Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Drapaki

Kochamy swoje kociaki, ale każdego z równowagi wyprowadzić może podrapana nowa kanapa, czy zniszczona tapeta w salonie. Jest na to rada – drapak dla kota.

-11%
-11%
249.00
-15%
-15%
579.00
-20%
-20%
559.00
-14%
-14%
599.00
-5%
-5%
75.00

Dlaczego warto zaopatrzyć kota w drapak?

Choćbyś nie wiem jak się starał, nie oduczysz swojego pupila drapania. To jego natura, a z nią wiadomo - nie wygrasz. Co zatem zrobić? Kup mu odpowiednią zabawkę, którą będzie drapak dla kota. Dlaczego Twój pupil drapie? Powodów może być wiele, a najważniejsze są dwa z nich. Przede wszystkim w ten sposób oznaczają swój teren. Kiedy drapią kanapę nie tylko niszczą ją, ale zostawiają na niej swój zapach. Po drugie, drapiąc koty ostrzą sobie pazurki, a ściślej mówiąc, oczyszczają je ze złuszczających się warstw płytek, jednocześnie powodując zaostrzenie pazurów. Jeśli zatem nie zdecydujesz się na zakup drapaka - Twój kot znajdzie sobie coś, co za niego posłuży (kanapa, krzesło, tapeta).

Jaki drapak wybrać?

Rynek proponuje szeroki wybór drapaków w bardzo różnych przedziałach cenowych. Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy produkt? Przede wszystkim drapak dla kota musi być stabilny. Koty lubią wskakiwać na drapak odbijając się z impetem od ziemi, albo wbiegając szybko na konstrukcję. Drapak, który się przewróci podczas tego manewru nie zachwyci Twojego czworonożnego przyjaciela. Idealny koci drapak powinien być odpowiednio wysoki, żeby Twój pupil mógł swobodnie się wyciągnąć podczas relaksu przy drapaniu. Najlepsza struktura drapaka dla kota ma postać pionową. Nie tylko ułatwi to kocie drapanie, ale dodatkowo wzmacnia jego mięśnie, co wpływa pozytywnie na ich zdrowie.