Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Akcesoria do pielęgnacji i higieny psów

Każdy właściciel zwierzęcia doskonale wie, że odpowiednia opieka nad nim to nie tylko karmienie go, zabawa i wypełnienie jego garderoby ubrankami. Opieka nad nim to także troska o właściwą pielęgnację i higienę psa. Do naszych obowiązków należy zatem ich ochrona przed różnego typu zagrożeniami, które mogą niestety mieć zły wpływ na zdrowie i samopoczucie naszego pupila.

Również właściwa pielęgnacja psa odgrywa bardzo ważną rolę w jego rozwoju. Aby nasz pupil mógł czuć się komfortowo,pamiętajmy o regularnych kąpielach,czyszczeniu łap czy obcinaniu pazurów.

29.9059.90
-29%
-29%
99.00
45.0055.00
-29%
-29%
11.99
-20%
-20%
39.99

Jak dbać o higienę psa?

I choć nie ma jednego uniwersalnego sposobu na odpowiednią higienę psa, to jest kilka podstawowych zasad, o których powinniśmy pamiętać. Będą one dotyczyć każdej rasy psa,niezależnie od jej wielkości,długości sierści,kształtu uszu czy trybu życia,jakie prowadzi.Regularna kąpiel - bez względu na to jaka rasa psa i długość sierści. Jeśli widzimy, że nasz pupil jest brudny,nie bójmy się go wykąpać. Oczywiście nie zapominajmy o odpowiednich kosmetykach. Ale aby ułatwić to zadanie oferujemy Państwu np. silikonową rękawicę do czyszczenia oraz wężyk z masażerem do kąpania zwierząt. Zadbaj o komfort i przyjemność dla swojego pupila!Czesanie i strzyżenie psa - zarówno psy o długiej jak i krótkiej sierści wymagają regularnego szczotkowania,które pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji jego włosa i skóry.Pielęgnacja oczu i uszu psa - są to najbardziej wrażliwe części psiego ciała,dlatego też powinniśmy chronić je,zapewniając im właściwą pielęgnację. Przykładem mogą być rasy psów, które mają dłuższe i zwisające uszy,przez co może gromadzić się w nich wilgoć i doprowadzać do stanów zapalnych.