-33%
-33%
Original price was: 74.90zł.Current price is: 49.90zł.
-25%
NEW!
-25%
Original price was: 59.90zł.Current price is: 44.90zł.

Miski dla kotów

Wbrew pozorom wybór kociej zastawy jest bardzo ważny. Dla kota nie są ważne względy estetyczne. On musi mieć komfort podczas jedzenia. Pamiętaj, że oprócz tego, że każdy kot to prawdziwy indywidualista z oryginalnym charakterem, to zwierzaki te są bardzo czystymi stworzeniami. Miska dla kota musi być regularnie czyszczona, żeby Twój pupil chciał z niej jeść. Nie stawiaj kociej miski w pobliżu kuwety – możesz w ten sposób zniechęcić swojego pupila do jedzenia, albo do korzystania z kociej toalety. Jeśli masz więcej kotów zadbaj o to, by każdy z nich miał własną miskę. Dobrą praktyką są osobne kocie miski przeznaczone do karmy suchej i mokrej. Zapachy nie przenikają się i Twój kot czuje się usatysfakcjonowany podczas swojego posiłku.

Jaką miskę dla kota wybrać?

Bogaty wybór kocich misek na rynku sprawia, że sam już nie wiesz, z której Twój pupil będzie najbardziej zadowolony. Dobrze dobrana miska dla kota ułatwi mu jedzenie, co jest ważne w przypadku małych kociąt, jak i schorowanych seniorów. Właściwa miska to także porządek w kocim kąciku. Wybierając do niezbędne akcesorium zwróć uwagę na rozmiar naczynia. Zbyt mała miska może wywołać złość Twojego pupila, ponieważ będzie czuł dyskomfort podczas spożywania posiłku. Kupując miskę dla kota do wyboru masz miski ceramiczne, plastikowe, a także metalowe. Najlepsza to taka, której Twój zwierzak używał będzie zgodnie z jej zastosowaniem. Czasami warto spojrzeć, czy miska ma pod spodem gumowe nakładki antypoślizgowe, dzięki którym miska nie jeździ po całej podłodze.

Miska dla kota – dlaczego warto zaopatrzyć w nią swojego pupila?

Miska dla kota jest jednym z podstawowych akcesoriów wyposażenia każdego kocura. Przy jej wyborze powinieneś kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale przede wszystkim funkcjonalnością i łatwością w utrzymaniu czystości produktu. Odpowiednio dobrana miska dla kota ułatwi mu spożywanie pokarmu i przyjmowanie płynów. Pozwoli także zachować porządek w miejscu, gdzie zwierzak je i pije. Niektóre miski dla kota mają wbudowaną antypoślizgową podstawę, dzięki czemu naczynie nie przesuwa się po podłodze. Twój pupil z pewnością lubi zaglądać do miski późną porą i wczesnym rankiem, kiedy zależy Ci na zachowaniu całkowitej ciszy. Zabezpieczenie dna naczynia zapobiegnie przykrym odgłosom szurania i uderzania, co jest szczególnie irytujące w ciągu nocy. U starszych kocurów najlepiej sprawdzi się miska dla kota na stojaku albo miska o trzech kątach nachylenia. Zwierzak nie musi się schylać podczas jedzenia pokarmu czy picia wody, dzięki czemu nie nadwyręża się i nie męczy. Z kolei dla kociąt dedykowane są raczej miski dla kota z dozownikiem. Pamiętaj, żeby kot spożywał posiłek w spokoju. Ważne jest, by pojemnik z pożywieniem nie znajdował się w pobliżu kuwety i miski z wodą. Zadbaj o to, by z kociej miski nie korzystały psy. Każde ze zwierząt powinno spożywać posiłki w swoich własnych pojemnikach. Dbaj o czystość misek przeznaczonych dla swoich pupili i często zmieniaj wodę na świeżą.

Przy wyborze miski zwróć uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana.

Najpopularniejsze są:

  • Miski ceramiczne dla kota;
  • Metalowe miski;
  • Miski z tworzywa sztucznego.

Miski wykonane z ceramiki nie uczulają kota. Nie zmieniają także smaku podawanego w nich jedzenia. Zwróć uwagę na to, czy miska dla kota nie jest wyszczerbiona, co może skutkować poranieniem kociego pyszczka. Metalowe miski są najchętniej wybierane przez kociarzy ze względu na ich trwałość, funkcjonalność i łatwość utrzymania ich w czystości. Naczynia wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie, praktyczne i niedrogie. Łatwo je umyć, a ich wymiana nie nadszarpnie Twojego portfela.

Pojedyncza czy podwójna miska dla kota?

Pamiętaj, że koty to bardzo czyste stworzenia. Zastanów się nad wyborem podwójnej miski dla kota, która będzie wyposażona w dwie komory z przeznaczeniem na karmę suchą i mokrą. Podawanie obu rodzajów karmy tylko w jednym naczyniu może sprawić, że jej zapachy będą przenikać się i finalnie kot zrezygnuje z posiłku. Podwójna miska dla kota może być umieszczona także na specjalnym stelażu lub podstawce, co zapobiega jej przemieszczaniu się. Zwróć uwagę na to, czy naczynia są wyjmowane, co znacznie ułatwi ich czyszczenie.

Miska dla kota na stojaku, stelażu czy bez podwyższenia?

Producenci oferują kociarzom akcesoria do misek takie jak stojaki, stelaże czy podkładki pod miski dla kota. Dostosuj powyższe produkty do potrzeb swojego pupila. Miska dla kota na stojaku najlepiej zda egzamin u kocich seniorów. Sprawdzi się także w przypadku kotów chorych i cierpiących na dolegliwości układu trawiennego, które nie mogę swobodnie się schylać z powodu towarzyszącego im bólu. Stelaż lub stojak powinien być wykonany z wysokojakościowych materiałów, które są łatwe w czyszczeniu Miska dla kota na stojaku powinna znajdować się na odpowiedniej wysokości dostosowanej indywidualnie do Twojego pupila.

Miska dla kota z dozownikiem- zalety i przeznaczenie

Osobom, które często przebywają poza domem, są w podróży lub na krótkim wyjeździe idealnie sprawdzą się miski dla kota z dozownikiem. Automatyczny podajnik karmy wydziela Twojemu pupilowi odpowiednią ilość pokarmu w określonym czasie. Miskę dla kota z dozownikiem można dowolnie zaprogramować, dostosowując karmienie do potrzeb żywieniowych zwierzęcia. Pamiętaj, że „metoda pełnej miski” jest zawodna, ponieważ kot zazwyczaj zjada od razu całą zawartość naczynia. Co najważniejsze, dzięki dozownikowi Twój pupil ma zawsze dostęp do świeżej karmy. Pożywienie pozostawione przez dłuższy czas na powietrzu traci nie tylko walory smakowe, ale także jełczeje, staje się twarde i mniej wartościowe. Miska dla kota z dozownikiem pozwala także na racjonalizowanie porcji żywnościowych zwierzakowi, co zapobiega rozciągnięciu jego żołądka i występowaniu otyłości w przyszłości. Idealnie sprawdzi się także u kociąt i starszych kotów.

Czy podkładka pod miski dla kota pozwala zachować porządek?

Podkładka pod miski dla kota to niezbędny gadżet dla miłośników ładu i porządku. Dzięki temu akcesorium miski nie przesuwają się podczas spożywania pokarmu przez zwierzaka. Podkładki pod miski dla kota wyposażone są w specjalne gumowe wstawki, co zapobiega przemieszczaniu się, szuraniu i uderzaniu naczyń o powierzchnię. Karma wypadająca z miski podczas jedzenia spada na podkładkę, a nie na podłogę, co pozwala zachować porządek w miejscu wyznaczonym do karmienia. Po skończonym posiłku wystarczy wyjąć podkładkę pod miski dla kota i wyczyścić ją pod bieżącą wodą z wykorzystaniem odpowiednich środków.