Amstaff`y, czyli American staffordshire terrier to bardzo wrażliwe, niezwykle aktywne, inteligentne i odważne psy. Uwielbiają wspólne zabawy z każdym domownikiem. Nawet do obcych ludzi czy nieznanych mu czworonogów są pozytywnie nastawione. Do tego jednak potrzeba odpowiedniego wychowania! Wrażliwość idzie w parze z niezwykłą podatnością na stres i traumy. Zagubione, przestraszone mogą odruchowo reagować agresją. Kary wszelakie fizyczne są niewskazane przy każdej rasie, a przy tej wręcz zakazane, ponieważ dla właściciela może się to źle skończyć. Od małego przyzwyczajajcie psiaka do towarzystwa innych psów, a na pewno wyjdzie to tylko na dobre. Trzeba przede wszystkim pamiętać o ruchu, którego ta rasa bardzo potrzebuje! Nie można tego lekceważyć, a dwa wyjścia na spacer za potrzebą nic nie dadzą. Jogging, dłuższe piesze wędrówki to coś, to z pewnością Wasz Amstaff to doceni.

Polary i swetry dla średnich psów

Mimo tego, że Amstaff jest średniej wielkości zdarza się, że niektóre z nich potrzebują ochrony na chłodniejszy czas bądź na różne załamania pogodowe. Ich potrzeba wzmożonej aktywności na dworze prowadzi właśnie do różnych potrzeb. W czasie deszczu przyda się kurtka przeciwdeszczowa, a w ładniejsze dni z niekorzystną temperaturą bluzy dla psa są idealnym ratunkiem. Polary i swetry są również rewelacyjnym rozwiązaniem. Nie ma tutaj zasady, że ubrania są dla małych psów. Odzież dla psów została stworzona z myślą o ich dobrze i komforcie. Trzeba pamiętać, że kiedy będziemy dobierać cokolwiek na Amstaff`a, to nie może ubranie krępować ruchu, być za krótkie, a także najlepiej by nie posiadały kaptura. Przy bieganiu czy wzmożonym wysiłku może niepotrzebnie psu opaść na oczy, co może wystraszyć, a to nikomu do szczęścia potrzebne.

Niezbędny gadżet czy chwilowa moda?

Odzież dla psów zdecydowanie nie jest chwilowym pomysłem, a sama świadomość społeczeństwa rośnie względem funkcjonalności ubrań. Oczywiście, są rzeczy, które tylko nadadzą się na wyjątkowe okazje, jak wszelkie garnitury, fraki, sukienki czy przebrania, aczkolwiek to nie są rzeczy niezbędne. Dla Amstaff`ów należy szukać rzeczy praktycznych, które przydadzą się w momencie, kiedy widzimy, że jakiś typ pogody bądź różna temperatura prowadzi do dyskomfortu. Swetry dla psa, bluzy, polary, kurtki – są to rzeczy, które z pewnością się przydadzą i będą służyć na długie lata.

Swetry linii Saturday to ciepłe i bardzo miękkie ubranka, zalecane w okresach jesienno-zimowych.

Materiał na ubrania dla psa – na co zwrócić uwagę?

Zwracamy uwagę na materiał. Nie powinien podrażniać skóry czworonoga, ani nie może krępować ruchów, by pies nie czuł dyskomfortu. Należy sprawdzić dokładnie wymiary i dopasować ubranie. Często jednak właściciele nie dodają odpowiedniego luzu, czyli dodatkowym centymetrów, które są tzw. błędem pomiarowym producenta. U średnich psów należy zawsze dodać z 3 cm – lepiej, aby odzież była troszkę luźniejsza, niż zbyt obcisła.

Czytaj także: Jak wybrać bluzę dla psa?

Ubranka dla nas są wykonywane z różnych materiałów, które bardziej lub mniej przydają się na daną pogodę. Tak samo jest u psów. Mając zarys, w jakim kierunku chcemy dobrać odzież, wtedy sprawdzamy wady i zalety materiału, z którego jest zrobiony np. polar dla psa. Polar powinien przede wszystkim zapewnić ciepło psiakowi w trakcie dłuższych spacerów, odpowiednią cyrkulację powietrza i utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Dla kurtek będziemy patrzeć na materiały wodoodporne, wiatroszczelne, na bluzy to co w polarze, w garniturze ekstrawagancji i tkaniny, która będzie pięknie się prezentować na czworonogu, dając pełną wygodę.

Płaszcz wełniany, ubranko dla psa, dwustronne, strona wełniana
Stylowy płaszczyk wykonany z wełny, pasuje do każdego psa.

Mierzenie psa – jak robić to prawidłowo?

Mierzenie wbrew pozorom nie jest wcale skomplikowane, ale należy dokładnie czytać załączoną instrukcję, jak zrobić to bezproblemowo. Mierzymy przede wszystkim w trzech miejscach:
– Obwód klatki piersiowej,
– Obwód szyi,
– Długość od linii barków po początek ogona.
Wymiary bierzemy z lekkim luzem, tak jak proszą o to producenci. Przy mniejszych rasach psów dodaje się zazwyczaj 1 czy 2 cm, aczkolwiek z coraz większym czworonogiem polecamy dodać więcej centymetrów. Jeśli jest się niepewnym rozmiaru, najlepiej poprosić sprzedawcę o pomoc z doborem ubrania, byśmy od razu mogli z pupilem cieszyć się nowym nabytkiem, który zostanie nam wysłany.
Psa mierzymy kiedy stoi – na leżąco na pewno wymiary będą nieprawidłowe, siedząc też może pojawić się przekłamanie. Najlepiej zachęcić psiaka smakołykami by na, dosłownie, chwilkę dał się odpowiednia zmierzyć. Szyję sprawdzamy w miejscu troszkę niżej, niż usytuowana jest obroża dla psa – każde ubranie troszeczkę “opada” i zatrzymuje się mniej więcej pod obrożą, co należy brać pod uwagę.

Sposób zapinania odzieży dla psów

Tak jak w modzie u ludzi – możemy znaleźć zamki błyskawiczne, napy, rzepy, guziki, różne wiązania, od wyboru do koloru! To tylko od psa zależy, co bardziej polubi. Niektóre czworonogi wolą kiedy ubranie zapina się na plecach, a nie na brzuchu i producenci również pamiętają, by taką odzież tworzyć. Dużo psów uwielbia zamki błyskawiczne, ponieważ w ciągu sekundy są ubrani i mogą iść na spacer. Kwestię, jaką formę zapięcia woli pupil. Zakładanie przez głowę bluzy dla psa czy polaru, nie musi odpowiadać każdemu, stąd potrzeba była stworzenia nowych ubrań, by wyjść naprzeciw psiakom, które mogły odczuwać wtedy dyskomfort.

Amstaff`y to wyjątkowi towarzysze zabaw, wrażliwe ogromne serducha. Podarują Wam wiele miłości, ale nie zapominajcie o podstawach w czasie wychowywania czworonoga.

Dodaj komentarz