Życie z naszymi pupilami nie zawsze jest sielankowe. Nasze zwierzaki, tak samo jak my, muszą się mierzyć z barierami i elementami utrudniającymi życie. Jak pomóc naszym psom w przemieszczaniu się po domu? Kiedy warto zainwestować w rampę lub schodki dla psa? W tym wpisie odpowiemy na te pytania!

Plecak astronauta transporter RAKIETA model piesek
Plecak transporter to dobry pomysł dla małych psów. Jeżeli nasz psiak bardzo szybko się męczy a musimy go zabrać w drogę, plecak tego typu będzie najlepszym wyborem.

Życie bez barier

W codziennym życiu nie tylko my musimy zmierzyć się z pewnymi barierami. które utrudniają nam życie. Mają ten kłopot również nasze wspaniałe czworonogi. Zakłada się, że małe i średnie rasy psów są w stanie bardzo zwinnie dostać się na wzniesienia, a tymczasem mają one z tym spory problem. Dotyczy on również starszych psów, które nie mogą pokonać niewielkich przeszkód a co dopiero wskoczenie na łóżko, gdzie bardzo chętnie odpoczywają od wielu lat. Na pomoc w takich sytuacjach przychodzą schodki dla psa. Idealne wyposażenie mieszkania, aby pies nie miał problemów z pokonaniem przeszkody, na przykład wskoczenie na kanapę lub podwyższone legowisko. Ułatwiają swobodne przemieszczanie się na wyższe poziomy w mieszkaniu bez konieczności skakania co może źle odbić się na ich układzie kostno-stawowy.

Czytaj także: Choroby psów i ich objawy

Wymysł wart uwagi

Przez wiele osób schody dla psów mogą być traktowane jako coś dziwnego, wymysł bądź niepotrzebny gadżet, jednakże musimy ustalić, czy nie jest to gadżet potrzebny naszemu psu. Młody wiek bądź bardzo stary, wpływa na to, że mobilność naszego psa jest zmniejszona. Aby ułatwić mu dostanie się na kanapę, fotel czy łóżko należy przemyśleć, czy nie warto zainwestować właśnie w schody dla psa. Pamiętajmy, że jest to członek naszej rodziny, któremu chcemy zapewnić wszelkie wygody i spełnić jego potrzeby. Rosnąca świadomość obowiązków oraz potrzeb zwierząt wpływa na większe potrzeby, jeśli chodzi o wyposażenie mieszkań. Jednym z nich są właśnie schody. Lekka konstrukcja może przydać się również w momencie pakowania się do samochodu. Jest to wyjątkowo wygodne, gdyż nie musimy się wtedy schylać i dźwigać swojego psa, który chociaż niewielkich rozmiarów może okazać się ciężkim.

Antypoślizgowe buty dla psa błękitne ze ściągaczami ocieplane Happy Feet
Buty ze ściągaczem to dobry pomysł, zwłaszcza gdy mamy śliską podłogę. Uniknięcie ślizgania się przez psa to uniknięcie kontuzji.

Wykonanie schodków

Schodki wykonano tak, aby były bezpieczne dla psa, jak również ludzi. Są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu w momencie uderzenia o nie bądź uderzenia nimi o cokolwiek, nic się nie stanie. Dotyczy to również psa. Idealnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy w nocy pies prosi o przełożenie go na łóżko. Może on poradzić sobie w takiej sytuacji sam. Dobrze wykonany produkt jest w stanie służyć przez bardzo długi czas. Obity materiałem, pozwala na łatwe wyczyszczenie. Podstawa została obszyta materiałem antypoślizgowym dzięki któremu schodki stoją stabilnie w jednym miejscu, nie przesuwają się w momencie wchodzenia bądź schodzenia po stopniach. Wysoka jakość produktów pozwala uniknąć sytuacji, kiedy pies zniszczy go. Są one bardzo uniwersalne, jeśli chodzi o rozmiar a ich lekka i wygodna konstrukcja pozwala na szybkie przemieszczenie do innego mebla pokoju.

Szeroka oferta sklepów

Dostępne na rynku schody są przetestowane przez konkretne rasy psów, dzięki czemu są bezpieczne i wygodne dla naszych pupili. Wielu producentów proponuję oryginalne i designerskie projekty, które wyjątkowo dobrze prezentują się w nowoczesnych mieszkaniach. Do wyboru jest wiele kolorów materiałów, wielkości oraz nadruku które powodują, że produkt jest coraz bardziej spersonalizowany. Na rynku znajdziemy schodki wykonane z poliamidu, ale również bardzo wytrzymałej gąbki, które nie ulegają odkształceniu podczas użytkowania oraz są bardzo wytrzymałe. Jeżeli dobrze poszukamy znajdziemy również schodki w wykonane z drewna, idealne dla cięższych psów, jak również są one bardziej stabilne najczęściej skierowane w miejsca, gdzie nie będą przestawione, gdyż są znacznie cięższe niż na przykład poliamid. Dobrze szukając, możemy znaleźć również schodki z plastiku, które mogą się sprawdzić w każdych warunkach. Warto jest zwrócić uwagę na materiał wykonania wierzchniego, najlepiej, jeżeli jest on ściągany i możemy go swobodnie wyprać. Dodatkowo należy unikać wszelkich dodatków typu kokardki, przeszycia, wstążeczki, które mogłoby utrudnić wspinaczkę. Unikaj koronek, siatek z wierzchu schodów, które mogą z łatwością zaplątać się w łapki psa.

Przeważnie wyposażone w 3 lub 4 stopnie, wysokie na około 30-40 cm. Powinny być ustawione tak, aby między nimi, a łóżkiem bądź innym meblem nie było szpary. Warto zwrócić uwagę, czy są składane, co może ułatwić ich przechowywanie w momencie, kiedy nie są potrzebne. Poza typowymi schodkami na rynku znajdują się również rampy, które nie mają stopni, a prostą porowatą powierzchnię, dzięki której nasze zwierzę może się spokojnie wspinać.

Czytaj także: Suplementacja witaminowa naszych pupili

Dodaj komentarz