Niewielki, pochodzenia meksykańskiego chihuahua, to pewny siebie i odważny czworonóg, który uwielbia być w centrum uwagi. Uwielbiają kiedy się je adoruje, spędzając długie chwile z właścicielem, ale należy pamiętać, że jak każdy pies nie pożałują swobodą w odkrywaniu nowego terenu. Są silne z charakteru i skore do zabawy z innymi psami oraz nieznajomych przybyszów. Nieraz miałam okazję zobaczyć na spacerach, że w trakcie obrony swojego pana potrafi być niesamowicie śmiały, nie bacząc zupełnie na siebie. Ta rasa niekoniecznie lubi przebywać z małymi dziećmi, które większość uwagi zabierają od psa, ale ze starszakami znajdą wspólny język. Co do ubranek dla chihuahua’y jest ich cała masa. Dla mniejszych ras psów jest wiele ciekawych wzorów, które świetnie się prezentują na owej rasie. Tak samo producenci nie próżnują przy akcesoria dla małych psów – wiadomo, u każdego psa są inne wymagania i potrzeby, ale rynek stale rośnie, dając nam wiele wspaniałych możliwości zakupu odzieży dla psów.

Czy chihuahua musi nosić ubranka?

To jest wyłącznie kwestia indywidualna. Każda rasa może pokazać, że potrzebne będą ubranka dla piesków. Chihuahua jest mniejszym psem i najczęściej to te mniejsze rasy zaopatrywane są w przeróżną odzież na dany sezon. Jesienią czy zimą królują kurtki, wszelkie kamizelki czy płaszcze przeciwdeszczowe, które tak samo świetnie się sprawdzą na okres wiosny i lata, gdzie nie raz na spacerze może złapać nas niespodziewane załamanie pogody. Także bluzy i swetry to rewelacyjna pomoc w trakcie spacerów w ładny, ale chłodniejszy dzień. Pamiętajcie, że to Wy musicie kontrolować czworonoga co jest w danym momencie bardziej potrzebne. Chihuahua bardzo często trzęsie się sama z siebie i to wielu właścicieli potwierdza, że to niekoniecznie z zimna, tylko bardziej w kwestii emocji, aczkolwiek nie wyobrażają sobie Pupila nie ubrać pod pogodę.

Chihuahua – jak dobrać odzież?

Odzież dobieramy poprzez zmierzenie trzech wartości :
– Obwód klatki piersiowej u czworonoga,
– Obwód szyi,
– Długość od linii barków po początek ogona.
Przy małych rasach producenci nie próżnują. Posiadamy wiele ciekawych wzorów od bluz Adidog, po swetry, które posiadają niesamowite dodatki, wydobywając ogrom słodyczy. Najczęściej widzi się ubrania wykonane z bawełny, ale także pojawiają się bardziej ekskluzywne towary, które są również wyjątkowo praktyczne.
Najważniejsze przy dobieraniu odzieży to kwestia by dobrać je tak, by służyła jak najlepiej i w momencie, kiedy jest taka potrzeba. Jeśli wiemy czego szukamy pod względem funkcjonalności, to wtedy możemy poszaleć z motywami, łącząc jedno i drugie.

Czerwona Bluza dresowa dla psa Adidog z białym napisem
Bluzy Adidog to absolutny hit! Ciepłe i wygodne, a do tego ten styl!

Swetry i bluzy dla małych piesków

Jak wyżej zostało wspomniane, producenci nie próżnują i pojawia się coraz więcej ciekawych motywów, inspirowanych naszą modą z przeróżnych źródeł – streetwear, wybiegi. Pojawia się tego bardzo dużo, co cieszy nas ogromnie.
Małe pieski nie muszą się przejmować, że czego mogą nie dostać, jak w przypadku większych ras psów. Bluzy dla psa czy swetry są szeroko dostępne, w różnych cenach, ale też należy sprawdzać materiał i dokładnie czytać opisy, a jeśli pojawią się dodatkowe pytania, szanująca klienta załoga danego sklepu, na pewno odpowie na nurtujące Was pytania.

Zimowe ubranka dla Chihuahua

Zimowe ubrania to w sumie najważniejsza grupa ubrań, które są potrzebne tej rasie. Chihuahua to mały psiak u którego łatwo doprowadzić do wychłodzenia, co prowadzi do wielu chorób. Bardzo sprawdzonym ubraniem są kombinezony bądź kurtki, gdzie pod spodem delikatny sweter dla psa, a nawet bluza dodatkowo pomaga w utrzymaniu ciepła w większe mrozy. Są bardzo praktyczne i funkcjonalne, a wzorów pojawia się coraz więcej, więc wybór nie jest łatwy, ale nie należy czekać do ostatniej chwili z zakupem. Sama odzież wierzchnia również powinna sobie poradzić, ale każdy czworonóg jest inny i inaczej od innych psów może odczuwać chłód.

Buty dla psa – ekstrawagancja czy konieczność?

Buty dla psa większości kojarzy się z fanaberią właściciela. Nic bardziej mylnego. Sól, ukryte przedmioty w kałużach, śniegu, piachu to niewiele zagrożeń z jakimi idzie mierzyć się psom. Rozgrzany latem asfalt czy kostka brukowa może narobić problemów. Tyczy się też to zimy, gdzie lód i na nim sól rani łapki psa, a w większe opady atmosferyczne kałuże i błota skrywają coraz większe niespodzianki. Znam osobiście parę, która kupuje buty od początku adopcji chihuahua by zabezpieczyć właśnie przed różnymi sytuacjami. Nie przeczę, że nie ma różnych wzorów, ale można połączyć przyjemne z pożytecznym. Ważne, że spełniają swoją funkcję, z wyglądem za to wtedy będzie można szaleć.

Miękkie, silikonowe, nieprzemakalne buty. Gdy pies się nauczy w nich chodzić nie będzie chciał bez nich wychodzić na spacery.

Czworonoga najlepiej obserwować i na podstawie dyskomfortu, który będzie odczuwać zależnie od pogody za oknem, dobierać odzież dla psów. Na pewno zobaczycie, jeśli coś takiego będzie miało miejsce i wtedy na spokojnie, psiaka do auta i na zakupy!

Dodaj komentarz