-44%
-44%
Original price was: 99.00zł.Current price is: 55.00zł.

Uniwersalne domki dla kota

Domek dla kota to jedno z najważniejszych akcesoriów w domu każdego miłośnika zwierząt. Odpowiednio dobrany będzie służył całe lata, bez obawy, że zwierze zrobi sobie krzywdę. Dobre domki dla kota cechuje wytrzymałość, stabilność i zaprojektowanie z uwzględnieniem potrzeb tych pięknych zwierząt.

Uniwersalny domek dla kota powinien przede wszystkim być dość duży, tak aby nawet największy kot mógł z niego skorzystać. Wiąże się z tym również konieczność wybrania domku na solidnej podstawie, w przypadku domków piętrowych lub z dużym wejściem w przypadku domków stojących. Pozostałe wyposażenie domku zależy od indywidualnych gustów właściciela, najważniejsze jest, aby cała konstrukcja nie miała ostrych krawędzi lub wystających elementów, o które kot mógłby się skaleczyć.

Czy domek dla kota to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak. To, co koty cenią sobie najbardziej, to święty spokój. Zawsze szukają miejsc, gdzie nikt nie będzie im przeszkadzał. Domek dla kota, który wybierzesz, jest doskonałą alternatywą dla tych czworonożnych indywidualistów. Choć będzie musiała minąć chwila, zanim Twój futrzak przekona się do nowego legowiska – to jednak po pewnym czasie doceni swoje nowe miejsce i będzie Cię uwielbiał za tę oazę spokoju, którą mu zapewnisz. Od teraz będzie to cichy, spokojny kącik przeznaczony do wyłącznie kociego odpoczynku.

Jaki domek dla kota wybrać?

Każdy kot jest inny i ma inne potrzeby. Ty najlepiej go znasz i wiesz, w jakich warunkach będzie czuł się komfortowo. Kocie domki i zabudowane budki wykonane są z miękkich, wygodnych materiałów, żeby Twój pupil czuł się wygodnie podczas wypoczynku. Odpowiednio wybrany domek dla kota pozwala futrzakowi na odpoczynek oraz na beztroską zabawę. Większość z nich jest przestronna, co sprzyja kocim, wesołym figlom. Coraz częściej można spotkać domki dla kota z dodatkowym drapakiem, dzięki czemu chronione będą Twoje meble, a kot będzie mógł sobie ostrzyć pazury w swoich własnych czterech kątach. Niektóre, mają doczepione zabawki, żeby stymulować futrzaka do aktywności fizycznej. To zaś pozytywnie wpłynie na jego zdrowie i kocie szczęście.

Domki dla kotów – jaki model wybrać dla dwóch zwierzaków

Koty są zwierzętami dobrze znoszącymi samotność, którym często zdarza się z dystansem podchodzić do innych kotów i zwierzaków. To jednak tylko pozory. Koty, które już raz się ze sobą zaprzyjaźnią, chcą ze sobą spędzać jak najwięcej czasu, zwłaszcza w porze odpoczynku.

Domek dla dwóch kotów powinien umożliwiać swobodny odpoczynek obu zwierzakom, najlepiej obok siebie. W takich przypadkach polecane są modele przeznaczone dla dużych kotów lub takie oferujące wiele półeczek i hamaczków. Takie domki dla kota pozwalają zwierzętom w spokoju wypoczywać oraz zachować bliskość, co jest korzystne z punktu widzenia rozwoju emocjonalnego pupili.

Domek dla kota na zimę

Domek dla kota na zimę jest absolutnie niezbędny kiedy zwierzę wychodzi swobodnie na dwór. Zapewni u on ochronę przed chłodem oraz innymi zwierzętami.

Zalety domku dla kota na zimę:

  • zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi,
  • daje kotu poczucie bezpieczeństwa,
  • kot nie musi szukać kryjówek w niebezpiecznych miejscach, na przykład pod maską samochodu,
  • łatwiej znaleźć swojego pupila, który z dużym prawdopodobieństwem będzie preferował ocieplany domek.

Odpowiedni domek dla kota na zimę powinien być wytrzymały, ciepły i maksymalnie komfortowy dla zwierzęcia. Koniecznie powinno się w nim umieścić miękkie kocyki lub posłanie. Dzięki temu kot będzie chętniej spędzał czas w środku i straci potrzebę ukrywania się w niezbyt bezpiecznych miejscach. Domek dla kotów na zimę może być również wyposażony w klapkę chroniąca przed chłodem i opadami śniegu. Tutaj należy jednak zadbać, aby kot był odpowiednio przeszkolony i wiedział, jak używać schronienia. Takie budki dla kota na zimę muszą być zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie kotów. Zadbajmy więc o to, aby nie było tam wystających elementów i ostrych krawędzi.

Drewniane domki dla kota

Kupując domki dla kotów na zimę na pewno nie raz zetkniemy się z modelami drewnianymi, które zachwycają swoim designem i pięknym wykonaniem. Drewniane domki dla kota to naprawdę dobre rozwiązanie, są solidne, ładne i spełniające naturalne potrzeby kota. To na co powinno się zwrócić uwagę wybierając drewniane domki dla kota to ich funkcjonalność. Na zimne dni powinno się wybrać ciepły domek dla kota, wyłożony w środku styropianem lub innym ociepleniem. Drewniane domki dla kota pozbawione tego elementu mogą służyć wolnożyjącym kotom lub jako schronienie na lato.

Domek dla kota z kartonu

Wielu osobom domek dla kota kojarzy się z kartonową twierdzą i bardzo słusznie. Koty uwielbiają ten materiał i wprost szaleją za tego typu kryjówkami. Oczywiście taki gadżet można wykonać samemu jeżeli ma się zdolności manualne, jednak niestety wiele osób ma zbyt mało umiejętności, aby tego dokonać. Alternatywą sa gotowe domki dla kota takie jak domek kota RADICAT, który swoją formą nawiązuje do odbiornika radiowego. Jest dość obszerny, a przede wszystkim prezentuje sie nienagannie. Starannie wykonany malunek na frontowych ścianach jest trwały i niezwykle estetyczny.

Inną propozycją może być duży domek dla kota Felihouse TV w kształcie telewizora w starym stylu. Jest dość duży, aby pomieści dwa zwierzęta i niezwykle komfortowy. Można do środka włożyć posłanie lub kocyki, tak aby kotu było tam ciepło i wygodnie, na pewno wszystko się do nie go zmieści. Doskonałym pomysłem jest również łączenie domków dla kotów w jeden duży zamek. Można wyciąć w nich przejścia i połączyć tunelami lub ustawić jeden na drugim. Możliwości jest naprawdę wiele, a każda z nich pozwoli przełamać codzienną nudę i na pewno spotka się z entuzjazmem mruczka.

Budki dla kota – jaka jest najlepsza lokalizacja legowiska

Koty uwielbiają czuć się osłonięte od świata, a jednocześnie mieć wszystko pod kontrolą. Zapewnienie zwierzakowi budki dla kota, która spełnia te funkcje wydaje się proste, jednak nie zawsze takie jest. Musimy zadbać o jej prawidłową budowę oraz umieścić ją we właściwym miejscu. Koty najlepiej czują się na wyższych pietrach. W ten sposób czują, że panują nad sytuacją mogąc w porę wypatrzyć czyhające zagrożenie. Nie może to być również jednak miejsce zbyt odsłonięte, ponieważ wtedy mruczek czuje, że nie ma dokąd uciec.

Lokalizację budki dla kota najlepiej skonsultować z samym zwierzakiem. Niestety kot nie może nam opowiedzieć o swoich potrzebach jednak możemy podpatrzeć jego codzienne zachowanie. Właściwe miejsce na dom dla kota to takie, w którym lubi on przebywać, oczywiście z zachowaniem standardów bezpieczeństwa. Domek dla kota na dwór nie może na przykład stać zbyt blisko krawędzi, a jeżeli montujemy go wyżej powinno się dwa razy sprawdzić mocowania. Domki dla kotów można również umieścić na drzewie, po którym koty doskonale sie wspinają. Nie wieszajmy go jednak zbyt wysoko, gdyż możemy mieć potem problem z przywołaniem kota do domu. W takim miejscu bardzo dobrze sprawuje się drewniany domek dla kota, jednak należy uważać by nie był on zbyt ciężki i nie stwarzał zagrożenia upadku.

Budka dla kota-czym się kierować przy wyborze

Najlepsza budka dla kota jest idealnie dopasowana rozmiarem do ilości oraz wielkości zwierząt, które będą z niej korzystać. Domki dla kotów muszą być dość duże, solidne i wygodne. Najlepiej wybierać te z naturalnych materiałów, na których kot może ostrzyć pazury. Na przykład drewno jest zdecydowanie polecana dla kotów. Mruczki uwielbiają ocierać się o nie, a jego zapach kojarzy im się z naturalnym środowiskiem.

Dobra budka dla kota powinna również gwarantować bezpieczeństwo. Nie może w niej być drzazg, wystających elementów, a jej podstawa musi być bardzo solidna. Domek do kota ma być bezpiecznym schronieniem, w którym kociak może schować się przed każdym niebezpieczeństwem. Dlatego budka dla kota powinna posiadać nieprzeźroczyste ścianki oraz miejsce do obserwacji, którą koty uwielbiają. Zimowy domek dla kota można również wyposażyć w ocieplenie, chroniące przed zimnem.

Sprawdź też ciekawe aranżacje duży domek dla kota Felihouse TV na naszym Instagramie.

Dlaczego domek dla kotów powinien być wykonany z naturalnych materiałów

Naturalne kocie instynkty sprawiają, że lubią one wszelkie zapachy roślin i naturalnych elementów otoczenia. Przyniesienie świeżej ziemi lub drewna do domu wywołuje wiele radości u większości kotów. Spowodowane jest to potrzebą obcowania z naturą i ciekawością świata. Również domek dla kotów powinien odzwierciedlać te potrzeby. To właśnie instynkty powodują, że najlepszy jest domek dla kotów z naturalnych materiałów.

Dom dla kota wychodzącego

Dom dla kota wychodzącego jest jednym z najważniejszych elementów otoczenia. To do niego będą się chować przed zimnem oraz innymi zagrożeniami. To również doskonałe miejsce do obserwacji i inicjalizacji polowań. Dla kota domek jest bezpieczną przystanią, która pozwala w spokoju spędzić czas i przeczekać ewentualną nieobecność właściciela. Koty wychodzące powinny posiadać domki dla kota na zewnątrz, ale również te wewnątrz. W ogrodzie idealnie sprawdzają się modele drewniane, są dość wytrzymałe i będą na pewno służy wiele sezonów. Do wnętrz można zaopatrzyć się w domek dla kota z kartonu, który również jest przez te zwierzęta uwielbiany.

W Petinio znajdziesz najwyższej jakości budki dla kota, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego czworonoga.