Firma truelove to przodujący producent szelek dla psów. Specjalizują się w ich produkcji i są polecani przez środowisko psiarzy. Bardzo popularne na rynku stały się szelki dla psa typu guard. Są one zbudowane anatomicznie i nie powodują uciskania ani blokowania ciała psa. Nie utrudniają ruchu łopatek i nie przeszkadzają w swobodnym, pełnym zakresie ruchu, tak jak to robią szelki siodełkowe czy norweskie, od których powoli się odchodzi. Również nie wywierają ucisku na klatkę piersiową. W skrócie, szelki tego typu wyposażone są w dwie pętle – jedną na szyję, drugą na klatkę piersiową za psimi łapami. Te pętle połączone są u góry i u dołu (choć tutaj bywa czasem, że tego łączenia brak) paskami, które uniemożliwiają psu wyjście z nich i wzmacniają konstrukcję. Ryzyko ucieczki z takich szelek, gdy pies nagle się przestraszy, jest w zasadzie znikome. Możecie używać ich na codziennych spacerach – pies czuje się w nich swobodnie i jest mu wygodnie. Bez problemu możecie podczepić je też do amortyzatora i pasa biodrowego, jeśli planujecie bieganie, marszobiegi czy wędrówki po mniej wymagających szlakach.

Szelki dla psa bezuciskowe
Szelki dla psa Pet8 to wybór, któremu zaufali nasi klienci. Szelki te są wygodne i przewiewne, a także dają dobrą kontrolę nad swoim pupilem.

Do wyboru do koloru

Szelki dla psa True Love mają różne kolory, które możemy wybierać ze względu na preferencje. Znajdziemy również takie z dodatkowymi lamówkami odblaskowymi zwiększającymi widoczność po zmroku. Na wierzchu szelek mamy wytrzymałą tkaninę sztuczną, odporną na wszelkie zaciągnięcia czy zarysowania. Spód szelek podszyty jest siateczką, która trochę dystansuje je od skóry, ułatwiając jej oddychanie i zapobiegając przegrzaniu psa. Ogólnie wykonane są bardzo dobrze i zbudowane tak, aby nie pozwolić na nadmierne obcieranie się o sierść czy też odparzanie skóry. Prawidłowo dopasowane pozwalają się cieszyć komfortem i różnorodnością.

Mocne szelki dla psa Tucker
Mocne szelki dla psa wykonane zostały w jednym celu – dać bardzo dużą kontrolę nad swoim pupilem. Szelki te posiadają przeszycia z odbijającej światło nici, a także wygodną rączkę. Polecamy!

Konstrukcja wygody

Zapięcia w zasadzie mamy trzy. Podstawowe zapięcie znajduje się na psim grzbiecie, mniej więcej w połowie konstrukcji. Drugie przyszyte jest z przodu i sprawia, że szelki mogą być stosowane jako easy-walk. Jeśli drugie miejsce przypięcia jest nieużywane, to można schować tam informację z adresem. Te dwa zapięcia zrobiono z wytrzymałego stopu cynku. Trzecim miejscem, do którego można zaczepić linkę, jest pętla wykonana z materiału, która znajduje się na końcu szelek. Pozwoli to przełożyć cały ciężar podczas psiego ciągnięcia właśnie na ten punkt. Jest to jednak opcja dodatkowa, ponieważ rączka ta służy przede wszystkim do wygodniejszego przytrzymania psa.

Zadbaj na co dzień, ciesz się przez długi czas

Konserwacja szelek truelove jest utrudniona, gdyż nie można prać ich w pralce. Odważne próby pokazują, że programy ręcznego prania w pralce jednak nie robią im krzywdy. Przy jasnych kolorach szelek plamy uporczywie nie chcą zejść przy praniu ręcznym, jednak po dokładnym zapraniu ich i wrzuceniu do pralki, plamy puszczają. Materiał okazuje się jednak odporny na błoto oraz czepiające się z reguły siateczki włosy – pozostaje ona czysta po spacerze.

Czytaj także: Klucz do psiego szczęścia

Szelki dla psa
Szelki dla psa Senior Pet dog to wbrew pozorom szelki dla psa w każdym wieku. Dostępne rozmiary pozwalają na dobór szelek dla psów o różnej wielkości. Szelki te wykonane są z wytrzymałego materiału który nie drażni psa.

Szelki dla psa – same zalety!

Szelki te, poprzez swoją budowę, są w stanie świetnie sprawdzić się podczas jazdy samochodem. Szerokie pasy nie uciskają przy szarpnięciach, poza tym są na tyle mocne, że w przypadku kolizji nie powinny ulec zniszczeniu.

Jedną z podstawowych zalet tych szelek dla psów jest to, że się nie przekręcają, dzięki czemu są wygodne i komfortowe dla psa. Zaletą jest również możliwość regulacji i to w czterech miejscach. Regulatory przesuwane są ze sporym oporem, co zabezpiecza przed samoistnym rozluźnieniem. Szelki lepiej zdjąć podczas regulacji, aby nie zrobić zwierzakowi krzywdy przy próbie przesuwania ich na siłę. Warto tylko pamiętać, aby sprawdzić, czy regulacja jest symetryczna, w innym wypadku szelki będą kiepsko leżeć i przesuwać się na jedną ze stron.

Kolejnym plusem są klamry, które znajdują się na materiale. W ten sposób znika ryzyko uszczypnięcia psa podczas zapinania. Same zatrzaski chodzą dość ciężko, co daje pewność, że się nie rozepną.

Z uwagi na zabudowaną konstrukcję pies nie ma możliwości oswobodzenia się, oczywiście w sytuacji, gdy mówimy o szelkach dobrze wyregulowanych. Szelki dla psa powinny być odpowiednio dopasowane do ciała zwierzęcia, nie powinny obcierać ani przekręcać się, gdy są zbyt luźne. Powodują również, że pies jest wyjątkowo dobrze widoczny – intensywny kolor, dodatki odblaskowe, to wszystko pozwala dostrzec psa z dużej odległości.

Szelki truelove są wyjątkowo przyjemne w użytkowaniu – bezpiecznie, dobrze wykonane, bardzo wytrzymałe. Ich konstrukcja pozwala na stosowanie tak naprawdę w każdych warunkach i w każdych sprawdzą się doskonale. Nasz psiak pozostanie w nich bezpieczny, dodatkowo zabezpieczony przed ewentualnymi wypadkami, zdarzeniami losowymi. Bez problemu unikniemy w nich otarć, wytarcia sierści, ale przede wszystkim mamy pewność, że ich konstrukcja nie pozwoli na problemy fizyczne oraz wady budowy, które mogą wystąpić przy używaniu złych anatomicznie szelek.

Zobacz również: Co robić gdy pies nadmiernie spoufala się z obcymi ludźmi?

Dodaj komentarz