Buldogi francuskie to bardzo popularna rasa psów. Wymagają innego traktowania ze względu na swoją specyficzną budowę i potrzeby. Mają bardzo oryginalną anatomię i specyficzny sposób bycia potrzebujący odpowiednich akcesoriów oraz innej karmy. Aby zadbać o naszego pupila jak najlepiej wybierajmy produkty przeznaczone specjalnie dla niego. 

Akcesoria dla buldoga
Akcesoria dla buldoga to także bandany. Nasze są wykonane z miękkiego materiału, a sama bandana jest zapinana na napy. Bandany dostępne są w wielu wzorach.

Buldog francuski – jaki jest?

Buldogi francuskie to malutkie psy z rodziny molosowatych, które wyglądają bardzo podobnie do mopsów. Miejscem ich pochodzenia są wyspy brytyjskie, a przodkami jest najprawdopodobniej buldog angielski. Wyjątkowo sympatyczny wygląd – stojące uszka i charakterystyczna czarna kufa, budzi pozytywne emocje u wielu osób. Są bardzo popularne na całym Starym Kontynencie, również w Polsce. Są wyjątkowo sympatyczne w kontaktach z człowiekiem, mają pozytywne usposobienie i dużo energii. Jest niezwykle przyjazny dla dorosłych i dla dzieci. Są to zwierzęta o dużym temperamencie, często uparte, ale niezwykle sympatyczne.

Problematyczna opieka

Ze względu na swoją wyjątkową budowę mogą mieć problemy z oddychaniem, szczególnie w gorące dni. Krótka kufa i fałda nad nosem wymagają pieczołowitej pielęgnacji okolic pyska. Psy rasy buldog francuski mogą mieć skłonności do zapalenia skóry i oczu oraz problemy ze stawami, co wynika ze specyficznej budowy. Do obowiązków właściciela należy dbanie o swojego buldoga tak, aby nie potrzebował zbędnych wizyt u weterynarza. Na rynku istnieje wiele produktów przeznaczonych głównie dla tej rasy, które wspierają właściciela w pielęgnacji.

Czytaj także: Obroże handmade – czy warto?

Akcesoria dla buldoga
Szelki dla buldoga to doskonały wybór. Szelki są wygodne, nie drażnią psa oraz nie podrażniają skóry. Wykonane są z miękkiej, oddychającej siateczki. Serdecznie polecamy!

Specjalne traktowanie – akcesoria dla buldoga

Elementy wyposażenia dla buldoga to między innymi derki czy ubrania, które pozwalają na ochronę delikatnego zdrowia zwierzęcia. Buldogi to bardzo delikatne psy o krótkiej sierści, dla której wszelkie przeciągi mogą być ryzykiem przeziębienia. Na rynku odnajdziemy wiele różnych strojów dla pieska, które pozwolą na ochronę przed chłodem. Warto zwrócić uwagę na to, żeby ubrania były dopasowane, nie krępowały ruchów i nie powodowały podrażnień skóry. W poszukiwaniu ubrań możemy znaleźć ofertę na cieplejsze dni, gdzie ubranka nie muszą być aż takie grube, a ochronią przed słońcem, ale również ubranka na zimę, które pozwolą chronić przed mrozami.

Jednak odpowiednia pielęgnacja buldoga wymaga od nas również jego kąpieli. Aby uniknąć ewentualnego wychłodzenia ciała buldoga, na rynku znajdziemy również szlafrok dla psa. Wykonany jest on najczęściej w stu procentach z bawełny, dzięki czemu bardzo dobrze wchłania wodę. Wśród wielu produktów możemy wybrać również kolor, który najbardziej odpowiada nam i pasuje do psiaka.

Aby nasz pies mógł poruszać się z dużą łatwością, wybierzmy dla niego odpowiednie szelki. Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych modeli, które pozwalają na przyjemny i wygodny spacer dla obu stron. Ze względu na specyficzną budowę anatomiczną, czyli krótki pysk oraz niewielką głowę, psy te często cierpią na problemy z oddychaniem, co nasila stały ucisk bądź presja wywierana na górne drogi oddechowe. Szelki idealnie rozwiązują te problemy poprzez rozkładanie nacisku na klatkę piersiową oraz nie narażają na urazy tchawicy czy kręgów szyjnych. Spacer w szelkach dla buldoga jest dużo bardziej dla niego wygodny, jak i bezpieczniejszy.

Akcesoria dla buldoga
Wśród akcesoriów dla buldoga warto także wyróżnić kurtkę, która wyglądem przypomina płaszcz. Kurtka utrzymuje ciepło a także nie ogranicza ruchów psa. Polecamy na okres jesienno zimowy.

Jak dobrać szelki

Podstawą odpowiedniego dobrania szelek dla psa jest wymierzenie go po czym dobranie szelek w pierwszej kolejności do obwodu szyi i klatki piersiowej. Ważne jest, aby pomiar został zrobione w najszerszych miejscach. Warto zwrócić uwagę na szelki podszyte dobrym materiałem, który nie będzie obcierał delikatnej skóry naszego psa. Najlepszym wyborem dla buldoga będą szelki bezuciskowe, które dedykowane są małym pupilom. Nie wrzynają się one w skórę, są wygodne i nie krępują ruchów. Na rynku dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu możemy dobrać odpowiedni do naszych preferencji. Specyficzna konstrukcja nie pozwala na wyślizgnięcie się psa. Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszego psa na rynku dostępne są również akcesoria z odblaskami.

Idealny dla każdego

Buldog francuski to bardzo wdzięczny i przyjazny pies, jednakże wymaga specjalnego traktowania ze względu na swoje anatomiczne odmienne cechy. Są to psy wyhodowane w celu towarzyszenia ludziom podczas codziennych zajęć. Pamiętajmy, aby utrzymywać się w jak najlepszej kondycji, żeby mogły cieszyć się dobrym zdrowiem z nami przez wiele lat.

Czytaj także: Co robić gdy pies nadmiernie spoufala się z obcymi ludźmi?

Dodaj komentarz