https://petinio.com/

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zabawki uciekające dla psów

Niezależnie od wieku psy uwielbiają zabawę. Czy to w domu, czy to na spacerze – czworonożni przyjaciele potrzebują ruchu, a zabawki, które są specjalnie dla nich przeznaczone dodatkowo wspierają ich rozwój.

Dlaczego uciekająca zabawka dla psa?

Istnieje wiele rodzajów zabawek dla psów, które ucieszą Twojego czworonoga. Niektóre z nich zainteresują zwierzaka, bo…? Bo przed nim uciekają. Uciekająca zabawka dla psa to świetny pomysł na zabawę nie tylko dla szczeniaka. Doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Uciekające zabawki dla psów pobudzą naturalną ciekawość psa oraz jego instynkt do zabawy. Przy próbie złapania zabawki odbijają się i uciekają, a pies może gonić je godzinami. Uciekająca piłka dla psa, czy dostosowane dla zwierzaków jojo zapewni im rozrywkę przez bardzo długi czas.

Na co zwrócić uwagę kupując uciekającą zabawkę dla psa?

Wybierając odpowiednią zabawkę musisz dopasować ją do wielkości swojego zwierzaka. Małe szczeniaki nie mają jeszcze tyle siły co dorosłe psy, a ich koordynacja ruchowa dopiero zaczyna się rozwijać. Inną uciekającą zabawkę dobierzesz zatem dla każdego z nich. Poza rozmiarem uciekającej zabawki warto sprawdzić, z czego jest ona wykonana. Materiał powinien być w pełni bezpieczny dla Twojego czworonoga, a przy tym trwały i solidny. Inne parametry nie są ważne. Sam znasz swojego zwierzaka najlepiej i wiesz, co go ucieszy.

Interaktywne, uciekające zabawki. Rozwój poprzez zabawę?

Uciekające zabawki to nie tylko sposób na nudę, ale także doskonała możliwość poprawy koordynacji ruchowej Twojego pupila. Zabawa wspiera koncentrację, zachęca do aktywności i rozwija naturalną ciekawość u czworonoga. Dzięki interaktywnej zabawce, która ucieka możesz zorganizować czas swojemu pupilowi, kiedy nie masz możliwości wyjścia z nim na dłuższy, urozmaicony spacer. Uciekająca zabawka dla kota lub psa sprawdzi się także na zewnątrz: w ogrodzie, w parku lub w lesie. Interaktywna uciekająca zabawka dla psa przeznaczona jest dla dorosłych czworonogów, ponieważ szczenięta nie mają dostatecznie rozwiniętej koordynacji ruchowej. Tego typu urządzenia posiadają wbudowane mechanizmy. Gdy psiak ją poruszy, uciekająca zabawka wybudza się z trybu uśpienia. Kiedy Twój pupil ma ochotę na zabawę ten interaktywny gadżet jest zawsze do jego dyspozycji. Niektóre interaktywne, uciekające zabawki dla psa mają podświetlenie, co dodatkowo wspiera rozwój koncentracji u czworonoga. W zależności od producenta, uciekające zabawki mogą się toczyć i skakać, stymulować kolorową iluminacją czy mieć zaprogramowane różne tryby aktywności. Jeżeli pies nie używa uciekającej zabawki, automatycznie wyłącza się ona po pewnym czasie braku aktywności.

A może uciekająca zabawka dla psa w klasycznym wydaniu?

Bywają przypadki, że czworonóg nie akceptuje uciekającej zabawki dla psa. Wtedy sprawdzą się klasyczne akcesoria. Przykładem może być zabawka uciekająca piłka, jajo lub kula. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na wielkość produktu. Idealny rozmiar to rozmiar większy, niż ten, który czworonóg jest w stanie zmieścić w pysku. Klasyczna uciekająca zabawka jest znacznie tańsza, niż jej interaktywny odpowiednik. Pamiętać należy, że automatyczne gadżety nie zawsze są wodoodporne. Uciekająca zabawka dla psa powinna być łatwa w czyszczeniu.

Uciekająca zabawka dla kota – must have każdego kociarza

Uciekające zabawki są przeznaczone nie tylko dla psów. Zarówno klasyczne, jak i interaktywne urządzenia można dostać w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Uciekające zabawki dla kota zachęcają zwierzaki do aktywności, poprawiają zręczność, uczą zwinności i koordynacji ruchowej. Każdy kociarz wie, że uciekające zabawki dla kota są nieodłącznym gadżetem dla jego pupila!

Ile kosztuje uciekająca zabawka?

Koszt uciekającej zabawki zależny jest między innymi od rozmiaru, materiału wykonania czy jej formy. Zabawka interaktywna zazwyczaj będzie kosztować więcej, niż jej klasyczna, nie automatyczna wersja. Cena elektrycznej, uciekającej zabawki dla kota lub psa waha się od kilku do nawet kilkuset złotych. Szczęście zwierzaka jest jednak warte każdych pieniędzy.

Dowiedz się więcej na ten temat z naszego bloga:

Nadwaga u psa – jak z nią walczyć

Ile dziennie powinien biegać pies?

Czy psy przywiązują się do przedmiotów?