Wyświetlanie jednego wyniku

Miski dla kotów

Wbrew pozorom wybór kociej zastawy jest bardzo ważny. Dla kota nie są ważne względy estetyczne. On musi mieć komfort podczas jedzenia.

49.99

Jaką miskę dla kota wybrać?

Bogaty wybór kocich misek na rynku sprawia, że sam już nie wiesz, z której Twój pupil będzie najbardziej zadowolony. Dobrze dobrana miska dla kota ułatwi mu jedzenie, co jest ważne w przypadku małych kociąt, jak i schorowanych seniorów. Właściwa miska to także porządek w kocim kąciku. Wybierając do niezbędne akcesorium zwróć uwagę na rozmiar naczynia. Zbyt mała miska może wywołać złość Twojego pupila, ponieważ będzie czuł dyskomfort podczas spożywania posiłku. Kupując miskę dla kota do wyboru masz miski ceramiczne, plastikowe, a także metalowe. Najlepsza to taka, której Twój zwierzak używał będzie zgodnie z jej zastosowaniem. Czasami warto spojrzeć, czy miska ma pod spodem gumowe nakładki antypoślizgowe, dzięki którym miska nie jeździ po całej podłodze.

Kocia miska - najważniejsze zasady

Pamiętaj, że oprócz tego, że każdy kot to prawdziwy indywidualista z oryginalnym charakterem, to zwierzaki te są bardzo czystymi stworzeniami. Miska dla kota musi być regularnie czyszczona, żeby Twój pupil chciał z niej jeść. Nie stawiaj kociej miski w pobliżu kuwety - możesz w ten sposób zniechęcić swojego pupila do jedzenia, albo do korzystania z kociej toalety. Jeśli masz więcej kotów zadbaj o to, by każdy z nich miał własną miskę. Dobrą praktyką są osobne kocie miski przeznaczone do karmy suchej i mokrej. Zapachy nie przenikają się i Twój kot czuje się usatysfakcjonowany podczas swojego posiłku.