Ile razy kupiliście coś i nie byliście w pełni zadowoleni? Kolory nie te, a design zupełnie nie odpowiada gustom domowników, jeszcze za długie ubranie, ale chociaż pasuje w obwodzie klatki piersiowej czworonoga. Założę się, że nieraz powstał taki problem, może i inny, kiedy nabywając czegoś, nie jesteśmy w pełni zadowoleni. Najczęściej jednak to kwestia wyglądu odzieży sprawia problem. Gustów jest wiele i o nich podobnież się nie dyskutuje, ale co jeśli przejdzie nam przez głowę: jak zrobić ubranko dla psa? Normalnie! Uwierzcie mi – maszyna do szycia i pomysł to coś, co wystarczy w pełni do wykonania wymarzonego, funkcjonalnego ubrania!

 

Materiał na ubranko dla psa – co wybrać?

 

Materiałów jest dostępnych bardzo dużo, a myślę, że bardziej powinno paść pytanie – jaki materiał najlepiej się sprawdzi do np. swetra? Prędzej obieram sobie do czego ma dana odzież służyć, wtedy nawet poprzez przeglądarkę internetową możemy znaleźć właściwości tkaniny, które będą najlepsze. Sweter dla psa powinien być:

  • ciepły, 
  • wygodny, 
  • najlepiej jakby nie gniótł się, by dobre powieszenie ubrania wystarczyło i nie posiadał żadnych wgnieceń, 
  • nie krępował ruchów, 
  • nie drażnił skóry czworonoga.

Najprostszym do tego materiałem będzie np. polar – wszystkie powyższe cechy spełnia, co do myślnika. Tak samo grubsza bawełna idealnie do tego nada, a pod spodem możemy podszyć ubranie polarkiem lub innym “futerkowym” materiałem. 

Na płaszcz przeciwdeszczowy już wybierzemy zupełnie inny materiał, ale na podstawie potrzeb dobieramy tkaniny, nigdy inaczej.

 

Sposób zapinania bluz i kurtek dla psa

 

Tutaj gamę wyboru mamy również niemałą. Możemy wszyć:

  • zamek błyskawiczny, 
  • guziki, a motywów, wzorów jest bardzo dużo w przeróżnych kolorach, kształtach, wielkościach,
  • rzep, 
  • napy.

Wymieniłam te najczęściej używane, które najbardziej się sprawdzają akurat u czworonogów, ponieważ sposób zapinania odzieży jest bardzo dużo, ale tutaj patrzymy, by nie męczyć psa, ani nas w trakcie zakładania czy zdejmowania ubrania. Kubraczki dla psów widzimy z napami w większej mierze, ale tak samo zamek błyskawiczny jest bardzo wygodny w użyciu. 

Ten elegancki sweterek od PUCCI jest zapinany na guziczki. Sweterek nie podrażnia i jest miły w dotyku.

Skąd wziąć wykroje na psią odzież?

 

Każdy pies ma inne wymiary i nie ma tak, by znaleźć idealny wykrój. Oczywiście, za pomocą internetu można wyszukać czegoś na zasadzie, “mniej więcej będzie pasować”, ale nie o to nam chodzi. Po to zabieramy się za szycie ubranka dla psa, by w końcu pasował jak ulał. Należy odpowiednio psa zmierzyć – tak jak mierzymy siebie przy szyciu, tak samo robimy z pupilem i dodajemy około 2 – 3 cm na wykończenie. Jeśli działam z samodzielnym szyciem, to po wymiarach obrysowuje je na kartce, kartonie, brystolu i przykładam do ciała, by sprawdzić, gdzie ewentualnie powinnam coś dodać, albo odjąć. Kawałkiem papieru wolę dłużej się pobawić, niż źle wyciąć tkaninę i kupować kolejne. 

Jeśli szablony są już gotowe i przerobione tak, bierzemy się za materiał! 

Czytaj także: Pomysł na strój dla mopsa

 

Samodzielne szycie ubranek dla psów

 

Ubranka dla psów mają przeróżne wykroje. W zależności co chcemy uszyć, tak zmieni się wykrój. Niektórzy z tego co widziałam często po niezadowolonym zakupie tworzą właśnie wzór z tego, co zamówione zostało wcześniej.

Tną to w miejscu szwów i działają na własną rękę, a naprawdę nie jest to rzecz skomplikowana. Z pomocą poradników na Youtube z szyciem, szybko można opanować podstawy krawiectwa na maszynie. Wystarczy niewiele:

  • podstawowe materiały do szycia, 
  • materiał, tutaj musimy dobrać taką tkaninę, by odpowiadała naszym oczekiwaniom,
  • dodatki – guziki, naszywki, farby do ubrań, cekiny, kolorowe nici itd. 

Sam pomysł to połowa sukcesu. Bardzo fajnym i prostym sposobem by udekorować np. sweterki dla psów jest przeszycie lub wprasowanie kolorowych naszywek. Wszelkich dodatków tego typu znajdziemy bardzo dużo w większości sklepów z pasmanterią – istny raj dla większości osób, które zaczynają przygodę z szyciem czy dzierganiem. Druty i szydełka to też bardzo oryginalny sposób dla zrobienia czegoś wyjątkowego, ale tu trzeba zazwyczaj więcej czasu poświęcić nauce. Nie mówię, że jest to niemożliwe – bo same akcesoria takie jak czapki, skarpetki czy szaliki można wykonać na drutach w sposób taki sam, jak szyjemy pod siebie, a magazynów, które posiadają gotowe szablony jest cała masa w księgarniach czy kioskach. Nie mówiąc o internecie! 

Marka Adidog jest absolutnym hitem sprzedażowym. Koszulka T-shirt jest bardzo wygodna i stylowa. Polecamy!

Gdzie kupić gotowe psie bluzy i sweterki?

Dostępność ubrań dla naszych czworonogów rośnie w szybkim tempie. Faktem, że mniej może sklepów stacjonarnych, ale internetowych sklepów z różnym asortymentem można znaleźć bardzo dużo. Najważniejsze przy zakupie takich ubrań jest kontakt ze sprzedawcą – powinien pomóc w każdej kwestii i odpowiedzieć na pytania. Często w naszym sklepie jest tak, że wcześniej właściciele kontaktują się z nami drogą mailową, telefoniczną, a nawet pisząc na Messengerze, by im pomóc z doborem rozmiaru lub pytają czy według ich wymiarów dany rozmiar jest dobry. 

Nie widzę nic w tym złego, ponieważ wolę dokonać trafnej sprzedaży, niż później by klient musiał zwracać paczki i czekać kolejne dni na prawidłowe zamówienie. 

Także warto pytać nawet o najmniejszą rzecz, ale dobry sprzedawca, nie ominie żadnego pytania, a wręcz z automatu na nie odpowie. 

 

Czy warto według nas robić coś samemu dla psa, czy kupić? Jedno i drugie! Mając czas można zrobić naprawdę cuda, a do tego wystarczą tylko dobre chęci i pomysł. Nic więcej. 

Owocnego tworzenia! 

Dodaj komentarz