Na okres jesienno zimowy, ubranko dla psa, zwłaszcza niewielkich rozmiarów, to zazwyczaj konieczność. Małe psiaki często podczas spacerów wykazują objawy marznięcia, dlatego warto nabyć specjalny kubraczek lub pokusić się o samodzielne uszycie ubranka dla psa, przy pomocy gotowych wykrojów? Czy stworzenie formy na ubranko dla psa jest trudne? Jak zrobić kurtkę dla psa nie mając doświadczenia i umiejętności?

Buldog Francuski Nosi Czerwoną Bluzę Adidog Dla Psa 3XL
Bluza dresowa dla psa Adidog to nasz bestseller. Wygodna i ciepła bluza dostępna jest w wielu kolorach i wymiarach.

Po co psu ubranko?

Choć nadal spora grupa osób uważa, że psu nie jest potrzebna dodatkowo ochrona przez zimnem w czasie jesieni i zimy, coraz więcej właścicieli ubiera swoich pupili w kurtki i sweterki na spacery. Jeśli nie wiemy czy nasz pies potrzebuje dodatkowego okrycia w czasie jesieni i zimy, wystarczy dokładnie przyjrzeć mu się podczas wyjścia lub samego spaceru – jeśli się trzęsie lub nie chce wychodzić, być może konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie go przed chłodem.

Również nabywając psa rasowego warto wcześniej dowiedzieć się czy psiak tej konkretnej rasy posiada tzw. podszerstek, który chroni przed zimnem i jest specyficzną ochroną termoizolacyjną. Jeśli nie – konieczne będzie kupienie lub samodzielne uszycie ubranka.

Czytaj także: Regulowane szelki dla shih tzu

Kurtka dla psa Pupreme X
Kurtka dla psa Pupreme X to jedna z naszych najlepszych kurtek. Ubranko oferuje wodo i wiatro odporność, odblaski na ramionach a także jest wyposażone w ściągacze.

Jak uszyć ubranko dla psa?

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie jest trudno uszyć ubranko dla psa. Na pewno przyda się choć odrobina zdolności manualnych i krawieckich. Jednak z pomocą szablonów ubranka dla psa uda się uczyć kubraczek nie tylko szybciej, ale i precyzyjniej.

Szycie ubranek dla psów trzeba w pierwszej kolejności rozpocząć od sprawdzenia i przeanalizowania jakiego typu ubranko najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego psa. Do wyboru mamy sweterek, kurtka, kubraczek, derkę, kombinezon oraz bluzę. Trzeba mieć na uwadze w jaki sposób poszczególne ubranka są zakładane – niektóre psy nie lubią ubierania niczego przez głowę, inne zaś mogą wykazywać zdenerwowanie podczas zapinania czegoś na wysokości brzucha.

Z pewnością również łatwiej jest wykonać samodzielnie ubrania dla psów nieco większych rozmiarów. Szycie ubrań dla psów dużych, np. chartów, jest łatwiejsze z prostej przyczyny – przy większym psiaku materiał na ubranku jest większy, można precyzyjniej je dopasować, a także przymierzyć i nanieść poprawki.

Szycie ubranek dla psów w domu

Tak jak zostało wspomniane powyżej, uszycie ubranek dla psów nie powinno nastręczać większych trudności. W sieci znaleźć można szereg informacji jak uszyć ubranko dla yorka czy gotowe wykroje ubranek dla piesków wszystkich ras.

Aby rozpocząć szycie należy zmierzyć dokładnie pupila i stworzyć formę na ubranko dla psa. Można też posiłkować się gotowym, uniwersalnym szablonem znalezionym w Internecie i dostosować go pod naszego psa. Pupilowi do stworzenia formy należy pobrać wymiary grzbietu, długość łap, obwód szyi oraz inne wymiary, które mogą okazać się kluczowe przy zakładaniu i zdejmowaniu gotowego ubranka. Dobrze również wcześniej przemyśleć sposób zapinania ubranka. Zapięcie musi być nie tylko wygodne dla psa podczas noszenia, ale i trwałe oraz łatwe do obsługi przez właściciela.

Koszulka dla psa Bitches love me rózowa przód
Koszulka Bitches <3 Me to modny wzór, który wybija się na tle innych produktów. Produkt łatwo się zakłada na pieska, a także posiada wiele rozmiarów do wyboru.

Po uzyskaniu formy i wymiarów dla psa, można zabrać się za szycie. Bardzo istotną kwestią jest dobranie materiału na ubranko dla psa. Warto w tym przypadku nie oszczędzać i postawić na wysokiej jakości materiały i wykończenia. Ubranko dla psa będzie wykorzystywane podczas spacerów i na pewno dość mocno eksploatowane, często również narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych: deszcz, śnieg, błoto. Podczas intensywnej zabawy docenimy mocne materiały, ponieważ kubraczek dla psa tak szybko nie ulegnie zniszczeniu. Idealnie sprawdzi się tutaj tkanina wodoodporna, ale jednocześnie oddychająca.

Wykroje ubranek dla psów – gdzie ich szukać?

Gotowe szablony i wykroje pod ubranka dla psów to wygodny sposób na samodzielne stworzenie kubraczka dla psa. Jeśli nigdy nie szyliśmy i zastanawiamy się np. jak uszyć kurtkę dla psa, wykorzystanie tzw. “gotowców” będzie strzałem w dziesiątkę. Zaletą gotowych szablonów jest możliwość ich modyfikacji i dopasowania do naszego psiaka, mając przy tym gwarancję, iż ubranko spełni swoje zadanie.

Czytaj także: Reaktywność smyczowa – jak ją rozpoznać

Dodaj komentarz