

Czego mój czworonożny przyjaciel tak naprawdę chce w tej chwili?”

Przykład:

Wołasz psa z powrotem do siebie, który właśnie wbił głowę w bardzo interesującą dziurę. Oto i on – czworonożny przyjaciel przychodzi do Ciebie i siada u Twoich stóp. Twój psiak nie wyobraża sobie teraz niczego lepszego niż możliwość kontynuowania kopania od razu po przywołaniu. Nie krępuj się więc wydać mu polecenia w nagrodę, aby dalej kopał!

Nie ma idealnej nagrody dla psa – każdy pies jest inny

Ponieważ każda psia osobowość ma swoje własne preferencje, nie ma jednej uniwersalnej nagrody. Im dłużej znasz swojego zwierzęcego przyjaciela, tym lepiej będziesz wiedział, jakie są jego potrzeby i pragnienia oraz jak najlepiej je zaspokoić.

Czytaj także: Suplementacja witaminowa naszych pupili

Dodaj komentarz