Ubrania dla czworonogów cieszą się coraz większą popularnością. Nikogo przecież nie dziwi widok psa idącego w zimowej kurteczce, sweterku czy bucikach. W Internecie na pęczki jest filmów i zdjęć z kotami w walentynkowych pelerynach. Czy to nie przesada? Czy są jakieś stroje, które dla naszego pupila mają funkcję bardziej istotną niż tylko ozdobną? Oczywiście, że tak. W takim razie jak zrobić majtki dla psa na trudne dni?

Majtki dla psa ROSA różowe niebieskie kolory
Majtki dla psa lub suczki to świetny wybór gdy nasz pies cierpi na nietrzymanie moczu. Majteczki sprawdzą się także podczas cieczki.

Majtki dla psa – kiedy stosować?

Zdarzają się w życiu takie sytuacje, kiedy opieka nad psem staje się nieco trudniejsza. Dzieje się tak między innymi wtedy, gdy nasza sunia ma cieczkę. Jeśli nie wiemy jak zrobić majtki na cieczkę z pewnością znajdziemy gotowe produkty. Majtki lub pielucho-majtki to wygodny i praktyczny produkt. Zastosujemy je również u czworonogów będących w trakcie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej lub u psiaków, które z różnych przyczyn mają problemy z nietrzymaniem moczu. Wiele ras hodowlanych cierpi na przewlekłe problemy z pęcherzem moczowym i całym układem. W Internecie bez najmniejszego problemu znajdziemy filmy i poradniki pokazujące jak zrobić majtki dla psa. Akcesoria te przydatne będą również jeśli wybieramy się z pupilem w dłuższą podróż pociągiem czy samolotem i wiemy, że załatwienie podstawowych potrzeb fizjologicznych może być utrudnione.

Z jakiej tkaniny zrobić majtki dla psa?

Jak się okazuje akcesoria te sprawdzą się w wielu sytuacjach. Ich budowa i odszycie są jednak bardzo podobne niezalenie od ich docelowego przeznaczenie. Jak chcemy zrobić majtki na cieczkę musimy zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj materiału. Najlepiej sprawdza się 100% bawełna. Majtki takie zwykle mają dodatkowe miejsce, do którego możemy wkładać wymienne chusteczki lub małe podpaski. Szczególnie jak sami robimy majtki dla psa zadbajmy, aby materiał był przede wszystkim przewiewny co zapewni odpowiedni komfort użytkowania nawet przez kilkanaście godzin na dobę. Strój ten powinien być skonstruowany tak, by móc go w łatwy sposób zakładać i zdejmować. Przy psach z problemami urologicznymi najlepiej posiadać kilka kompletów by móc zmieniać je na bieżąco. Załatwianie potrzeb fizjologicznych podczas wyjścia na dwór jest dla czworonogów bardzo istotne, toteż pamiętajmy by zdejmować bieliznę przed spacerem.

Czytaj także: Ubrania dla buldoga francuskiego

Majtki dla psa kota na rzep turkusowy
Turkusowe majtki dla psa na rzep przeznaczone dla osobników z nietrzymaniem moczu. W majtki można włożyć wkładkę higieniczną, dzięki czemu mają one dużą chłonność.

Majtki dla psa na cieczkę – jak je wykonać?

Bielizna dla psa powinna być przede wszystkim produktem pomocniczym a nie rozwiązaniem na nasze lenistwo. Większość psów nawet w tym trudnym dla nich czasie swoje podstawowe potrzeby fizjologiczne powinna załatwiać na dworze. Suczki podczas cieczki bardzo starannie dbają o swoją higienę. Dlatego właśnie nie powinniśmy im tego nadmiernie utrudniać. Jak już robimy majtki na cieczkę powinny one:

  • być wygodne i elastyczne;
  • posiadać dodatkową kieszonkę na chusteczkę lub małą podpaskę;
  • być zapinane najlepiej na wygodny zatrzask;
  • posiadać regulację w pasie aby łatwo dostosować je do sylwetki psiaka;

Ruja nie zdarza się często. Zazwyczaj dwa lub trzy razy do roku, ale mimo to może być trudnym czasem zarówno dla suczki jak i opiekunów. Bardzo ważne aby w tym czasie zadbać o komfort psychiczny zwierzęcia jak i o czystość w jego otoczeniu. Jeśli sami nie wiemy jak zrobić majtki na cieczkę bez problemu znajdziemy niezbędny asortyment czy to w rozbudowanych sklepach internetowych czy stacjonarnych zoologicznych. Coraz więcej firm produkuje towary na miarę psich potrzeb.

Wykroje na majtki dla psa

Jeśli chcemy wiedzieć jak zrobić majtki dla psa nie pozostaje nam nic innego jak odpalić Internet i do dzieła. Niezbędna będzie maszyna, nici, materiał, blok do szablonu, nożyczki i oczywiście miara. Zasada jest dość prosta, bielizna przede wszystkim musi być wygodna. Najlepiej jeśli poszukamy wykroju przy którym podane są dokładne wymiary w centymetrach. Częstokroć zaznaczone jest również w niektórych miejscach powinniśmy zmierzyć naszego pupila. Pamiętajmy by materiał był mięciutki i nie przepuszczał wody. W odpowiednim miejscu najlepiej by była zaprojektowana dodatkowa kieszkonka na wymienna wkładkę. Najwygodniejsze wydają się być majtki zapinane na napę lub rzep lub na gumce w pasie i z szelkami. Niezbędna jest również dziurka na ogonek. W wielu przypadkach psi krawcy pokazują również sposoby na przerobienie naszej bielizny tak, by można ją zaadoptować dla czworonoga. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Czytaj także: Kokardki dla psów

Dodaj komentarz