-43%
-43%
Original price was: 69.90zł.Current price is: 39.90zł.
-47%
-47%
Original price was: 74.90zł.Current price is: 39.90zł.

Zabawki edukacyjne

Psy uwielbiają się bawić. Wesołe szaleństwa nie są zarezerwowane dla szczeniaków. Wszystkie czworonogi chcą być jak najbliżej swojego właściciela, a najlepsze spędzanie czasu, to aktywne psoty.

Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla pupila?

Najlepsze zabawki edukacyjne dla psa to takie, które oprócz radości z zabawy wpływają korzystnie na jego rozwój. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że doskonalą one na kondycję psychiczną Twojego czworonoga. Psy, podczas spacerów potrzebują wyzwań. Zabawka edukacyjna dla psa ma za zadanie rozwijać logiczne myślenie i pamięć zwierzaka. Ukryta w zabawce nagroda, na przykład w postaci ulubionego przysmaku, bardziej mobilizuje czworonoga do intensywniejszych działań. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zabawek edukacyjnych dla psów.
kule-smakule – Twój pies ma smakołyki ukryte wewnątrz zabawki i tylko turlanie jej i trącanie łapą powoduje uwalnianie się psiego jedzenia.
maty węchowe – zabawka edukacyjna, w formie niewielkiego dywanika z doczepionymi kieszonkami. Ta forma zabawy doskonale rozwija zmysł węchu Twojego czworonoga.
przesuwane elementy – Twój pupil, aby dostać się do ukrytej karmy musi przesuwać niektóre elementy, a nawet czasami je podnieść. Zabawka znakomicie poprawia koordynację ruchową psiaka.

Dlaczego warto sięgnąć po zabawki edukacyjne dla psa?

Zabawki edukacyjne dla psów przede wszystkim wspierają rozwój fizyczny i umysłowy czworonoga. Mają też duże znaczenie podczas Twojej nieobecności w domu. Zwierzak nie nudzi się i zadowoleniem oddaje się rozwiązywaniu łamigłówek nie skupiając się na tęsknocie. Wszystkie zabawki edukacyjne wzmacniają również relacje z właścicielem, dając dużo radości zarówno psiakowi, jak i opiekunowi.

Zabawki edukacyjne dla psa uczą cierpliwości

Jedną z prostszych metod na poskromienie psa, zwłaszcza bardzo młodego, jest zaangażowanie go w zajęcie, które pobudzi ciekawość i pozwoli w skupieniu oddać się zabawie. Zabawki edukacyjne dla psa pozwalają ćwiczyć mu cierpliwość, a także zmuszają go do wykonywania precyzyjnych ruchów. Dzięki ukrytej w zabawce edukacyjnej dla psa przekąsce zwierzę zyskuje motywacje do działania. Taka zabawa doskonale wpływa na obniżenie poziomu stresu u czworonogów oraz pokaże, że tylko poprzez cierpliwość można dostać nagrodę.

Zabawki logiczne dla psa podwyższają inteligencję

Wiele ras czworonogów uważa się za szczególnie inteligentne. Należą do nich owczarki, dobermany czy labradory. Niewielu właścicieli zdaje sobie jednak sprawę z tego, że podobnie jak u ludzi, także u psów cechy umysłowe można zwiększać. W osiągnięciu tego celu pomagają zabawki logiczne dla psa.

Tego typu zabawki edukacyjne są dla psów niezwykle rozwijające. Pozwalają na zwiększenie kontroli nad swoim ciałem, a także wykonywanie bardziej precyzyjnych ruchów. Zabawki logiczne dla psa pozwalają również oswoić mu się z innymi trudnościami dnia codziennego, takimi jak przenoszenie swojego legowiska w bardziej komfortowe miejsce, sygnalizowanie potrzeb, czy otwieranie drzwi. Edukacyjne zabawki to dla psa naprawdę ważny element codziennej egzystencji, a efekty ich użytkowania zaskoczyły już niejednego właściciela.

Zabawki edukacyjne dla psów pomagają regulować przyjmowanie pokarmów

Zabawka edukacyjna dla psa to jednak nie tylko okazja do uczenia się sztuczek i obcowania z otoczeniem. Zabawki logiczne dla psa mogą również regulować przyjmowanie posiłków i przekąsek. Psy bardzo lubią wyzwania, a przysmak zdobyty z trudem smakuje o wiele lepiej, a jego zdobycie zabiera więcej czasu.

Ukrycie łakoci w środku zabawki edukacyjnej dla psów pozwala dłużej cieszyć się nadchodzącą nagrodą, a jednocześnie wzmaga na nią apetyt, której zdobycie powoduje uczucie zadowolenia. Zabawki edukacyjne dla psa spełniają, więc nie tylko, że pupil jest grzeczniejszy i bardziej inteligentny, ale również szczuplejszy i bardziej zadowolony z życia.

Dowiedz się więcej na ten temat z naszego bloga:

Nadwaga u psa – jak z nią walczyć

Ile dziennie powinien biegać pies?

Czy psy przywiązują się do przedmiotów?

Maty węchowe – zabawa i stymulacja