-17%
HIT
-17%
Original price was: 59.90zł.Current price is: 49.90zł.
-17%
HIT
-17%
Original price was: 59.90zł.Current price is: 49.90zł.
-44%
-44%
Original price was: 89.90zł.Current price is: 49.90zł.
-40%
HIT!
-40%
Original price was: 99.90zł.Current price is: 59.90zł.
-24%
NEW
-24%
Original price was: 169.90zł.Current price is: 129.90zł.
-33%
-33%
Original price was: 119.00zł.Current price is: 79.90zł.
-17%
-17%

Maty i zabawki węchowe

Zabawka węchowa dla psa Homar Florek

Original price was: 29.90zł.Current price is: 24.90zł.
-17%
-17%
Original price was: 29.90zł.Current price is: 24.90zł.
-17%
-17%

Maty i zabawki węchowe

Zabawka węchowa dla psa Diva

Original price was: 29.90zł.Current price is: 24.90zł.
-17%
-17%

Maty i zabawki węchowe

Zabawka węchowa dla psa Ariel

Original price was: 29.90zł.Current price is: 24.90zł.
-17%
-17%

Maty i zabawki węchowe

Zabawka węchowa dla psa Marina

Original price was: 29.90zł.Current price is: 24.90zł.
-13%
-13%

Maty i zabawki węchowe

Zabawka węchowa ze sznurkami RAMEN

Original price was: 75.00zł.Current price is: 65.00zł.

Maty i zabawki węchowe dla psów

Zabawy węchowe do doskonały sposób na pobudzanie różnych psich zmysłów. Koncentrując się na zadaniu Twój pupil wycisza się i rozwija swoje umiejętności koordynacyjne.

Czym są maty węchowe?

Jednym z najważniejszych psich zmysłów jest węch. To z jego pomocą Twój czworonożny przyjaciel poznaje otaczający go świat. Sprawia mu tą niesamowitą przyjemność i daje mnóstwo zabawy. Mata węchowa dla psa to przydatne akcesorium dla czworonogów, które mają nadmiar energii i od czasu do czasu potrzebują wyciszenia. Najczęściej ma ona postać “dywaniku”, do którego poprzyczepiane są niewielkie elementy, w których ukryte są psie smakołyki. Twój pupil węsząc szuka ich i za pomocą skoordynowanych ruchów stara się wyciągnąć ulubiony przysmak z doczepionej kieszonki.

Dlaczego warto zaopatrzyć czworonoga w matę węchową dla psa?

Poza wspomnianym już rozwijaniem zmysłu węchu, psy uczą się koncentracji. Skupione na swoim zadaniu – uspokajają się i bawią jednocześnie. Maty węchowe często są wykorzystywane podczas nieobecności opiekuna. Kiedy wychodzisz z domu i pozostawiasz swojego czworonoga samego w domu może odczuwać on niepokój i czuć się osamotniony. Mata węchowa dla psa zagwarantuje mu zajęcie na dłuższy czas i nie będzie odczuwał stresu związanego z tęsknotą za opiekunem. Jednocześnie jest to angażujące zajęcie umysłowe, dzięki któremu Twój pupil pozbędzie się nadmiaru energii.

Jakie zalety ma mata węchowa dla psa?

Węch to najbardziej rozwinięty zmysł u psów. Twój pupil jest w stanie zapamiętać nawet 600 tysięcy zapachów, które może skojarzyć z poszczególną sytuacją, osobą czy miejscem. Umiejętność ta znalazła zastosowanie w ratownictwie medycznym i w policji, dzięki czemu możliwe jest ratowanie życia ludzkiego czy szukanie groźnych przestępców. Maty węchowe dla psów to nie tylko świetny sposób na wyciszenie psiaka czy intensywny rozwój jego powonienia, ale przede wszystkim doskonała zabawa w towarzystwie właściciela.

Zabawki węchowe dla psa – must have każdego psiarza

Maty węchowe dla psów są rekomendowane przez specjalistów w dziedzinie behawioryzmu. Zabawa z wykorzystaniem zabawki na przysmaki dla psa poprawia jego koncentrację, rozwija umiejętność skupienia się oraz uczy samodzielności. Rozwiązuje także poważne problemy behawioralne takie jak nadpobudliwość, nadmierna lękliwość czy zbyt łapczywe spożywanie pożywienia. Zabawki węchowe dla psa urozmaicają codzienną rutynę w życiu czworonoga, są doskonałym sposobem na nudę. Stanowią alternatywę, gdy brakuje Ci czasu na dłuższy spacer z pupilem czy rozwój jego umiejętności motoryczno- poznawczych. Zabawa z matą węchową dla psa pozwala skutecznie wyciszyć czworonoga, co jest niezwykle istotne w przypadku jego nadpobudliwości. Pies relaksuje się, rozładowuje stres oraz rozwija się intelektualnie. Szukanie przysmaków, węszenie i zabawa uczą kreatywności i samodzielności. Zabawki na smakołyki dla psa dedykowane są nie tylko szczeniakom, ale także seniorom i zwierzętom niepełnosprawnym. To świetna alternatywa dla czworonogów, które po zabiegach weterynaryjnych zmuszone są do ograniczenia fizycznej aktywności. Zabawka na przysmaki dla psa sprawdzi się również u niewidomych psiaków, które początkowo potrzebują pomocy właściciela w odnalezieniu smakołyków.

Na co zwrócić uwagę kupując zabawki na przysmaki dla psa?

Maty węchowe dla psów to szereg korzyści dla Twojego pupila.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

  • Rozmiar zabawki na smakołyki dla psa,
  • Estetykę produktu,
  • Materiał, z którego została wykonana zabawka na przysmaki dla psa,
  • Na to, czy mata węchowa dla psa ma odpowiedni stopień trudności

Jaka mata węchowa dla dużego psa?

Rozmiar ma znaczenie, jednak wybór odpowiedniej zabawki na przysmaki dla psa nie zawsze będzie związany z wielkością naszego pupila. Mata węchowa dla dużego psa powinna mieć co najmniej 30 cm długości. Im większa zabawka na przysmaki, tym większa powierzchnia przeznaczona do wąchania. W przypadku dużych czworonogów polecany jest zakup kilku mat, które można dowolnie łączyć ze sobą. Zapewnia to nie tylko więcej miejsca do zabawy, ale także wydłuża sesje węchowe. Psiak jest zaabsorbowany szukaniem przysmaków i szybciej się męczy, a właściciel nie musi tak często chować nowych smakołyków w zabawce. Możesz stworzyć tor przeszkód rozkładając maty węchowe dla dużego psa w różnych częściach swojego mieszkania bądź kładąc je blisko siebie.

…A jaka zabawka na przysmaki dla psa mniejszego?

Mata węchowa dla małego psa takiego jak york, shit-zu czy buldog francuski może mieć dowolny wymiar. Mniejszy rozmiar zabawki na przysmaki dla psa zda egzamin w niewielkich mieszkaniach, gdzie nie ma dużo miejsca. Niedużą matę można łatwo zapakować i zabrać ze sobą w podróż lub na spacer z pupilem. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup kolejnych akcesoriów zapachowych w miarę rozwoju umiejętności psa.

Zabawki na smakołyki dla psa – z polaru, pianki czy z nylonu?

Polar, nylon a może pianka? Czy zabawki węchowe dla psa powinny mieć antypoślizgową podstawę? Czy kształt i kolor mają znaczenie? Jaką matę węchową dla dużego psa wybrać? Przede wszystkim warto skupić się na jakości materiału, z którego produkt został wykonany. Najpopularniejsze są pluszowe zabawki węchowe dla psa lub plecione z pasków materiału polarowego. Konstrukcja może zostać wzmocniona nićmi kaletniczymi. Zabawka na przysmaki dla psa wykonana z pianki z kolei jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Pamiętaj, że nie każdy produkt możesz prać w pralce, dlatego zwróć uwagę na wytyczne producenta w tej kwestii. Maty z antypoślizgową podstawą będą lepszym rozwiązaniem szczególnie dla aktywnych i ruchliwych psiaków. Uniemożliwi to przesuwanie się zabawki na smakołyki dla psa po podłożu podczas zabawy. Maty węchowe dla dużego psa mają więcej warstw i elementów, dlatego trudniejsze i bardziej czasochłonne staje się odnalezienie przysmaku przez pupila. Istotną kwestią są także walory estetyczne produktu: kształt, kolor czy dbałość o detale. I tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz matę węchową dla psa z w kształcie kuryzabawkę ze sznurkami czy złożoną z wielokolorowych materiałów.

Maty węchowe dla psów – od czego zacząć?

Nie wiesz od czego zacząć zabawę z matą węchową dla psa? Jeżeli masz z nią do czynienia po raz pierwszy, warto cały proces rozłożyć na kilka dni w zależności od tego, jak pies zainteresowany jest zabawką na przysmaki. Zacznij od rozrzucenia smakołyków na wierzchu maty. Twój pupil nie powinien mieć problemu z ich odnalezieniem. Następnie rozsyp przysmaki w taki sposób, by ich część schowała się między warstwami materiału maty. Kiedy już Twój psiak opanuje sztukę znajdowania smakołyków w ten sposób, to znak, że czas na najtrudniejsze zadanie. Schowaj wszystkie przysmaki dokładnie zabawce na smakołyki tak, żeby część z nich wpadła w zagłębienie materiału.