Zabawki dla kota pozwalają skupić jego uwagę na dłuższy czas. Aby jednak było to możliwe, muszą one być odpowiednio skonstruowane. Najlepiej, jeśli ich faktura przypomina różnego rodzaju wyżłobienia, w których istnieje możliwość ukrycia przysmaków kota. Dzięki wydzielaniu przez nich zapachu kot chętnie trąca zabawką, a tym samym sam zajmuje się sobą. W trakcie zabawy są uwalniane powoli smakołyki, które ten traktuje jako nagrodę za włożony trud. W jakie top zabawki dla kota warto zainwestować?

Dlaczego warto zainwestować w zabawki dla kota?

Kot to zwierzę, które wielu kojarzy się z leniwym wylegiwaniem na parapecie czy w innym ciepłym miejscu. Owszem – są to leniuszki, jednak jest im potrzebna aktywność fizyczna. Nie muszą to być szalone zabawy, aczkolwiek fizyczna i psychiczna stymulacja pozwala utrzymać im prawidłową sprawność. Pomocne w tym są zabawki dla kota. Producenci oferują szeroki wybór najlepszych zabawek dla kotów starszych, ale też tych mniejszych. Z ich wykorzystaniem opiekun pupila może zapewnić mu ciekawe atrakcje, stwarzając tym samym idealne miejsce do zabawy. Jakie zabawki dla kota wybrać? 

Czytaj także: Ubranko dla kota po sterylizacji

Skacząca Elektryczna Ryba Dla Kota Błazenek Namo Z Wędką Miniaturka
Skacząca elektryczna ryba na wędce to świetna zabawka pozwalająca nam na zabawę ze swoim kotkiem. Rybka rusza się jak prawdziwa, przez co mocno działa na kocie instynkty.

Top zabawka dla kota – drapak

Top zabawką dla kota jest oczywiście drapak. Powinien się on znaleźć w każdym domu, w którym przebywa mniejszy bądź większy kociak. Jak sama nazwa wskazuje, służy on do zaspokojenia naturalnej potrzeby fizjologicznej, jaką jest drapanie. Koty żyjące na wolności najczęściej drapią po drzewach – pozwala im to nie tylko stępić ostrość pazurów, ale też oczywiście spędzić aktywnie czas. Zabawka dla kota w postaci drapaka pozwala również właścicielom ochronić wyposażenie domu przed jego zniszczeniem. Jeśli kot nie będzie miał miejsca, w którym będzie mógł się bawić – wykorzysta do tego drzwi, kanapę czy nawet meble. Wśród wariantów najlepszych zabawek dla kota w postaci drapaka znajdują się zarówno wersje w postaci dużych konstrukcji, jak i mniejsze dywaniki do zawieszenia, walce do toczenia czy też wiele innych.

Najlepsza zabawka dla kota – wędka

Wędka kojarzy się wszystkim głównie z wędkowaniem i rybami, jednak jest to również doskonała zabawka dla kota. Pozwala ona bowiem zaspokoić jego instynkt łowcy. Sama wędka składa się ze sznurka i przyczepionego do niego np. piórka, które koty potrafią próbować złapać przez dłuższy czas. Ta z pozoru prosta zabawka dla kota cieszy się ogromną popularnością – jest szczególnie polecana przez specjalistów zajmujących się zachowaniem kotów. Dodatkowym plusem tej zabawki dla kota jest fakt, że nie ma on dostępu do rąk opiekuna czy dzieci, stąd też osoby w każdym wieku mogą ją wykorzystywać, nie obawiając się o swoje zdrowie.

Interaktywne zabawki dla kotów

Wśród popularnych rozwiązań znajdują się także interaktywne zabawki dla kotów. Ich głównym zadaniem jest dostarczenie mruczkowi ogromu zabawy polegającej na wynalezieniu ulubionej zabawki czy przysmaku. Tego typu zabawki dla kotów są dostępne w różnych wariantach, zarówno pod względem wielkości, jak i kształtu. Popularne są także labirynty, które zajmują kociaków na długi czas.

A może tunel dla kota?

Wśród top zabawek dla kotów znajduje się również tunel, który umożliwia zwierzęciu bawić się w chowanego. Jest to doskonała zabawka dla małych kotów, które uwielbiają się skradać. Co ważne – tego typu konstrukcje są również szeleszczące, a jak wiadomo, mruczki uwielbiają plastikowe reklamówki, w których mogą do woli się chować.

Interaktywna zabawka dla kota z piórkiem Smil
Zabawki interaktywne dla kota z piórkiem to bardzo atrakcyjny przedmiot dla kota. Jest to idealne rozwiązanie dla kotów, które wymagają dużo ruchu.

Relaksująca zabawka dla kota

Wśród dostępnych zabawek dla kota znajdują się również wersje relaksujące. Wśród top zabawek dla kotów znajdują się również masażery. Są one wyposażone w różnego rodzaju wypustki i szczotki, które doskonale masują różnego rodzaju części ciała zwierzęcia. Nie zawsze jednak jest to zabawka dla kota, która od pierwszych chwil cieszy się u niego zainteresowaniem. W takim wypadku warto potraktować ją zapachem kocimiętki, który jest uwielbiany przez mruczki.

Piłka jako obowiązkowa zabawka dla kota

Koty to nie psy, które będą aportować piłkę, jednak wśród top zabawek dla kota znajduje się również piłka. Powinna być ona jednak lekka, tak by zwierzak mógł ją bez problemu toczyć. Tego rodzaju zabawka dla kota zachęci go do biegania przez dłuższy czas. Sprawdzi się również wersja umożliwiająca wypełnienie kocimi przysmakami – stopniowe ich wypadanie tylko zachęci mruczka do dalszej zabawy.

Najlepsza zabawka dla kota to również myszka

Wśród najlepszych zabawek dla kota znajduje się również myszka. Doskonale, jeśli będzie to wersja grzechocząca bądź wydająca inne dźwięki. Będzie ona stanowić wyzwanie dla zwierzaka – poruszanie nią wygeneruje dźwięk, co z kolei zachęci do dalszej zabawy. Tego typu zabawka dla kota jest doceniana przez ciekawskie zwierzaki, a takimi właśnie są mruczki.

Kiedy jeszcze sprawdzają się wskazane zabawki dla kota?

Zabawki dla kota najlepiej sprawdzają się w momencie, gdy mruczek bawi się wraz ze swoim opiekunek. Jak wiadomo – nie zawsze jednak koty mogą przebywać w towarzystwie. Zdarzają się sytuacje, w których pozostają na kilka godzin same w domu. Inwestując we wspomniane top zabawki dla kotów, można zapewnić im wielogodzinną zabawę podczas nieobecności domowników. Aby jednak mruczek był zachęcony do zabawy, na czas wyjścia opiekuna, warto pozostawić mu interaktywne zabawki dla kotów wypełnione ulubionym przysmakami lub karmą. Dzięki temu za wszelką cenę będzie on próbował dostać się do wnętrza, a jednocześnie dostarczy organizmowi niezbędnego pożywienia.

Dalikot Dancing Fish Realistyczna Interaktywna Zabawka dla Kota
Tańcząca ryba Dalikot to automatyczna zabawka z czujnikiem ruchu. Przemieszczenie rybki spowoduje jej realistyczne poruszanie się, co pobudzi naturalne instynkty u kota. Dodatkowa kieszonka z kocimiętką wzmaga zainteresowanie kota.

O czym pamiętać inwestując w zabawki dla kota?

Inwestując w zabawki dla kota, opiekunowie powinni pamiętać, że nawet najdroższe wersje mogą nie spotkać się z uznaniem ich zwierzaka. Zdarzają się bowiem sytuacje, że mruczki zamiast top zabawek dla kota wybierają do zabawy najprostsze elementy, takie jak tektura czy kłębek nici.

Co więcej, może okazać się, że kociak, zamiast bawić się zabawkami dla kota, wybierze spędzanie czasu przed telewizją. Oczywiście zwierzaki te mogą oglądać telewizję – wiadomości czy seriale mogą ich nie zainteresować na tyle, co programy przyrodnicze, aczkolwiek są to leniuszki, które do aktywności należy zachęcać. Przestrzegamy jednak, by nie traktować telewizji jako najlepszej zabawki dla kota, zwłaszcza pod nieobecność właścicieli. Może się bowiem okazać, że na ekranie pojawią się na tyle interesujące widoki, że mruczek rzuci się na telewizor. Telewizja dla kota od czasu do czasu to ciekawa forma zabawy, jednak lepszym rozwiązaniem jest zachęcenie zwierzaka do polowania, przy wykorzystaniu top zabawek dla kotów.

Każdy mruczek wybierze dla siebie ulubioną zabawkę, być może mniej standardową i popularną wśród innych kotów. Część z nich traktuje jako top zabawkę dla kota również laser. Widząc czerwoną kropkę, mruczki biegają jak szalone — nie jest to jednak najlepsza forma zabawy, gdyż nigdy nie będą w stanie upolować czerwonej kropki, a to z kolei może wzbudzać w nich frustracje. Wykorzystując laser jako zabawkę dla kota, należy pamiętać, by nie świecić zwierzęciu nim w oczy, gdyż może dojść do uszkodzenia jego wzroku.

Czytaj także: Biegunka u kota

Dodaj komentarz