York to pies emanujący pewnością siebie, a odwagi mu nie brak, co czasem powoduje, że kłopoty się trzymają psiaka, jak rzep ogona. Spostrzegawczość i czujność sprawia, że Yorki są nadmiernie hałaśliwe, szczególnie w blokach, kiedy to słyszy najmniejszy szmer. Jednak też są to psy energiczne i wesołe, ale należy pamiętać, że należy do rodziny terrier`ów, co oznacza, że jest silny i niezależny, i wejdzie nam na głowę, jeśli na to pozwolimy. Bardzo są przywiązane do właściciela, ale potrafią na kilka godzin zostać też same w domu, chociaż gdyby mogły wybrać, na pewno by mu stale towarzyszyły. Zabawa z dziećmi starszymi nie sprawi problemów, z młodszymi również, ale należy bawić się z psem na podłodze i w towarzystwie dorosłego, by nie zrobić mu przypadkowo krzywdy. Yorkshire terrier`y mają cudowną szatę, ale też wymagają czasem pomocy, ponieważ ostatnimi czasy dużo właścicieli zauważa, że ich pupile są mniej odporne na różne warunki pogodowe. 

 

Kubraczek dla psa to rozwiązanie dla psiaków, które w okresach przejściowych potrzebują wsparcia. Wiatr, opady atmosferyczne, chłodniejsze poranki czy wieczory, potrafią skutecznie nas zniechęcić do wyjścia, a co dopiero yorka, który również nie pała wielkim entuzjazmem na spacer w taką pogodę. Kubraczków lub kurtek dla małych ras jest bardzo dużo i producenci nie szczędzą na pomysłach, które realizują tworząc coś nowego.

Dobieramy ubiór na podstawie wymiarów psa, które trzeba zmierzyć w trzech miejscach:
– obwód klatki piersiowej,
– obwód szyi,
– długość od linii barków po początek ogonka.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, że należy wziąć pod uwagę do czego odzież ma służyć, czy ma pomóc w trakcie opadów, czy ma pomóc w wietrzną pogodę? Kiedy na to znamy odpowiedź to szukamy wtedy odpowiedniego kubraczka, który funkcjonalnością zapewni nam ochronę, jakiej pies potrzebuje.

Jakie ubranko dla yorka będzie odpowiednie?

Yorki to energiczne psy, które nie tak dawno były wykorzystywane do łapania szkodników, a teraz są to raczej psy do towarzystwa. Uwielbiają skakać, wygłupiać się, figlować, ale należy pamiętać, że ich szata jest o tyle specyficzna, że dość łatwo łapie wilgoć, co powoduje możliwość przeziębienia. Należy psiaka wysuszyć, jeśli włosy są mokre, ale także weźcie pod uwagę możliwość ubrania psa, dopasowując strój do danej sytuacji.

Na wietrzną pogodę, na opady atmosferyczne najlepiej się nadadzą ubranka dla piesków wykonane z poliestrowych materiałów, czyli przeróżne kurtki przeciwdeszczowe bądź kombinezony. Buty też do tego idealnie się sprawdzą.

Zimą, gdzie opady śniegu i niższa temperatura nam daje popalić, czworonogowi także! Świetnie sprawdzą się kombinezony zimowe, a zaś na okres wiosny czy jesieni, gdzie pogoda dopisuje, ale jednak z rana czy wieczora wilgoć jest spora, bluza czy sweter też w tym pomoże. Wychodzimy u nas w sklepie z założenia, że tak jak ubieramy siebie, tak należy patrzeć również na dobór ubrań dla Waszych pupili.

Adidog Ciepły Kombinezon Dla Psa na 4 Łapy Ortalion Przód
Marka Adidog to świetne rozwiązanie dla małych psów. Kombinezon jest ciepły i nie przemakalny więc pies może się bawić ile chce!

Kurtka dla yorka na jesień

Ten typ ubioru rewelacyjnie się sprawdza w okresach przejściowych. Kurtka dla yorka musi nadążyć nad aktywnością i energicznym charakterem psiaka. Nie może krępować ruchów, podrażniać skóry, ani przeszkadzać w skokach i przeróżnych formach aktywności, które tak uwielbia. Swoją drogą ma ona zabezpieczyć przed wiatrem i opadami, więc kurtka to strzał w dziesiątkę.
Wybór jest ogromny i na pewno znajdzie się wiele różnych fajnych wzorów odpowiadający naszym upodobaniom, a jednocześnie zapewni ochronę i pełen komfort dla czworonoga, o co najbardziej nam chodzi.

Sweterki dla yorków

Sweterki to jedno z ubrań, które nadają się na różne okazje – przydadzą się na dni, gdzie słoneczko rozpieszcza nas swoją obecnością, ale temperatura jest niekorzystna, a wiatr daje nam we znaki, a także na bardziej oficjalne wyjścia, gdzie chcemy podkreślić atuty naszego czworonoga. Tego typu ubranka dla yorka są wykonane z różnych materiałów, ale zapewniają najważniejsze aspekty, które powinny nas interesować. Liczy się przede wszystkim komfort noszenia swetra przez psa i aby materiał nie podrażniał skóry i zapewniał pełny zakres ruchu, jakiego yorki potrzebują w trakcie swojej codziennej aktywności.
Motywów sweterków jest bardzo dużo, więc na pewno znajdzie się i coś dla Waszego czworonoga!

Bluzy dla małych psów

Yorki są żywiołowe i wszędzie ich pełno, bluz dla małych ras psów jest bardzo dużo i na pewno znajdą się wzory, które natychmiast zdążą przyciągnąć Waszą uwagę. Warto patrzeć przede wszystkim na wykonanie i funkcjonalność bluzy – są zrobione z różnych materiałów co przekłada się na trwałość i zastosowanie praktyczne. Bluzy są wykorzystywane najczęściej w okresach przejściowych, gdzie pogoda jest ładna, ale jednak poranny czy wieczorny chłód daje we znaki. Yorki są o tyle różne, że przed zamówieniem czegokolwiek, warto zapytać się sprzedawcy, czy rozmiar wybrany przez nas jest prawidłowy. Ubranek dla yorków nie jest mało, ale łatwo o błąd pomiarowy.

Bluza dla psa PAWSACE
Stylowa bluza dla psa od Pawsace. Nada naszemu pieskowi stylu i szyku.

 

Zimowe ubranka dla yorków

Jak wspomniałam wyżej ich sierść absorbuje dość łatwo wilgoć z otoczenia, a zimą pogoda aktualnie przypomina bardziej chłodniejszą jesień, więc warto zainwestować w wszelakie kurtki zimowe bądź kombinezony zimowe. Szkoda byłoby dopuścić do przeziębienia czworonoga, który jednak lubi polatać na dworze i pospacerować obok swojego pana. Tak samo zima czy jesień uwielbia chować w kałużach, trawie różne przedmioty, którymi łatwo o uraz, więc buty na takie okazje również świetnie się sprawdzą.

Kombinezony są o tyle praktyczne, że cały pies jest chroniony, od stóp do głów co daje większą gwarancję na utrzymanie psiaka w zdrowiu, z dala od sezonowych chorób. Wykonane są najczęściej z poliestrowego materiału, który od wewnątrz jest wykończony albo ciepłym polarkiem, albo jakimś “miśkiem”, który zabezpiecza przed utratą ciepła. Wzorów co nie miara, więc wybór jest bardzo szeroki i nie oszukujmy się – łatwiej ubrać mniejszego psiaka, niż większe rasy psów.

Yorki mają więc ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o poszerzanie swojej garderoby. Coraz więcej właścicieli skłania się ku kupowaniu różnych ubrań, patrząc na jego dobro i zdrowie, co w tym momencie, powinno być dla nas najistotniejsze.

Dodaj komentarz