New
-13%
-13%
Original price was: 80.00zł.Current price is: 70.00zł.
49.9069.90
49.9069.90
59.90
120.00
49.9069.90

Ubranka pooperacyjne dla kota

Większość domowych kotów przynajmniej raz w życiu przechodzi zabieg operacyjny, po którym niezwykle istotne jest, aby zadbać o czystość ran. Pomaga w tym ubranko dla kota po sterylizacji, które skutecznie zapobiega wylizywaniu i szarpaniu ran przez zwierze, co jest kluczowe dla procesu gojenia. W Petinio znajdziesz duży wybór ubranek ochronnych w kolorowych i ciekawych kolorach. Sprawdź nasze ubranka pooperacyjne dla kota i wybierz model zgodny z wszelkimi wymaganiami.

Jak dobrać ubranka dla kotów po sterylizacji

Ubranka dla kotów po sterylizacji często należy kupić samodzielnie przed zabiegiem operacyjnym. Dzieje się tak z tego powodu, że niektóre gabinety nie mają dość miejsca na przechowywanie stosów ubranek w różnych rozmiarach. Właściciele często zadają sobie wtedy pytanie o to, jakie ubranka dla kotów po sterylizacji wybrać i czym się kierować podczas zakupu.

Pierwszą zasadą, jaką należy kierować się wybierając ubranko pooperacyjne dla kota to komfort i wygoda zwierzaka. Ubranko dla kota po kastracji lub sterylizacji powinno być wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów pozwalających na swobodne ruchy. Najlepsza jest bawełna, która jest dość lekka i niekrępująca ruchów.

Kolejną istotną kwestią jest to jaki rozmiar ma ubranko dla kota po zabiegu. Nie może być ani za duże, ani za małe. Ważna jest tutaj głównie jego długość, gdyż inne parametry reguluje się paskami. Przed zakupem najlepiej przymierzyć dane ubranko po sterylizacji, a jeżeli nie ma takiej możliwości dokładnie zmierzyć kota i sugerować się tabelką rozmiarów.

Bardzo ładnie dopasowuje się ubranko po sterylizacji dla kota FILEMON, które nie tylko doskonale spełnia swoje funkcje, ale także wygląda dość stylowo. Nie najgorszym wyborem jest również kaftan dla kota SWEETS występujący w dwóch apetycznych wersjach banan i donut. Dla właścicieli ceniących sobie proste designy odpowiedni będzie kubraczek po sterylizacji MEDIKOT. Wszystkie zaprezentowane tutaj ubranka dla kotów po sterylizacji dają gwarancję najwyższej jakości, tak więc możemy spokojnie ograniczyć się do wyboru właściwego rozmiaru oraz wzoru.

Po co ubranie dla kota po sterylizacji

Ubranie dla kota po sterylizacji to stosunkowo nowy wynalazek i wielu właścicieli zastanawia sie czy jest on dobrym rozwiązaniem. Standardowe kołnierzyki dla kota pełnią te same funkcje, a jednocześnie mogą przybierać ciekawe kształty takie jak kołnierz Bun w kształcie pączka z dziurką. Jakie zadanie spełnia ubranie dla kota po sterylizacji? 

Jego główne funkcje to:

  • ochrona rany pooperacyjnej przed zadrapaniem i gryzieniem,
  • ochrona przed bakteriami,
  • zapewnienie szybkiego gojenia się rany,
  • zapewnienie komfortu zwierzęcia.

Jak widać ubranie dla kota po sterylizacji pełnią dokładnie tę samą funkcję co kołnierz, jednak ma dodatkową zaletę, a mianowicie zwiększony komfort. Zwierzak zdecydowanie lepiej czuje się kiedy ma na sobie ubranko ochronne dla kota po operacji. Wszystko dlatego, że nie krepuje ono ruchów, nie utrudnia dostępu do miski, a także nie uniemożliwia mu korzystania z wąsów. Dzięki temu kot pozostaje tak samo mobilny jak przed operacją.

Jak dbać o ubranko dla kota po sterylizacji

Prawidłowe dbanie o ubranko dla kota po sterylizacji jest niezwykle istotne z punktu widzenia gojenia sie rany i zachowania odpowiedniej higieny. Nieświeże i mocno zabrudzone kubraczki dla kota mogą narobić więcej szkody niż pożytku. Jeżeli nie mamy możliwości dbać o zmianę ubranka i jego prawidłowe pranie lepiej zrezygnować z niego całkowicie i postawić na naturalne gojenie rany lub kołnierzyk.

Ubranko dla kota po sterylizacji musi być regularnie prane w temperaturze co najmniej 90 stopni lub jałowione w środku do dezynfekcji. Dokładnie tak samo jak ubranka pooperacyjne dla psów taki zabieg wykonujemy każdorazowo kiedy ubranko sie pobrudzi lub co kilka dni. Z tego powodu warto wyposażyć się w kilka egzemplarzy ubranek po sterylizacji kota. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o konieczność wykonania błyskawicznego prania lub ciągłego pilnowania kota.

Jak założyć ubranko pooperacyjne dla kota

Prawidłowo założone ubranko dla kotki po sterylizacji nie powinno w żadnym stopniu uwierać i krępować ruchów. Wielu właścicieli boryka się z tym, jak dobrze założyć fartuszek pooperacyjny dla kota. Często nie jest to takie proste, ponieważ koty słabo tolerują jakiekolwiek ubranka na swoim ciele.

Jak więc zakładać ubranka pooperacyjne dla kotów? Kluczowa jest szybkość i sprawność procesu, aby nie męczyć zwierzęcia. Chwytamy kubraczek pooperacyjny i umieszczamy w nim przednie łapki, delikatnie unosząc kota za miejsce w okolicy brzucha. Następnie wkładamy w kubraczek tylne łapki. Jeżeli kubraczek dla kotki po sterylizacji jest za krótki nie wkładajmy go na siłę! Możemy zrobić kotu krzywdę i najlepiej z niego zrezygnować do czasu zaopatrzenia się we właściwy rozmiar.

Ostatnim krokiem podczas nakładania ubranka pooperacyjne dla kotki jest odpowiednie zawiązanie go na grzbiecie. Nie może to być zbyt ciasne wiązanie, najlepiej, abyśmy mogli swobodnie włożyć pod sznurki palec. Mamy wtedy pewność, że ubranko po sterylizacji kotki nie będzie cisnęło, a jednocześnie będzie dość przyległe. Należy też pamiętać, aby zastosować typ wiązania, który uniemożliwi kotu samodzielne rozwiązanie kaftana pooperacyjny dla kota. Niestety jest to jedna z częstych bolączek, ponieważ koty zwykle próbują jak najszybciej pozbyć się przeszkadzającego elementu.

Sprawdź też artykuł na naszym blogu: Jak założyć ubranko pooperacyjne dla kota.