Maltańczyki to cudowna rasa z ogromną historią, która sięga aż czasów antycznych. Czarne oczka niczym węgiel, nosek identyczny i piękna śnieżna szata zachwycą niejedną osobę. Bardzo często można je spotkać na przeróżnych obrazach, kiedy to towarzyszyły damom dworów praktycznie bez przerwy. Bardzo wiąże się z właścicielem, co powoduje, że mogłyby się nie rozstawać z Panem ani na krok, gdzie posiadacze maltańczyków, na pewno dobrze o tym wiedzą. 

Ubrania dla maltańczyka

Ubrania dla maltańczyka muszą dotrzymać im kroku – psy te są żywym srebrem, z ogromną dawką pozytywnej energii. Warto zaopatrzyć psa z rana czy wieczór w coś, co pomoże utrzymać mu ciepło, ale też co nie przeszkodzi w codziennej aktywności, którą trzeba zapewnić tej rasie. W sezonie letnim z rana czy wieczora, najlepszym wyborem będzie koszulka w czarno-białe paski, która świetnie się prezentuje na śnieżnobiałej szacie pupila. Za to w okresie jesienno-zimowym zwróciłabym uwagę większą czy oprócz różowego polaru czworonogowi nie będzie potrzebna kolejna warstwa ubrania. 

Psy zmieniają swoje potrzeby. Ewolucyjnie zmierzają w kierunku udomowienia niż życia na wolności, więc trzeba pamiętać by zabezpieczyć w każdą możliwą pogodę. Pamiętajmy o sezonach w roku, które nie oszczędzają na opadach atmosferycznych. Płaszczyk przeciwdeszczowy jest ku temu idealny – można swobodnie spakować go w torbę czy plecak i mieć zawsze przy sobie, kiedy by pogoda chciała płatać figle. Warto psa uchronić od przeróżnych chorób przez chłód spowodowany mokrą sierścią. 

jak ubrać maltańczyka

Pielęgnacja

Należy też zadbać o sierść. Codziennym rytuałem powinno być jej szczotkowanie i sprawdzenie czy po całym dniu nic się nie przyczepiło, czy nie pojawiły się kołtuny, co zdarza się dość często. Wiele właścicieli zabiera się do tego nawet na spacerze w momencie, kiedy psiak jest zmęczony po dłuższej zabawie – oboje złapiecie oddech i skorzystacie na takiej chwili dla siebie. 

Tak samo zwrócić uwagę należy na sierść przy oczach maltańczyka – jeśli włos jest długi, po szczotkowaniu użyjcie zestawu spinek, by nie podrażniły i nie doprowadziły do zapaleń czy nawet grzybicy skórnej u psa.

Spacery i wspólne spędzanie czasu

Jako właściciele tej rasy psów, na pewno wiecie, ile energii ma Wasz pupil i ile trzeba pracować, by tą energię wyładować. Nie lubi się rozstawać na dłużej i ciężko znosi sytuację, kiedy człowieka nie ma w domu. Ta rasa jest niezwykle towarzyska i na wspólnych spacerach warto o tym pamiętać, więc załóżmy szelki bezuciskowe w wybranym przez nas wzorze i chodźmy! 

Wspólna piesza wędrówka to jedna z ulubionych form spędzania czasu na dworze z naszymi psami,za to zabawki to idealne urozmaicenie takich chwil, więc warto zabrać zabawkę z piszczałką i sznurkiem, gdzie można porzucać czworonogowi do aportu, a sznurek zapewni nam mały pokaz, kto ma więcej siły. Maltańczyki są również bardzo inteligentnymi psami, które chętnie się uczą, więc to także jest świetny sposób, by spędzić ze sobą więcej czasu. 

Czas małej przerwy też jest istotny! W naszej ofercie znajdziecie miski turystyczne, gdzie jest wspaniałym rozwiązaniem, by podać psu wodę do picia, szczególnie, gdy na zewnątrz panuje wyższa temperatura! 


Maltańczyki to niezwykła rasa, która przez lata przyzwyczaiła się do człowieka, która jest oddana bezwzględnie właścicielowi. Uwielbia spędzać z nami każdą możliwą chwilę, czerpiąc z niej ogrom radości po prostu będąc przy nas. Warto więc zadbać o Pupila przez wszelakie ubrania i poświęcić uwagę na spacery, zabawy, a na pewno się odwdzięczy pozytywną energią i wielką miłością do Was.

 

Dodaj komentarz