Pies jest dla wielu z nas członkiem rodziny, którego kochamy i o którego bardzo się troszczymy. Towarzyszy nam na co dzień również podczas ważnych dla nas chwil. Spędzamy z nim każdy dzień. Dlatego też nic dziwnego, że planujemy również wyjazd na wakacje razem z naszym czworonożnym przyjacielem. Urlop z psem? Czemu nie! W dzisiejszych czasach, kiedy mamy do dyspozycji tyle udogodnień to czysta przyjemność.

 

Co niezwykłego jest w wakacjach z psem?

 

Najpiękniejszy jest sam fakt, że nasz pupil jedzie z nami! Przecież to nasz ukochany przyjaciel, członek rodziny, z którym możemy dzielić cudowne chwile. Wspólne wakacje z psem oczywiście wiążą się z dużą odpowiedzialnością, ale z pewnością znajdziemy dużo plusów w podróży z czworonogiem. Czy wybieramy się na wakacje sami czy z rodziną lub przyjaciółmi, pies będzie także wspólnym towarzyszem podróży. Jeżeli łączy nas z czworonogiem silna więź emocjonalna, tym bardziej wspólne wakacje będą czymś wyjątkowym. Warto pamiętać, że psy uwielbiają ruch i zabawę, co skłoni nas do aktywności fizycznych. To z pewnością będzie dla nas dużą zaletą. Nie możemy także zapominać o tym, że psy to nasi najwierniejsi przyjaciele a kontakt z psem koi nerwy, pomaga się rozluźnić i odstresować. Idealny kompan do podróży!

 

Obowiązkowe wyposażenie na wyjazd z psem

 

Do samej podróży z psem należy się dobrze przygotować. Chodzi głównie o akcesoria samochodowe dla psa, jakie będą nam potrzebne. Jakie dokładnie, zależy od wielkości psa, jego zachowania podczas podróży i czasu jej trwania. Do podstawowych akcesoriów samochodowych zaliczamy transportery, pasy samochodowe dla psa, szelki oraz matę samochodową dla psa. Oczywiście wszystkie z nich powinny być dostosowane do wagi i wielkości czworonoga i  wykonane z solidnych i mocnych materiałów. Pasy i szelki zapewnią zwierzętom bezpieczeństwo podczas podróży, mata zaś pomoże nam utrzymać czystość w aucie. Warto wybrać te wodoodporne i brudoodporne, co z pewnością ułatwi nam zadanie.

Oczywiście nie zapominamy o akcesoriach do karmienia pupila. Idealne sprawdzą się zwłaszcza podczas dłuższych podróży miseczki i poidełka turystyczne. Zajmują mało miejsca a te wykonane np. z silikonu bardzo łatwo umyć, co będzie dużym plusem dla tych będących w trasie. Jeżeli wybieramy się w gorące miejsca nie zapominajmy o odpowiedniej ochronie przed promieniami słonecznymi. Czapka z daszkiem i t-shirt dla psa powinny znaleźć się w jego walizce. Jeśli planujemy wyjazd zimową porą, warto pamiętać o cieplejszym ubranku takim np. sweterek, bluza czy kurtka dla psa.

Płaszcz wełniany, ubranko dla psa, dwustronne, strona wełniana
Ten dwustronny wełniany płaszcz to świetne rozwiązanie zimą. Zapewni twojemu pieskowi ciepło i wygodę.

Czytaj także: Pies w podróży

Miejsca, w które można jechać z psem

 

Planując wyjazd z psem z zakwaterowaniem musimy wcześniej zaplanować. Wiąże się to z tym, że nie wszędzie dozwolony jest pobyt z pupilem. Choć miejsc przyjaznych dla zwierząt jest coraz więcej, warto jednak sprawdzić, gdzie dokładnie możemy zakwaterować się z naszym czworonogiem. Szukając takich miejsc należy także zwrócić uwagę na okolicę. Ważne jest, by znaleźć miejsca, w które będziemy mogli udać się ze swoim pupilem. Łąki, pola, lasy, jeziora, piaszczyste plaże a nawet i góry-czworonogi odnajdą się wszędzie. Nieznane ścieżki to raj dla psów. Ciekawe nowych miejsc chętnie będą nam towarzyszyć podczas spacerów i wędrówek.

 

Pies nad morzem- z czym się wiąże?

 

Wyjazd nad morze równa się pełne po brzegi walizki. Milion potrzebnych rzeczy i kosmetyków. Tak to wygląda w przypadku większości ludzi. A jak wygląda sytuacja w przypadku naszego pupila? Z całą pewnością bardzo podobnie. Dlatego do podróży z psem nad morze trzeba się dobrze przygotować, a wcześniej wszystko zaplanować. Zacząć przede wszystkim należy od znalezienia miejsca, gdzie będziemy mogli się zatrzymać z naszym czworonogiem. Szukamy więc zakwaterowania z psem. Jeżeli takowe znajdziemy, musimy także rozglądnąć się za miejscem, plażą, która będzie przyjazna dla psów.

Czytaj także: Czy choroba lokomocyjna występuje u psów?

Dodaj komentarz