Szpic miniaturowy jest wesołym psiakiem o bardzo żywym temperamencie. Ciekawski, ruchliwy, ale nie wymaga dłuższych spacerów, uwielbia się kręcić po okolicy. Bardzo przywiązany do właściciela oraz należy pamiętać, że szpice nie lubią zostawać długo same w czterech ścianach. Serdeczny i życzliwy do każdego domownika, ale należy uważać na dzieci, ponieważ przypadkiem mogą zrobić mu krzywdę, a sam psiak jednak wybiera sobie faworyta, u którego by spędzał całe dnie na kolanach i był miziany. Może jest niewielkiego wzrostu, ale zachowa czujność i da znać o każdym podejrzanym dźwięku jaki usłyszy. Tak samo odwagą dorównuje większym rasom psów, gdzie często zapomina o swoim wzroście. Przyjaźnie zachowuje się względem innych zwierząt, a nowo poznane osoby pierw wypatrzą z daleka, nim podejdą. Dumny i niezależny, adaptuje się łatwo do każdych warunków. Ubrania dla szpica są przeróżne i wiele z nich podkreśla ich urodę i piękne futro. 

 

Modne i wygodne ubranka dla szpica miniaturowego

Ostatnio bardzo często szpice ubierane są na imprezy okolicznościowe w wygodne i przewiewne sukienki dla psa, które rewelacyjnie sprawdzają się na takie okazje u psich dam. Najczęściej są one wykonane z bawełny, która w żaden sposób nie krępuje ruchów psa, ani nie podrażnia skóry. Materiał jest łatwy do utrzymania w czystości, a higroskopijność nieraz pomaga przy niewielkich opadach atmosferycznych. Tak samo dla odważnych i dostojnych czworonogów cudownie się sprawdza garnitur dla psa

Zizzo Czarny garnitur w paski z muszką dla psa kota
Eleganckie ubranko na okazję.

Obie wersje są bardzo praktyczne i na pewno niejedna okazja się przydarzy, by móc skorzystać z tego typu ubrania. Szpice bardzo pięknie się prezentują w różnych kolorach i motywach. Podkreślają maść psiaków i urok tej rasy psów. 

Czytaj także: Ubieramy yorka na bóstwo

Co zrobić, kiedy pies nie chce nosić ubranka?

Są psiaki, które mają problem, by nosiły ubrania – jedne bardzo chętnie noszą cokolwiek od razu, inne zaś nie potrafią się przełamać. Najprostszą metodą jest zakup koszulki dla psa i każdego dnia zakładać mu ją na kilka minut, a najlepiej by nagradzać czworonoga smakołykami bądź wspólną zabawą. Kiedy ma założony T-shirt na sobie, odwracajcie uwagę pupila od tego, co ma na sobie.

Kiedy okaże się, że będzie swobodnie wytrzymywać te kilka minut za dnia, przedłużajcie stopniowo czas noszenia ubrania. Kwestia czasu, a będzie po krzyku i z chęcią zacznie nosić inne ubrania, które są akurat potrzebne psiakowi. 

Pamiętajcie by zachować spokój i być cierpliwym w trakcie nauki – pies odczuwa Wasz nastrój i może wtedy bardzo się zniechęcić do dalszych prób.

Czytaj także: Szpic miniaturowy na blogowym wybiegu

Przyzwyczajenie psa do noszenia odświętnego kubraczka

Co do przyzwyczajenia czworonoga by nosił coś innego, na daną okazję, to stosujemy tą samą zasadę jak powyżej – kupujemy koszulkę i zaczynamy szkolenie. Z każdą udaną próbą wydłużamy czas noszenia ubrania, by się zdążył oswoić z czymś nowym na ciele. Łatwiej jest z rzeczami drobnymi, jak np. z muchami dla psa. Zakładamy wtedy ją od razu i psiak nie powinien mieć problemów z akcesoriami. Ważne by sprawdzić:

  • czy materiał jest odpowiedni dla psa, 
  • czy regulacja jest obecna w danym motywie, 
  • czy nie ma żadnych źródeł dźwięków, które mogą przeszkodzić pupilowi. 

Lepiej to sprawdzić, niż powodować dyskomfort.

Czytaj także: Pomysł na strój dla mopsa

Odzież dla psa na spacer 

Na spacer ważne jest, by być przygotowanym na wszelkie problemy, które mogą pojawić się w trakcie wędrówek. Niektóre szpice nie lubią okresów przejściowych i w takie załamania pogody świetnie się sprawdzi kurtka dla psa z kapturem. Chroni przed wszelkimi opadami atmosferycznymi, ale także przed chłodnym wiatrem. Zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz dba o cyrkulację powietrza. Z przyjemnością mogę stwierdzić, że producenci tego typu ubrań nie próżnują i pojawia się ich coraz więcej. 

Tak samo bardzo fajnym rozwiązaniem na ładniejszą, ale jednak chłodniejszą pogodę są wszelakie bluzy i swetry, które dają ciepło i pełną swobodę ruchu, której tak tej rasy potrzebują. Zawsze się mogą przydać na późniejszy okres i często się wykorzystuje je pod kurtkę bądź pelerynę przeciwdeszczową dla psa. To praktyczna rzecz, łatwa do schowania w torbę czy torebkę, którą na pewno nie raz wyciągniemy. Szpice dzięki swojej sierści łatwo mogą ulec przeziębienie, stąd warto obserwować, jak psiak znosi większą wilgoć na dworze.

Peleryna przeciwdeszczowa NewLine świetnie chroni psa przed deszczem, a do tego jak stylowo wygląda!

Czytaj także: Beagle i ich modowe inspiracje

Nie ważne czy młody pies, czy starszy pamiętajcie, by je bacznie obserwować. Dane rasy mają większe bądź mniejsze wskazania do noszenia różnych ubrań, ale nie mierzcie ich jedną miarą – tak jak mój berneńczyk – niby włosów i podszerstka mu nie brak, ale jak widzi deszcz to muszę siłą to wyprowadzać bez ubrania 😉

Dodaj komentarz