-29%
-29%
Original price was: 49.00zł.Current price is: 34.90zł.
-38%
-38%
Original price was: 79.90zł.Current price is: 49.90zł.
-43%
-43%
Original price was: 69.90zł.Current price is: 39.90zł.
-39%
-39%
Original price was: 64.90zł.Current price is: 39.90zł.
-36%
-36%
Original price was: 54.90zł.Current price is: 34.90zł.
-50%
-50%
20.0035.00
-34%
-34%
Original price was: 29.99zł.Current price is: 19.90zł.
-34%
-34%
Original price was: 29.99zł.Current price is: 19.90zł.
-34%
-34%
Original price was: 29.99zł.Current price is: 19.90zł.
-56%
-56%
Original price was: 45.00zł.Current price is: 19.90zł.
-56%
-56%
Original price was: 45.00zł.Current price is: 19.90zł.
55.0060.00
45.00
55.0060.00
-39%
-39%
Original price was: 32.50zł.Current price is: 19.90zł.
-39%
-39%
Original price was: 32.50zł.Current price is: 19.90zł.
-54%
-54%
Original price was: 32.50zł.Current price is: 14.90zł.

Smycze dla psów – automatyczna, ringówka, przepinana, behawioralna

Aby wybrać dobrą smycz dla psa, należy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Każda smycz dla psa powinna zapewnić bezpieczeństwo i wygodę w czasie spacerów zarówno Twojemu pupilowi, jak i Tobie. W czasie wyboru odpowiedniego produktu warto pamiętać, że smycz dla małego psa ma inne cechy charakterystyczne niż smycze dla dużych psów. Poznaj nasza ofertę i wybierz solidną, designerską i wytrzymałą smycz dla psa. W sklepie internetowym Petinio zaopatrzysz swojego pupila we wszystko, co niezbędne.

Smycze dla psa — czym są i do czego są niezbędne?

Chodzenie na smyczy to jedna z podstawowych czynności, jakich należy nauczyć swojego szczeniaka. Im szybciej zaczniesz, tym łatwiej Twój pupil oswoi się z tymi zasadami. Zanim jednak się za to zabierzesz, zadbaj o dobór odpowiednich akcesoriów. Oprócz wygodnej i solidnej obroży dla psa lub szelek bezuciskowych niezbędna będzie smycz dla psa 5 m, lub smycz dla psa 3 m.

Przede wszystkim powinna ona być mocna, ale przy tym także elastyczna. Jej zapięcie musi być głębokie i bezpieczne, aby nie doszło do niekontrolowanego odczepienia od szelek bądź obroży, gdy pies będzie chciał pobiec w przeciwnym kierunku w czasie spaceru.

W sklepie internetowym Petinio kupisz:

 • smycz dla yorka,
 • smycz wyciągana dla psa,
 • smycz treningowa dla psa,
 • smycz dla dużego psa,
 • smycz dla psa automatyczna,
 • długa smycz dla psa,
 • smycz dla psa przepinana,
 • smycz dla dwóch psów,
 • komplet obroża i smycz dla psa,
 • smycz skórzana dla psa,
 • kolorowa smycz dla psa,
 • smycz linowa dla psa,
 • smycz z amortyzatorem dla dużego psa.

Solidna smycz dla psa — z czego powinna być wykonana?

Tanie smycze dla psa nie zawsze spełniają oczekiwania i potrzeby właściciela czworonoga i samego pupila. Dobra smycz wyciągana dla psa ułatwi spacerowanie i zapewni dużą dozę swobody Twojemu pupilowi. Oczywiście inne wykonanie będzie miała smycz dla małych psów, a inne mocna smycz dla dużego psa. Każdy produkt powinien mieć mocny uchwyt, by zapewnić stabilne łączenie z szelkami lub obrożą. Materiał powinien być lekki i odporny na uszkodzenia. Dużą popularnością cieszą się produkty wykonane ze skóry naturalnej ze względu na to, że są bardzo mocne i wykazują dużą odporność na przeciążenia. W przypadku mniejszych psów, które nie mają zbyt dużej siły, możesz wykorzystać zwykłą smycz tkaną.

Smycz treningowa dla psa — kiedy warto ją wybrać?

W pierwszej kolejności warto oswoić swojego pupila z uprzężą lub obrożą. Początkowe próby ze smyczą dla psa potraktuj więc jako zabawę, aby Twój pupil mógł je uznać za nieszkodliwe. Następnie możesz spróbować nauczyć czworonoga przywoływania. Aby zmotywować go do wykonywania zadań, nie zapomnij o przysmakach! Będą idealną nagrodą za postępy w nauce! Oczywiście do wspólnych treningów warto wybrać smycz treningową dla psa. Ułatwi ona szkolenie pupila i nie będzie ograniczać jego ruchów.

Smycz wyciągana dla psa — cechy charakterystyczne

Wciąż zastanawiasz się jaka smycz dla psa będzie najlepsza? Modele wyciągane są odpowiednie dla większości pupilów. Jednak właściwy wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od wagi i temperamentu zwierzęcia. Istotny jest także cel, w jakim będzie ona służyła. Możesz wybrać smycz rozciąganą dla psa, kolorowe smycze dla psa lub smycz taśmową dla psa. Niezależnie od tego, czy będzie to wspólny spacer, trening biegowy, czy też wystawa w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór gadżetów spacerowych idealnych dla Twojego pupila.

Podział smyczy ze względu na długość:

 • smycz dla psa 5m,
 • smycz dla psa 10m,
 • smycz dla psa 8m,
 • smycz dla psa 3m.

Smycz dla dużego psa — rodzaje

Długa smycz dla psa 10m to najczęściej wybierany rodzaj tego akcesorium. Oczywiście można podzielić je na różne kategorie, ale najczęściej smycze dla psa dobiera się ze względu na ich przeznaczenie i funkcjonalność. Poniżej przedstawiamy podstawowe rodzaje długich smyczy dla dużego psa:

 • Smycze do biegania — inaczej automatyczne idealnie nadają się do biegania z właścicielem, bądź dla ciekawskich czworonogów, które podbiegają na spacerze do każdego drzewka. Są rozwijane i zazwyczaj bardzo długie. Może to być smycz dla psa 10 m lub smycz dla psa automatyczna.
 • Ringówki — typowe smycze dla psiaków biorących udział w wystawach. Mimo że są wytrzymałe, to również estetycznie się prezentują. Są cienkie, delikatne i lekkie, dzięki czemu nie przyćmiewają sylwetki psa. Do najczęściej wybieranych należy w tym przypadku smycz dla psa 5m.
 • Smycz przepinana — będzie idealna dla czworonogów, które są ciekawe otaczającego ich świata. Z reguły jest ona dłuższa od modeli miejskich, ale oczywiście posiada regulację długości, by zachować kontrolę nad czworonogiem. Do najczęściej wybieranych należy w tej kategorii smycz dla psa 5 m i smycz dla psa 10 m.
 • Smycz behawioralna — inaczej treningowa jest świetną pomocą przy tresurze psów. Sprawdzi się nie tylko przy szkoleniu szczeniąt, ale także psiaków w każdym wieku. Tego typu smycze są bardzo długie i zazwyczaj cienkie. Idealnie nadają się do nauki np.przywoływania i posłusznego chodzenia. Taki produkt to najczęściej smycz dla psa 10m.

Smycz dla psa 10 m: czy to dobra smycz dla yorka?

Każda smycz dla yorka to produkt przede wszystkim kolorowy i designerski. W ofercie Petinio możesz przebierać we wzorach i wersjach kolorystycznych. Yorki to małe pieski, które nie mają zbyt dużo siły. W tym przypadku warto wybrać dla nich smycz wyciąganą dla psa lub smycz dla yorka miniaturki. Takie produkty zapewnią psu odpowiednią dozę swobody, ale i właściwy poziom bezpieczeństwa.

Dla małych i uroczych yorków najczęściej są wybierane:

 • smycze wyciągane dla psa,
 • smycz dla psa 8 metrów,
 • smycz elektryczna dla psa,
 • smycz zwijana dla psa,
 • podwójna smycz dla psów,
 • komplet szelki i smycz dla psa,
 • krótka smycz dla psa,
 • smycze i obroże dla psa,
 • smycz dla psa czarna,
 • smycz dla psa 10 m.

Smycz dla psa automatyczna: smycz dla psa 5m czy smycz dla psa 10m?

Smycz automatyczna dla dużego psa to popularny produkt, ponieważ zapewnia swobodę ruchów i wygodę w czasie spacerów. Każda mocna smycz dla psa, np. smycz automatyczna dla psa do 35 kg jest też bezpieczna, ponieważ eliminuje ryzyko niebezpiecznego zerwania się ze smyczy. Klienci Petinio najczęściej wybierają automatyczne smycze jako smycz dla silnego psa oraz smycz przepinaną dla dużego psa. Smycz dla psa dużego powinna być też długa. Warto wybrać model o 5 lub 8 metrach długości.

Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Chodzenie na smyczy to jedna z podstawowych rzeczy,jaką musimy nauczyć naszego szczeniaka,a im wcześniej,tym lepiej. Zanim jednak się za to zabierzemy, powinniśmy zadbać o odpowiedni wybór smyczy. Powinna ona być mocna ale przy tym także elastyczna. Jej zapięcie musi być również bezpieczne,aby nie odczepiła się od szelek dla psa bądź obroży, gdy pies będzie chciał uciec.

W pierwszej kolejności musimy oswoić naszego pupila z uprzężą lub obrożą. Początkowe próby ze smyczą potraktujmy jako zabawę, aby mogły się one spodobać naszemu psiakowi. Następnie przechodzimy do nauki przywoływania. Aby zmotywować naszego czworonoga do wykonywania zadań nie zapomnijcie o przysmakach! Będą idealną nagrodą za postępy w nauce!