-14%
-14%
29.90
-11%
-11%
79.9089.90
-10%
-11%
89.90

Piłki i piłeczki dla psa

Piłki to coś, co tygryski, a raczej pieski lubią najbardziej. Są podstawowym elementem zabawkowej wyprawki dla naszego pupila. Piłka dla psa będzie super zabawką zarówno dla szczeniaka jak i dla dorosłych zwierząt, nawet tych dużych. Idealna do zabawy na świeżym powietrzu i praktyczna, ponieważ ze względu na niewielkie wymiary można zabrać ją na wycieczkę czy na zwykły spacer do parku. Jeśli chcą Państwo dokonać trafnego zakupu, to zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu. Znajdą tutaj Państwo różnego rodzaju piłki dla psów, począwszy od tych najzwyklejszych, ze sznurkiem po te interaktywne z możliwością wypełnienia ich smakołykami.

Piłka dla psa i jej rola

Odpowiedzialna zabawa z psem to nie tylko odpowiednia dawka aktywności ruchowej. Poprzez zabawę uczymy naszego psiaka przede wszystkim też nowych umiejętności. Bardzo pomocne w tym okazują się m.in. interaktywne piłki dla psa. Podczas zabawy z takimi piłkami nasz pupil nie tylko wytęża swoje ciało w formie aktywności fizycznej ale także ćwiczy swój umysł. Możemy ukryć w środku przysmaki. Dzięki temu pies będzie mógł uczyć się manipulacji zabawką, aby osiągnąć swój cel i nagrodę, którą będzie właśnie ukryty smakołyk.

Zwykłe piłeczki świetnie sprawdzą się przy nauce aportowania a dodatkowo mogą służyć jako gryzaki dla naszych czworonogów. Te ze sznurkiem zaś idealne będą do przeciągania się i szarpania.

By zadbać o bezpieczeństwo naszych zwierząt, wszystkie zabawki wykonaliśmy z wytrzymałych materiałów bardzo wysokiej jakości.

Jaka piłeczka dla psa będzie najlepsza?

Piłeczki dla psów są akcesorium niezbędnym. To przedmioty, które pozwalają na wesołą zabawę, zacieśnianie więzi z właścicielem, a nawet naukę. Jak dopasować piłkę do potrzeb pupila? Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na jej wielkość. Nie może być za mała, gdyż pies może ją połknąć, ani za duża, ponieważ utrudni to zabawę.

Materiał, z którego wykonano piłeczkę koniecznie musi być solidny. Zapewnia to bezpieczeństwo podczas harców, a także pozwala zaoszczędzić pieniądze na ciągłe wymienianie zabawki. Dobrym pomysłem jest piłeczka kauczukowa dla psa, jednak w ostateczności można również zdecydować się na piłeczki tenisowe dla psa, które jednak szybko się brudzą i muszą być często wymieniane.

Dla najbardziej wymagających odpowiednie będą piłeczki piszczące dla psa. Te gadżety przybierają rozmaite formy, od tych, które piszczą po ugryzieniu po takie, które wydają dźwięki kiedy tylko pies się do nich zbliży. To doskonałe zabawki, które pozwalają przełamać nudę i ponownie zainteresują zwierzaka.

Piłeczka na smakołyki dla psa to doskonała zabawa, ale i okazja do nauki

Piłeczki dla psa spełniają wiele funkcji. Stwarzają okazję do doskonałej zabawy i socjalizacji, ale również potrafią rozwijać psie instynkty i inteligencje. Gumowa piłka z dzwonkiem jest tego dobrym przykładem. Dźwięk, który wydaje piłka pobudza słuch psa, a kiedy w jej wnętrzu umieści się smakołyk zabawa z jej udziałem może nawet symulować polowanie. To dla psa bardzo ważny element jego natury. Dzięki takim ćwiczeniom pies będzie spokojniejszy, mniej sfrustrowany i bardziej skłonny do posłuszeństwa. Dodatkowo wydostanie smakołyku z tego gadżetu będzie wymagało od psiaka sporo wysiłku, który również pozytywnie wpłynie na zachowanie naszego pupila.

Czym jest piłka dentystyczna? 

Łatwo się domyślić, że piłeczka dentystyczna ma za zadanie usuwać resztki jedzenia oraz kamień nazębny z zębów psa. Jak to możliwe? Specjalny system ząbków i rowków wpasowuje się w dziąsła i szpary międzyzębowe w pyszczku, dzięki czemu brud i resztki zostają starte z powierzchni zębów.

Piłeczki dla psa pozwalają także na umieszczenie w nich przysmaków (mogą to być również przekąski wspomagające oczyszczanie zębów), co dodatkowo stymuluje psie zmysły i zachęca do korzystania z gadżetu. Taka zabawka dzięki swojej strukturze masuje dziąsła i zapobiega ich krwawieniu.

Dowiedz się więcej na ten temat z naszego bloga:

Nadwaga u psa – jak z nią walczyć

Ile dziennie powinien biegać pies?

Czy psy przywiązują się do przedmiotów?