-19%
-28%
Original price was: 110.99zł.Current price is: 89.90zł.
-9%
-9%
Original price was: 219.00zł.Current price is: 199.00zł.
19.90

Hamaki dla kota

Któż nie marzy o beztroskim wylegiwaniu się? Relaksowanie się w hamaku kusi jeszcze bardziej a Twój pupil może mieć podobne upodobania. Kupując swojemu kotu wygodny hamak, możesz sprawić mu dużo radości.

Po co Twojemu pupilowi hamak?

Twój kociak uwielbia się wylegiwać i szuka do tego nietypowych miejsc? Zapewne specjalny hamak dla kota będzie dla niego bardzo dobrym prezentem. Nie ma szans, żeby futrzak nie pokochał go i nie spędzał na nim całego dnia.

Czym jest koci hamak?

Jest to wiszące legowisko wykonane z miękkiej tkaniny i komfortowo wyprofilowane tak, aby Twojemu zwierzakowi było w nim wygodnie. Zazwyczaj hamaki dla kotów nie bujają się, gdyż większość tych zwierząt nie przepada przebywać w miejscu, gdzie nie czuje pod sobą stabilnego podłoża. Bywają jednak koty, które lubią się kołysać. Jednakże główną zaletą kociego hamaka jest możliwość obserwacji otoczenia. Takie posłanie, które z reguły umieszczone jest wysoko, stanowi dla kota doskonały punkt obserwacyjny,a zwierzaki te uwielbiają przyglądać się otoczeniu, więc chętnie spędzają w nim czas.

Zalety hamaków

Zazwyczaj hamaki dla kota to trafione w gusta pupila gadżety. Te kapryśne zwierzaki nie zawsze akceptują przygotowane przez właścicieli legowiska. Zwykle wolą wybrane przez siebie miejsca, szczególnie jeśli w pobliżu jest wysoki regał lub szafa . Jednakże, legowisko hamak dla kota odznacza się taką ilością zalet, że nasz futrzak z reguły przyzwyczaja się do takiego posłania.

Przede wszystkim dostępne w ofercie sklepów hamaki dla kotów mają bardzo zróżnicowane formy. Możemy wybierać legowiska możliwością montażu na ścianie, szybie, drapaku, grzejniku, balkonie, a nawet w samochodzie. Którykolwiek jednak z nich wybierzemy, istnieje jedna główna zaleta, która sprawia, że nasz futrzak wkrótce je pokocha. Są one bowiem montowane na wysokości, a zwierzęta te uwielbiają obserwacje otoczenia z góry, co powoduje, że chętnie układają się na wyższych powierzchniach.

Jaki hamak dla kociaka?

Wybierając odpowiedni produkt, kieruj się przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem Twojego zwierzaka.

Hamaki dla kota na kaloryfer

Należy pamiętać, że czymś co koty naprawdę kochają, jest sen w pobliżu obiektów generujących ciepło. Dlatego też najczęściej wybieranym dla nich legowiskiem są hamaki dla kota na grzejnik. Takie kocie posłanie wyposażone jest w uchwyty, które pozwalają na zamocowanie go w ciepłym sąsiedztwie konwektora, gdzie Twój kot z przyjemnością przetrwa zimę. Hamak dla kota na kaloryfer zapewni Twojemu mruczkowi doskonały relaks w ogrzewanym miejscu.

Zapewne wiele osób zastanawia się jak zrobić hamak dla kota na kaloryfer. Otóż wystarczy wycięty kawałek materiału złożyć wzdłuż krótszego boku, a dłuższe boki zaszyć a po zawieszeniu stelaża na grzejnik naciągnąć na niego materiał.

Inne rodzaje hamaków

Jeśli zawieszenie posłania na grzejnik jest niemożliwe, można wypróbować inne rozwiązanie, mianowicie hamak dla kota na ścianę. Posiada on specjalny rodzaj mocowania, dzięki któremu da się go przykręcić do wybranej powierzchni. Takie legowisko można umieścić na dowolnej wysokości – czym powiesimy je wyżej, tym zapewne bardziej spodoba się naszemu kotu.

Innym rodzajem cenionych przez futrzaki legowisk są hamaki dla kota na okno. Przymocowane za pomocą przyssawek do okiennej szyby pozwalają zwierzakowi leniwie przyglądać się temu, co dzieje się na zewnątrz. Hamaki dla kota na szybę wykonane są z lekkiego, sztywnego tworzywa sztucznego a często wyściełane również filcem Takie legowisko to ulubiona rozrywka wielu kotów. Dodatkową zaletą hamaków mocowanych przy oknachjest możliwość wygrzewania się pupila podczas słonecznych dni, stanowiąc jednocześnie świetne miejsce do obserwacji świata za oknem, co wielu mruczkom daje ulubioną rozrywkę.

W niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzają się hamaki dla kota przeznaczone na krzesło. Takie legowisko to prostokąt wykonany z mocnej tkaniny, mocowany do nóg mebla tuż pod siedziskiem. Ten rodzaj posłania z pewnością ucieszy te koty, które lubią obserwować otoczenie z ukrycia.

Hamak dla kota izoluje naszego pupila od zimnego podłoża i umożliwia mu wygodne miejsce do odpoczynku. Często dobrym rozwiązaniem jest hamak dla kota na balkon, oczywiście jeśli jest on zabezpieczony siatką albo specjalnymi żaluzjami.

Wybierając hamak dla kota, bez względu na rodzaj, zwróć szczególną uwagę na materiał, z którego jest on wykonany – musi być solidny i trwały. Ważną kwestią podczas wyboru odpowiedniego produktu jest także rozmiar legowiska. Pamiętaj, że Twojemu pupilowi przede wszystkim musi być w hamaku wygodnie.