NOWOŚĆ
-17%
-17%
Original price was: 59.90zł.Current price is: 49.90zł.
-17%
-17%
Original price was: 59.90zł.Current price is: 49.90zł.
-43%
-43%
Original price was: 69.90zł.Current price is: 39.90zł.
-43%
-43%
Original price was: 69.90zł.Current price is: 39.90zł.
-43%
-43%
Original price was: 69.90zł.Current price is: 39.90zł.
-39%
-39%
Original price was: 64.90zł.Current price is: 39.90zł.
-17%
-17%
Original price was: 59.90zł.Current price is: 49.90zł.
-14%
-14%
Original price was: 34.90zł.Current price is: 29.90zł.
-42%
-42%
Original price was: 69.00zł.Current price is: 39.90zł.
-18%
-18%
Original price was: 159.00zł.Current price is: 129.90zł.
-23%
-23%
Original price was: 169.00zł.Current price is: 129.90zł.
-24%
NEW
-24%
Original price was: 169.90zł.Current price is: 129.90zł.
-25%
HIT
-25%
Original price was: 119.90zł.Current price is: 89.90zł.

Zabawki dla kota

Koty nie są mistrzami okazywania uczuć, jednak wewnętrznie cieszą się bardzo z każdej nowej zabawki! Nic tak nie sprawia radości, jak świadomość ofiarowania udanego prezentu swojemu pupilowi. W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone zabawki dla kotów, które przyniosą twojemu czworonogowi godziny znakomitej zabawy.

Dlaczego kot potrzebuje zabawek?

Ze względu na to, że koty to zwierzęta ruchliwe i pełne energii, zabawa to bardzo istotny aspekt ich życia. Pomimo długiego czasu, jaki upłynął od ich udomowienia, zwierzęta te mają w sobie niejaki pierwiastek dzikiej natury i silny instynkt polowania, który przejawia się potrzebą pogoni oraz chwytania. W naturze koty łowią zarówno myszy i inne drobne gryzonie, polują na ptaki oraz różnego rodzaju robaki i owady. Niestety mieszkając w domu, zwierzęta te są pozbawione możliwości realizacji tego instynktu, nie mają dostępu do myszy i ptaków, a ich polowanie co najwyżej ogranicza się do pojedynczych much, którym udało się dostać do naszego mieszkania. Czynnością, która zastępuje naszym mruczkom prawdziwe polowanie, jest zabawa zainicjowana z użyciem specjalnych przedmiotów- interaktywnych zabawek dla kotów imitujących prawdziwą zdobycz. Bez tej aktywności zwierzęta te popadają w apatię i frustrację. Z tego właśnie powodu właściwie dobrany zestaw zabawek dla kota ma dla naszych pupili wyjątkowo istotne znaczenie.

Jak wybrać zabawkę dla kota?

Koty są urodzonymi myśliwymi, dlatego uwielbiają zabawki, które w jakiś sposób nawiązują do ich naturalnego instynktu. Koty mają różne charaktery, jednak wszystkie bardzo lubią poruszające się przedmioty. Skupiają ich wzrok i koncentrują uwagę. Twardość zabawki jest uzależniona od indywidualnych preferencji kota. Dla kotów kanapowych lepsze będą zabawki pluszowe, natomiast dla ucieleśnień energii warto kupić twardsze i bardziej wytrzymałe zabawki.

Jakie zabawki dla kota sprawdzają się najlepiej?

Zabawki dla kotów możemy podzielić na kilka grup. Należą do nich:

  • interaktywne zabawki dla kotów,
  • uciekające zabawki dla kotów,
  • inteligentne zabawki dla kotów,
  • zabawki dla kotów z kocimiętką,
  • edukacyjne zabawki dla kotów,
  • wędki,
  • kopacze.

Interaktywne zabawki dla kotów

W naszej ofercie znajdą Państwo zabawki interaktywne dla kotów w postaci myszek i rybek. Zabawki zaprojektowane są w taki sposób, by maksymalnie absorbowały zwierzaka. Zabawka dla kota ryba aktywowana na czujnik ruchu będzie włączać się za każdym razem, gdy kot się do niej zbliży. Dzięki temu kot będzie zainteresowany nią przez dłuższy czas, próbując rozpracować schemat jej działania.

Ruszająca się ryba zabawka dla kota to doskonała rozrywka pobudzająca jego zmysły. Podobnie zabawka dla kota myszka, która będzie uciekać przed naszym pupilem, imitując prawdziwą zdobycz. Podobną rolę może spełniać zabawka dla kota motylek, czy zabawka dla kota biedronka.

Uciekające zabawki dla kotów

Takie zabawki toczą się, uciekając kotu lub przypominają potencjalną ofiarę. Dobrze jest jednak nie używać takich, które wydają głośne dźwięki. Koty są bardzo wrażliwe, ich słuch jest o wiele lepszy niż słuch ludzki, stąd mogą reagować lękiem, czy frustrować się dźwiękami, które nam nie wydają się nieprzyjemne.

Z kolei elektryczne zabawki dla kotów często wyposażone są w pilota, którym możemy sterować ruchem uciekającej zdobyczy.

Inteligentne zabawki dla kotów

Zamknięte ludzkie mieszkanie jest znacznie uboższe w bodźce, niż to, co znajduje się na dworze. Zbyt mała stymulacja zmysłów kota wpływa negatywnie na jego samopoczucie. Warto więc zadbać o dobry humor naszego pupila za pomocą inteligentnych zabawek, odmiennych od tych, których rolą jest symulowanie zabawy w polowanie. Taką zabawką może być np. labirynt na karmę, jednak nie każdy kot zainteresuje się tego typu gadżetem. Innym rodzajem inteligentnej zabawki dla kota są kule, które wypełnia się smakołykami lub suchą karmą. Aby więc dostać się do smakołyków, nie wystarczy ich toczenie, ale trzeba nimi manipulować, by wydobyć zawartość na zewnątrz.

Zabawki dla kotów z kocimiętką

Dla leniwych kotów sprawdzają się małe poduszeczki wypełnione kocimiętką. Większość zwierzaków będzie się w nich tarzać i przemieszczać. Kocimietką można wypełniać przytulanki, szeleszczące poduszki, czy też zabawki dla kotów myszki. Zapach ten jest wyjątkowo atrakcyjny dla kotów, szczególnie dojrzałych płciowo samców. Roślina ta zawiera bowiem w sobie związek zwany aktynidyną, którą niekastrowane samice wydalają wraz z moczem.

Edukacyjne zabawki dla kotów

Takie edukacyjne zabawki to np. maty węchowe, z których koty chętnie korzystają, Mogą one mieć różną strukturę, jednak niezbędnym elementem jest możliwość ukrywania w niej przysmaków. Tego typu zabawki rozwijają kota intelektualnie i fizycznie, a także mają działanie terapeutyczne.

Wędki

Wędki z niewielkimi zabawkami, wstążkami lub piórkami przymocowanymi na końcu to bardzo popularna zabawka dla kota. Jest to bardzo wygodny gadżet dystansowy, pozwalający skutecznie imitować gonitwę za zwierzyną. Składa się z plastikowego lub drewnianego kija i linki, na której zawieszona jest zabawka, myszka, rybka, czy patyczki. Na końcu kijka znajdować się też może pióropusz z tasiemek i kolorowych piór.

Kopacze

Nietrudno zauważyć, że kot niejednokrotnie łapie większe przedmioty, takie jak pluszowe zabawki i kopie je tylnymi nogami. Zachowanie takie jest bardzo istotnym elementem sposobu kociego polowania i walki. Dlatego też do wyposażenia naszego pupila warto włączyć praktyczne gadżety – o nazwie kopacze, czyli podłużne miękkie zabawki zrobione z pluszu. Zazwyczaj cieszą się ogromnym dużym zainteresowaniem tych zwierzaków.

Zabawki dla małych kotów

Dla małych kotków nadają się zabawki mniejsze. Zbyt ciężkie nie sprowokują kociaka do zabawy nimi, gdyż trudno jest je podrzucać. Dobrze sprawdzają się też różnego typu szeleszczące produkty, stąd można stosować również domowe zabawki dla kotów, jak chociażby kulki zrobione ze sreberka, folii czy papieru. Taką szeleszczącą piłeczkę można dodatkowo zabezpieczyć taśmą klejącą. Dużym powodzeniem cieszą się także plastikowe kubeczki i rolki po papierze toaletowym stosowane w charakterze kryjówek do chowania przysmaków. Czasami taki prosty gadżet może okazać się najlepszą zabawką dla kota.