Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zabawki – rybki dla kota

Wielu osobom wydawać się może, że głównym zajęciem kotów jest sen i spoglądanie z wyższością na otaczający je świat. To prawda, zwierzęta te są indywidualistami, ale uwielbiają także zabawę, którą mogą im zapewnić specjalne gadżety, takie jak, chociażby rybki-zabawki dla kota.

Po co kotom zabawki?

Koty należą do drapieżników. Uwielbiają skradać się i polować. Kocie zabawki pozwalają im choć na chwilę być myśliwymi. Dzięki nim Twój pupil pozbędzie się nadmiaru energii i zaspokoi swój naturalny instynkt. Zabawki dla kota mają za zadanie pobudzić je do aktywności i wyostrzyć ich zmysły a dobrze dobrany koci gadżet może zająć Twojego pupila na dłuższy czas. Futrzak z pewnością to doceni i będzie czuł się radosny, zanim zapadnie w spokojną drzemkę.

Na wszystkich etapach życia koty bawią się, a pozbawienie ich takiej zabawy prowadzi często do frustracji, problemów behawioralnych, a nawet do agresji. W jej trakcie bowiem kot wyładowuje swój zasób energii nagromadzony wcześniej w okresie intensywnego odpoczynku.

Jeżeli zwierzakowi brakuje dostępu do zabawek i interakcji ze swoim opiekunem cała ta zmagazynowana energia może zostać rozładowana inaczej, w formie niszczenia mebli, atakowania rąk i nóg właściciela, prób ucieczki, a nawet kompulsjami takimi jak obsesyjne wylizywanie futra.

Właściwe zabawki dla kota to jego niezbędne wyposażenie, w które opiekun powinien go jak najprędzej zaopatrzyć. Skaczące futrzaki, pluszowe myszki, wędki czy kopacze oraz elektryczne ryby to zabawki dla kotów, których kolekcję można wciąż uzupełniać o nowe interaktywne, i inteligentne gadżety.

Zabawki dla zaspokojenia potrzeb kota

Zabawa jest dla kotów nie tylko przyjemnością, ale stanowi dla nich niezwykle rozwijające zajęcie, dzięki któremu uczą się i realizują swoje naturalne potrzeby.

Warto zwrócić uwagę, że nasze domowe mruczki są bardzo ruchliwymi zwierzętami. Życie kota na wolności polega na bezustannym polowaniu. Chociaż aż 75 proc. ataków przeprowadzanych przez polujące koty kończy się fiaskiem, kot żyjący na wolności zjada dziennie nawet do dwudziestu ofiar w postaci myszy szczurów, ptaków, robaków lub owadów. Jak widać zwierzęta te, aby zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe, muszą zapolować nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, co daje wolno żyjącym krewnym naszych ulubieńców solidną dawkę ruchu, którą trudno jest zapewnić kotu niewychodzącemu. Dla przebywających bezustannie w zamkniętym mieszkaniu mruczków to właśnie zabawki zastąpiły dziką zwierzynę, a zabawa z użyciem różnego rodzaju interaktywnych gadżetów stała się namiastką polowania. Zabawa pozwala również zwierzakom na dostarczenie porcji ruchu, który jest kotom niezbędny, aby mogły zachować zdrowie i właściwą wagę.

Jak wybrać zabawkę dla kota?

Zanim jednak zakupisz zabawkę dla swojego pupila, przyjrzyj mu się uważnie, bo dla każdego wybrednego indywidualisty, jakim jest kot, przydatne będzie coś innego.

Jeżeli Twojego ulubieńca w największym stopniu interesuje kabel od ładowarki, który raz po raz podłapuje łapką, najprawdopodobniej sprawdzi się dla niego wędka albo zabawka w kształcie pluszowego węża. Jeśli natomiast Twój pupil reaguje na szeleszczący dźwięk folii, mogą zainteresować go toczące się kule z tego materiału. Niektóre koty lubią dźwięk piór, bo przypominają im one lecącego w powietrzu ptaka, warto zaopatrzyć się wówczas w specjalną wędkę zakończoną pióropuszem. Zapewne większość kotów pokocha też szybko poruszające się myszki oraz zabawki rybki, które będą dla nich zamiennikiem polowania na lądzie i w wodzie.

Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie przy pomocy prowizorycznych domowych gadżetów zainteresowań swojego pupila i zainwestowanie później w takie zabawki, które szczególnie przyciągają uwagę kota.

Zabawki dla małych kotów

Zabawki są niezbędne również dla małych kociąt. Zaopatrując je w nie, unikniesz niszczenia mebli oraz innych przedmiotów. W polu zainteresowania kotków mogą znaleźć się kwiatki w doniczkach, poruszające się firanki, rolety, czy elementy wyposażenia wnętrz. Kot zajęty zabawkami nie będzie interesować się rzeczami, które ciekawiły by go, gdyby nie miał stosownego dla siebie wyposażenia.

Dlatego też należy zwrócić uwagę, aby w każdym pokoju, w którym jest kot, znajdowała się jakaś zabawka. Może być nią uciekająca rybka zabawka dla kota, pluszowa myszka czy też gumowa piłeczka. Takie gadżety znajdujące się w bliskim otoczeniu kota odciągną jego uwagę od znajdujących się w mieszkaniu przedmiotów opiekuna, którym w innym przypadku groziłaby destrukcja.

W początkowej fazie rozwoju kociąt takie zabawki nie tylko zajmują zwierzęta, ale rozwijają je i uczą. Jednak w miarę dorastania kota nie należy go ich pozbawiać, albowiem on potrzebuje ich niezależnie od wieku. Dorosły kot woli jednak inne zabawki, takie, które imitują polowanie jak poruszające się myszki i rybki zabawki albo kule, z których będzie mógł wydobywać pokarm. Takie gadżety zaspokajają u niego popęd łupu.

Dlaczego rybka – to doskonała zabawka dla kota?

Koty zazwyczaj fascynują się rybami i lubią je obserwować. Interesują się nimi z tych samych powodów, dla których gonią myszy. Otóż czy nam się to podoba, czy nie nasi ulubieńcy są drapieżnikami, a rybki ich ofiarami. Płynne rybie ruchy prowokują te zwierzęta do polowania. Koty brodząc w płytkiej wodzie, wyławiają z niej ryby za pomocą łap, lub choć wydaje nam się to niemożliwe nawet nurkują głową w dół by złapać je swoimi zębami.

Kot poluje starając się nie odbijać we wodzie i wyczekując na ofiarę. Kiedy ją widzi zahacza łapą o wodę, aby wyłowić rybę. Czasami używa on do jej pochwycenia obydwu łap.

Często można zauważyć jak małe kocięta, które bawią się piłką, nagle wkładają przednią łapę pod zabawkę i przerzucają ją nad głową. Jest to nic innego jak odruch wygarniania łapą ryby z wody, który pojawia się u kotów bardzo wcześnie. Instynkt łowienia ryb można zaspokoić kupując swojemu mruczkowi np. ruszające się ryby w formie zabawki dla kotów.

Zabawka rybka dla Twojego kota

Jedną z najchętniej wybieranych zabawek dla kota jest zabawka rybka. Kot to z natury doskonały myśliwy. Wybierając mu prezent, pozwól mu dać upust jego impulsom. Zabawka dla kota rybka z powodzeniem spełni kocie oczekiwania. Kiedy Twój futrzak dotknie elektryczną rybkę — ta sama zacznie się przesuwać, kołysać, a może nawet wydawać dźwięki, przyciągając tym zainteresowanie Twojego pupila. Uciekająca rybka zabawka dla kota to idealny produkt do zabawy dla Twojego zwierzaka. Wykonana jest z miękkiego materiału, który Twój pupil może bezpiecznie żuć i gryźć podczas zabawy w myśliwego. Z zabawką rybką Twój futrzak będzie świetnie się bawił, jednocześnie uwalniając pokłady energii. Wychodząc z domu i obawiając się dotkliwej dla swojego pupila samotności, a przede wszystkim nudy — kup mu rybkę dla kota. Zajmie się on nią przez dłuższy czas a Ty będziesz mógł w tym czasie spokojnie wypełniać swoje obowiązki.