-13%
-13%
Original price was: 45.00zł.Current price is: 39.00zł.

Przysmaki dla kota

Koty to zwierzęta wybredne, które cenią posiłki różnorodne i o dobrej jakości. Przysmaki w ich diecie można wykorzystywać jako przekąski oraz motywowanie naszych ulubieńców w czasie treningów i zabaw. Istnieje również szereg smakołyków, które oprócz atrakcji przyniosą naszemu pupilowi korzyści zdrowotne, dostarczą potrzebnych składników oraz wpłyną na prawidłowy stan uzębienia i odkłaczanie.

Po co dajemy kotom przysmaki?

Dobre przysmaki dla kota mogą zmotywować naszych, chodzących zwykle swoimi drogami, pupili do współpracy i zachęcić ich do wykonywania różnych czynności, co może być pomocne zarówno w domu, jak i u weterynarza. Powinno się je podawać między posiłkami, po udanej zabawie oraz jako nagrodę. Zdrowe przysmaki dla kota mogą stanowić bowiem dla niego nie lada motywację do współpracy z nami. Zaleca się podawanie ich:

  • między posiłkami,
  • po udanej zakończonej zabawie,
  • w formie nagrody w czasie treningu.
  • dla wspierania aktywności i rozwoju umysłowego zwierzaka,
  • podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Jaki przysmak dla kota sprawdzi się najlepiej?

Najbardziej zdrowe i wskazane są naturalne przysmaki dla kotów, ponieważ zawierają one odpowiednie składniki odżywcze dobrze przyswajane przez zwierzęta. Pozwalają na dostarczenie właściwej ilości białka niezbędnego jako budulec oraz regeneracji mięśni. W przysmakach naturalnych nie znajdziemy typowych i powodujących nadwagę zapychaczy jak zboża obciążające układ pokarmowy oraz stanowiące źródło kalorii. Ponadto naturalne smakołyki posiadają wyjątkowy smak i zapach, które są szczególnie cenione przez nasze mruczki. Do takich smakołyków należą:

Przysmaki suszone

Przysmaki suszone to produkty o dużej zawartości substancji odżywczych, zawierające wysoki procent białka a niski tłuszczy. Szczególnie wskazane dla kotów są produkty z ryb, posiadające szereg cennych elementów, takich jak witamina D, jod oraz wiele aminokwasów o prozdrowotnym działaniu.

Oprócz rybich, w ofercie znajduje się wiele innych smakołyków wykonanych z kurczaka, kaczki, indyka, królika czy wołowiny. Są one dostępne w postaci pasków, kosteczek lub filetów.

Liofilizowane przysmaki dla kotów

Są to takie produkty, z których dzięki np. zamrożeniu ich pod ciśnieniem, podczas procesu produkcji usunięto nawet 90 proc. znajdującej się w nich wody. Mają one specyficzny zapach i smak, który może być dla kotów nieco kontrowersyjny. Są jednak bardzo korzystne dla ich organizmów i mają bardzo długi okres przydatności do spożycia.

Pasty i kremy

Przysmaki do lizania dla kotów pozwalają przyjmować im właściwą ilość płynów. Dopomagają one również w odkłaczaniu i są jednocześnie wyjątkowo lubianymi przez naszych pupili przekąskami. Szczególnie nadają się one jako przysmaki dla małych kotów.

Pałeczki do żucia

Pałeczki do żucia dla kotów to doskonała forma przekąski dla naszych pupili. Sprawdzają się również w czasie zabawy, jak i treningu. Są one dostępne w wielu smakach. W ofercie można nabyć pałeczki o smaku wątróbki, łososia, a nawet pstrąga.

Mleko dla kota

Podawanie naszemu zwierzakowi specjalnego mleka wpłynie na dodatkowe nawodnienie jego organizmu. Ponieważ koty, z uwagi na wysoką zawartość laktozy nie tolerują mleka krowiego, należy podawać im specjalną jego wersję o obniżonej zawartości tego cukru. Jest ona lżej dla nich strawna a posiada takie same walory smakowo — zapachowe.

Dentystyczne przysmaki dla kotów

Mają one bardzo istotne znaczenie dla właściwego stanu uzębienie naszych pupili, szczególnie kocich seniorów. Przysmaki dla kota na zęby oczyszczają je i wzmacniają jego szczękę, pozwalając na długie funkcjonowanie zwierzaka w dobrym zdrowiu.

Pasty słodowe, z witaminami lub tauryną

Niekiedy warto uzupełnić dietę naszych kocich ulubieńców poprzez podanie im słodowych, witaminowych albo taurynowych smaczków. Pasta słodowa wpływa na wydalanie połkniętej sierści a tauryna i witaminy to nieodzowne elementy kociej diety. Takie pasty i kremy sprawdzają się też doskonale przy przemycaniu zaaplikowanych przez weterynarzy niesmacznych leków.

Przysmaki mięsne dla kota

Mięsne przysmaki to źródło cennych aminokwasów. Mogą one występować w wielu smakach począwszy od drobiowych aż po dziczyznę w postaci sarniny lub bażanta. Cennym uzupełnieniem diety mogą być też domowe przysmaki dla kotów podawane w postaci kawałeczków mięs.

Węglowodanowe ciasteczka

Niekiedy warto wprowadzić do diety naszego pupila dropsy, czy krokiety z mięsnym nadzieniem, aby dostarczyć mu dodatkowych węglowodanów.

Przysmaki specjalistyczne

Mogą występować w postaci przysmaków dla kocich alergików, minimalizując ewentualność wystąpienia reakcji uczuleniowych. Istnieją też specjalne smakołyki na odkłaczanie, które zapobiegając tworzeniu kul włosowych, dostarczają jednocześnie witamin i wpływają na zdrowe futro i skórę.

Jaką ilość smakołyków można podawać kotu?

Przekąski nie powinny zastępować kotu posiłków, ale być jedynie dodatkiem do jego pożywienia. Dlatego też nie powinny one stanowić więcej niż 10 proc. pokarmu spożywanego przez naszych ulubieńców.