Mopsy to wyjątkowe psy z towarzyskim charakterem i wyjątkową pogodą ducha. Zazwyczaj w domu upatruje sobie jedną osobę, której by towarzyszył od dnia do nocy, ale nie oznacza, że z innymi domownikami nie będzie utrzymywać kontaktu, wręcz przeciwnie! Uwielbiają one towarzystwo człowieka i może nie są uznawane za sportową rasę, zabawa dla nich to chleb powszedni. Uwielbiają również dzieci, które wiedzą, jak postępować z psami tej rasy. Jeśli będzie znudzony, na pewno przypomni o sobie i szybko ruszycie z nim się bawić!

 

Czy ubieranie mopsów jest konieczne?

W takiej bluzie imitującej dinozaura nasz mops będzie wyglądał bajecznie!

To zależy od każdego psa. Nie ma zasady, która by określiła, że mopsy muszą być ubierane. Właściciel najlepiej na to odpowie, patrząc na potrzeby swojego czworonoga. Niektóre nie będą potrzebować żadnej pomocy, ale są psiaki, które nie wyciągną nosa poza dom, jeśli pada deszcz – znam to z własnego doświadczenia.
Na każdą pogodę dla wymagającego pupila przyda się kilka ubranek dla mopsa – w chłodniejszą pogodę sięgniemy po kurtki czy bluzy, w cieplejszą po koszulkę, zaś w deszcz po płaszcz przeciwdeszczowy, a nawet buty. Warto rozejrzeć się w takim układzie za sklepem, który pomoże dobrać idealnie ciuchy i wskaże na pewno nie jedno rozwiązanie, które pomoże w życiu codziennym i pokaże, od czego należy zacząć.

Stroje dla mopsów

Mopsy ze swoim bardzo pozytywnym nastawieniem wyglądają w wielu rzeczach cudownie. Do ich charakteru pasują przede wszystkim kolorowe i optymistycznie kojarzące się ubrania. Ubranka dla psów są produkowane w różnych motywach, kolorach, krojach – każdy znajdzie coś idealnego dla swojego psa. Świetnie wyglądają w barwnych zestawieniach. Ich pocieszne oczka to źródło inspiracji dla wielu producentów ubrań. Zdarzyło się nieraz zobaczyć mopsa w bardziej oficjalnej wersji czy to w garniturze, czy koszuli i wyglądały po prostu obłędnie. Kwestia pozostaje z naszej strony, do czego ma służyć ubranie? Jaki cel mamy kupując coś nowego?
W odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie zadane przez nas samych, od razu wiemy co mamy kupić i po co.

Zabawne przebrania dla psów – inspiracje

Zabawne ubrania dla psa to sposób, by na naszych ustach pojawił się uśmiech, kiedy jeszcze mamy wtedy w świadomości, że to również pomaga naszemu psiakowi. Jest wiele ciekawych wzorów, które rozświetlą nam wszystko, nawet ponury, deszczowy dzień. Czy są wykonane z danych postaci, czy dodane są przesłodkie naszywki, cekiny, grafiki – to my wybieramy. Inspiracje biorą się zewsząd, a najbardziej docierają do ludzi te, które potrafią ich dotknąć w szarej codzienności – zabawa, złość, ciekawość – wiele drzemie w nas emocji, by móc to przekazać. Stąd ubrania dla psów to świetna możliwość pokazania się i stworzenia czegoś niesamowitego przez projektantów.

Pomysły na tanie ubrania dla psów

Tutaj to kwestia samego naszego pomysłu. Jeśli nie stać nas na kupienie rzeczy, które są dostępne w sklepach, można swobodnie kontrolować koszty… Robiąc coś samemu! Tanie ubranka dla psów to rzecz jak najbardziej realna.
Wystarczy zakupić czystą koszulkę, bluzę, sweter, do tego naszywki, guziki, farby i działać!
W internecie jest wiele ciekawych propozycji, które można swobodnie wykonać na ubraniach, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Śliczna naszywka wokół której zrobimy kształt serca z cekinów to już uroczy dodatek, a kosztuje to dosłownie kilka złotych. Narysowanie kolorowego kwiatka, łapki psa to też kwestia zakupu farb i pędzli. Można zrobić naprawdę wiele i to za nieduże pieniądze.

Jak nauczyć pupila noszenia ubranek?

Skarpetki bawełniane dla psa serduszka
Te antypoślizgowe skarpetki to świetny wybór dla psów. Łatwo nauczą się w nich chodzić.

Przede wszystkim zaczynamy od prostych rzeczy – do koszulek, czy bluz. Po zakupach zakładamy odzież i chwalimy na każdym kroku. Idziemy wspólnie na spacer i piesek niech przyzwyczaja się do ubioru, ale pamiętajmy, by nie przesadzać. Zakładamy najpierw na krótki okres czasu i stopniowo wydłużamy czas noszenia odzieży przez czworonoga.
Niektóre psiaki nie mają z tym żadnych problemów i bez oporu noszą jakiekolwiek nowe ubranie zakupione przez właściciela.
Większość czworonogów ma problem z obuwiem – tutaj pojawiają się schody. Pierw do przyzwyczajenia psa do noszenia butów załóżcie… skarpetki! Zazwyczaj to wystarczy, by mógł się oswoić z “czymś dziwnym” na łapach. Później z obuwiem powinno pójść o wiele łatwiej.

Ubrania dla psa są częściej wybierane ku różnym okazjom i mopsy nie różnią się od innych. Wielu właścicieli chce pomóc czworonogom, kiedy zauważają jakiś dyskomfort, a ubrania często całkowicie likwidują problem.

 

 

 

Dodaj komentarz