-14%
-14%
Original price was: 29.00zł.Current price is: 24.90zł.
19.90
19.90
HIT
42.0049.00
20.9023.90

Obroże dla kota

Nie wszystkie kotu uwielbiają leniwe siedzenie w domu. Duża część lubi od czasu do czasu wypuścić się gdzieś poza teren mieszkania. Jako kochający opiekun chcesz zapewnić swojemu pupilowi maksimum bezpieczeństwa. Wybierając odpowiedni produkt przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Tworzywo nie może podrażniać i ocierać delikatnej skóry Twojego zwierzaka. Dobrej jakości materiał, to taki, który nie uczuli pupila. Obroża powinna być lekka i wygodna – taka, która nie krępuje ruchów Twojego kociaka. Wielu producentów dodaje wyposaża obrożę dla kota w dodatkowe elementy odblaskowe. Z pewnością wzmacnia to bezpieczeństwo naszego futrzanego przyjaciela, który zapragnął przeżycia kociej przygody. 

Po co obroża dla kota?

Jeśli Twój pupil jest miłośnikiem spacerów powinieneś zaopatrzyć go w obrożę dla kota. Zwiększa ona jego bezpieczeństwo podczas samotnych wędrówek w nieznane. Najważniejszym celem stosowania obróżki dla kota jest możliwość identyfikacji zwierzaka. Większość tego typu akcesoriów posiada miejsce, gdzie możesz wpisać swoje dane kota na wypadek, gdyby Twój futrzany przyjaciel miał problem z powrotem do domu. Jeśli na samej obroży nie jest przewidziane takie miejsce, to jest możliwość doczepienia do niej zawieszki, na której umieścić możesz niezbędne informacje. Kolorowe obroże dla kotów pełnią czasami funkcje ozdobne. Dzięki nim, Twój pupil będzie wyróżniał się pośród innych zwierzaków poszukujących przygód.

Obroże dla kota – rodzaje, funkcje

Dla niektórych osób obroża dla kota może wydawać się fanaberią, zbędnym dodatkiem. Widok tego zwierzęcia na smyczy to nadal rzadkość. Koty to zwierzęta ciekawe świata, nic więc dziwnego, że często wymykają się z mieszkania na zewnątrz. Czy obroża dla kota jest gwarancją bezpieczeństwa? A może zakładanie tego akcesorium to jedynie wymysł opiekuna?

Jakie są rodzaje kocich obroży?

  • Obroże dla kota z imieniem,
  • Obroże dla kota z grawerem,
  • Obroże dla kota z GPS,
  • Obroże feromonowa dla kota,
  • Obroże uspokajające dla kota,
  • Obroże przeciwpchelne dla kota
  • Obroże dla kota z dzwoneczkiem,
  • Obroże antystresowe.

Obroża dla kota z grawerem lub obroża dla kota z imieniem to znak, że zwierzę ma właściciela. W przypadku, kiedy kotu przytrafi się nieszczęśliwy wypadek albo zaginie, jego znalazca z całą pewnością postara się skontaktować z opiekunem zwierzaka. Niektóre obroże mają wbudowane elementy odblaskowe, co znacznie zwiększa widoczność kota w ciemności i ogranicza ryzyko potrącenia go przez samochód. Dobrym rozwiązaniem może być także zakup obroży dla kota z GPS. Pozwoli to z łatwością znaleźć Twojego pupila namierzając jego dokładną lokalizację. Taka obroża dla kota jest znacznie droższa, niż jej tradycyjny odpowiednik. Wybierając obroże przeciwpchelne dla kota zapewnisz swojemu pupilowi ochronę przed pchłami, insektami i innymi owadami. Na tym akcesorium możesz zawiesić także identyfikator z informacjami o szczepieniach, miejscu zamieszkania i adresie właściciela. Obroża przyda się także podczas rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych lub sterylizacji. Można na niej zamocować kołnierz ochronny, co zapobiega wylizywaniu przez zwierzę rany, znacznie przyspieszając jej gojenie. Obroża może być także eleganckim dodatkiem do codziennych stylizacji. Co powiesz na zawadiacką rockową obrożę z chustą albo na gustowną muchę dla kota?

Jakie informacje powinna zawierać obroża dla kota z grawerem?

Obroże dla kota z imieniem i adresem pomogą bezpiecznie wrócić Twojemu pupilowi do domu w sytuacji, gdy zagubi do niego drogę. Dzięki temu akcesorium zwierzak nie zostanie przygarnięty przez obcych ludzi i nie trafi do schroniska. Zadbaj o to, by obroża dla kota z grawerem zawierała istotne informacje takie jak imię zwierzaka, adres lub numer telefonu właściciela. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także wszczepienie specjalnego mikroczipu. Zabieg ten wykonywany jest w większości gabinetów weterynaryjnych w sposób szybki i bezbolesny.

Czy obroża dla kota z imieniem jest wystarczająca?

Każdemu właścicielowi zależy na bezpieczeństwie swojego pupila, dlatego warto zaopatrzyć go w obrożę dla kota z imieniem. To znak, że zwierzę nie jest bezdomne, a obroża dla kota z grawerem ułatwi jego identyfikację i powrót do domu. Akcesorium, na którym widnieje tylko imię zwierzęcia może nie być wystarczające w odnalezieniu właściciela. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo swojego kota dodaj na obroży informacje o swoim adresie lub numerze telefonu.

Obroża dla kota z GPS – znajdź łatwo swojego pupila

Obroża dla kota z GPS pozwala szybko namierzyć lokalizację Twojego pupila w sytuacji, kiedy długo nie wrócił do domu. Zwróć uwagę na to, czy lokalizator GPS jest lekki i wodoodporny. Ważne, żeby obroża dla kota z GPS była wykonana ze szczelnych, wodoodpornych materiałów. Wybierz urządzenie, które ma długą żywotność baterii.

Obroża feromonowa dla kota – co to takiego?

Co zrobić, kiedy Twój pupil jest niespokojny i przeżywa duży stres? Przydatna w tej sytuacji może okazać się obroża feromonowa dla kota. Akcesorium to sprawdzi się szczególnie, kiedy w domu pojawiło się inne zwierzę, w trakcie wizyty w gabinecie weterynaryjnym, podczas podróży i w innych stresujących sytuacjach. Obroża nasączona jest ekstraktami feromonów wytwarzanych przez kotkę podczas opieki nad swoim potomstwem. Obroża feromonowa dla kota może zawierać także wyciągi z ziół o działaniu uspokajającym. Jeżeli zależy Ci na efektywnym działaniu produktu, pamiętaj o jego regularnej wymianie co kilkadziesiąt dni.

Obroża uspokajająca dla kota – sposób na adaptację w nowym miejscu

Przygarnięcie kocięcia pod swój dach jest dla niego stresującym przeżyciem. Zmiana znanego otoczenia oraz rozłąka z rodziną sprawia, że zwierzę jest wycofane i lękliwe. Obroża uspokajająca dla kota powinna pomóc zwierzęciu łatwiej zaakceptować nowe otoczenie i właścicieli. Akcesorium nasączone jest ekstraktem o działaniu wyciszającym i uspokajającym. Warto zwrócić uwagę na to, czy obroża uspokajająca dla kota ma wytrzymałe zapięcie. Zestresowany kociak może próbować ściągnąć obrożę, co może być dla niego niebezpieczne.

Czy obroże przeciwpchelne są skuteczne?

Obroże przeciwpchelne dla kota ochronią Twojego pupila przed dokuczliwymi owadami takimi jak muszki, pchły czy kleszcze. Produkt chroni zwierzę nie tylko w domu, ale także na zewnątrz. Upewnij się, czy obroża jest wodoodporna i bezwonna. Dla jak najlepszego efektu, obroże przeciwpchelne dla kota należy wymieniać raz na kilka miesięcy lub uzupełniać regularnie substancje czynne.