Pytanie proste – należy zawsze być przygotowanym na ewentualne opady, zawsze. Pogoda jest na tyle zmienna, że nigdy nie wiadomo, co będzie za parę minut. Kurtki czy wszelkiego rodzaju płaszcze i peleryny są na tyle łatwe do spakowania nawet w torebkę, że nie trzeba kombinować, jak spakować, by to było podręczne. Coraz więcej firm dba o ten szczegół, nie dziwota, w końcu ma być to funkcjonalne i niezawodne w każdym momencie. Odzież przeciwdeszczowa ma ogromny wachlarz produktów do wyboru, nawet dla naszych pupili.

Kurtka przeciwdeszczowa, płaszcz, peleryna

W sklepie możemy zaobserwować kilka ciekawych produktów. Właściciele kierują się funkcjonalnością połączoną z modą, nie oszukujmy się, każdy próbuje znaleźć coś wyjątkowego dla członka naszej rodziny, ale również wiele osób idzie w kierunku praktycznego dodatku co jest również jak najbardziej zrozumiałe.
Ubrania na deszcz można znaleźć dla małych jak i dużych ras psów, więc wybór pod tym wariantem nie jest ograniczony.
Kombinezony dla małych ras psów są szerzej dostępne i są niesamowicie poręczne. Nawet w naszym sklepie można zaobserwować kilka rodzajów okryć przeciwdeszczowych:

– składany kombinezon przeciwdeszczowy,
płaszczyk przeciwdeszczowy z kapturem – wyglądaj jak kombinezon, ale posiada dodatkowe odblaski, które zapewniają lepszą widoczność na drodze,
płaszczyk przeciwdeszczowy z kapturem i odblaskiem – to jest wersja bez okrycia dokładnie łap, nie jest to forma kombinezonu, a wierzchniego okrycia psiaka.

Kombinezony dla małych ras to ostatni krzyk mody – na zdjęciu wersja moro Dogbaby

Nie zapominajmy o większych czworonogach, które też potrzebują naszej uwagi w kwestii ubioru przeciwdeszczowego. Duże rasy psa również mają pole do popisu, szczególnie, że pojawia się coraz więcej produktów, które trafiają w każdy rozmiar psiaka:

przeciwdeszczowy kombinezon moro w dwóch wariantach kolorystycznych – różowe bądź zielone moro. Cudownie się na psiakach sprawdzają,
– płaszcze przeciwdeszczowe z kapturem i odblaskiem również są osiągalne dla większych pupili, więc można zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo oraz zdrowie psa.

Przeciwdeszczowy kombinezon moro dla dużego psa – doskonały wybór na niepogodę!

Wszystkie powyższe propozycje się wyśmienicie sprawdzają, nie drażnią skóry, nie krępują czworonoga, ale pojawił się kolejny produkt, który swoją funkcjonalnością pobija większość płaszczy oraz kombinezonów.

Kurtka przeciwdeszczowa jako ubiór Streetwear

Pojęcie ogólnikowo obejmuje “modę uliczną”, która ma dać pełną swobodę i pomóc w wyrażeniu siebie czy swojej indywidualności. Sam streetwear nie jest zależny od mody światowej, nie. Podlega atmosferze, która panuje teraz, np. ubrania stylizowane pod dany styl grania. Każdy może definiować to pojęcie inaczej, a ten ubiór nie jest przeznaczony tylko dla młodszego pokolenia, ale i starszego oraz czworonożnego świata.

Kurtka z serii Windbreaker pokazuje właśnie wyżej przedstawiony styl.
Bardzo praktyczna, wykonana z nieprzemakalnego, oddychającego materiału, który zabezpiecza psa przed chłodem czy silniejszym wiatrem. Odblaski pomagają w lepszej widoczności, czyli przekłada się to na zwiększone bezpieczeństwo psiaka w trakcie spaceru. Nie krępują ruchów i jest miła w dotyku, co daje wysoki komfort noszenia. Regulacja rękawów, kaptura czy odzieży na brzuchu zabezpiecza przed przemieszczaniem się materiału wzdłuż ciała psiaka. Kolejnym dużym atutem jest jej waga, zabrać ją można dosłownie wszędzie. Idealnie może nadać się na zimę – wystarczy pod kurtkę założyć bluzę, sweter, koszulę, polar, który zabezpieczy psa w trakcie mrozów.

Kurtki  występują w czterech różnych wariantach kolorystycznych, które nadają każdej z nich unikalnego charakteru, czego możemy się spodziewać właśnie po ubiorze w stylu Streetwear.

 

Kurtka dla psa PUPREME X THE DOG FACE RED idealnie współgra z serią dostępną i dla właściciela!

Jak dobrać odpowiednią kurtkę?

Przede wszystkim musimy być pewni czego oczekujemy od odzienia – chcemy mieć coś awaryjnego na spacery, gdyby złapał nas deszcz, a może coś co przyda się na dłuższe spacery, a może, by psa chronić przed zmienną pogodą w danym okresie?
Każdy powód jest dobry, póki służy czworonogowi.
Kurtkę dobieramy jak każde inne ubranko – dokonujemy pomiaru w trzech miejscach:

  • obwod klatki piersiowej,
  • obwód szyi,
  • długość od linii barków do początku ogona.

Po czym mając to wszystko porównujemy z opisem rozmiarów kurtek, jeśli wymiary są pomiędzy innymi rozmiarami, zalecamy wybranie większego wymiaru.
Jeśli mimo wszystko, dalej będziecie mieć wątpliwości co do produktu, bądź jaki rozmiar wybrać, śmiało pomożemy! Najlepsza przy tym złota zasada: kto pyta nie błądzi.

Dodaj komentarz