Sweterek w naszej garderobie to nic dziwnego, a wcale mało na pewno ich nie mamy. Szczególnie z tym rodzajem ubioru kojarzy nam się okres świąteczny. Pełno różnych krojów, melanży, sposobu splotu – wybór jest naprawdę szeroki. Sklepy coraz częściej mają w swojej ofercie również oryginalne sweterki dla psów dużych i małych. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, w szczególności w okresie jesienno – zimowym.

Modny sweterek – najlepszy przyjaciel małego pieska

Małe pieski czy kotki znajdą więcej ciekawych propozycji, jeśli chodzi o ubrania, to też tyczy się sweterków, nie mówię, że dla dużych niczego nie ma, ale jednak małe pieski mają pod tym względem większe pole do popisu. Sweter idealnie nadaje się dla małych ras psów, które posiadają krótki włos, albo ich wcale nie mają. Są ciepłe, z bardzo przyjemnych materiałów, które nie drażnią skóry zwierzęcia i zapewniają komfort noszenia, a nade wszystko czworonoga nie krępuje w trakcie codziennej aktywności.

Sweterek świąteczny dla małego psa i kota jest idealna propozycja na zimowy czas .Z kolei bożonarodzeniowy golf dla dużego psa z motywem świątecznym, doda uroku przy wigilijnym stole.

Ciepły elastyczny sweter golf
Ciepły elastyczny sweter golf wzór czerwony z choinkami

Jak dokładnie zmierzyć psa?

Należy psiaka zmierzyć przede wszystkim z lekkim luzem, tak koło 2 – 3 cm, by dany rozmiar sweterka nie krępował ruchów i nie przeszkadzał w chodzeniu, nie mówiąc o bieganiu.

Mierzymy:

  • klatkę piersiową w najszerszym miejscu,
  • obwód szyi, (w pobliżu obroży),
  • długość od linii barków po początek ogona.

Nie wychodzimy z założenia, że z luzem zmierzymy pod np. bluzę Adidog, a bez luzu pod ciepły pulower z motywem reniferka, bo powinien się lekko rozciągać. Owszem, ale błąd pomiarowy naszych produktów również liczy 2 – 3 cm, więc nie ma co odchodzić od reguły mierzenia z luzem, zawsze lepiej mieć kilka centymetrów w zapasie dobierając rozmiar.

Zimowy sweterek dla psa czy lekki golf?

To w zależności jak piesek reaguje na dany ubiór. Niektórym czworonogom przeszkadza golf na szyi, tutaj to już rola właściciela, by ocenił co będzie najlepsze dla psa. U nas sweterków nie jest mało, więc wybór ostateczny stoi po stronie klienta. Również patrzymy na wygodę psiaków więc staramy się dobierać nowe produkty tak, by było w czym wybrać na różne okazje, np. na Święta Bożego Narodzenia świąteczny sweterek z barankiem będzie idealny, ale także zależy nam najbardziej na komforcie noszenia ciuchów oraz formie zakładania danej rzeczy – to przecież czworonóg ma mieć największą satysfakcję z noszenia odzieży, która ma pomóc, bądź na jeden wieczór dodać magii spotkania.

Świąteczny sweterek z barankiem reniferem zielony na środku
Świąteczny sweterek z barankiem/reniferem zielony

Czy sweterek dla psa naprawdę jest niezbędny?

Jestem posiadaczem Berneńskiego Psa Pasterskiego. Przy tej rasie sweterek nie jest konieczny dla komfortu psa zimą. Jak pokazuje jednak historia jednego z moich klientów, nawet takie rasy jak Owczarek Niemiecki, mogą mieć problem z chłodem. Piesek protestował przed każdym spacerem i dopiero kupno sweterka i bluzy sprawiło, że przestał mieć opory przed porannym wyprowadzeniem. Wiele więc zależy od obserwacji i każdy właściciel powinien być uczulony na indywidualne potrzeby swojego czworonoga.

wełniany sweter dla labradora
Wełniany sweter dla labradora lub innego dużego psa

Dodaj komentarz