Szelki dla psa to niezwykle wygodne akcesorium zarówno z punktu widzenia zwierzęcia, jak i właściciela. Wybierając odpowiedni model nie tylko zwiększymy komfort ruchu psa na spacerze, lecz także stworzymy nowe możliwości na spędzanie z nim czasu, takie jak np. wspólne bieganie lub tropienie. Warto jednak pamiętać, że kupując nowe szelki dla czworonoga niezwykle ważnym aspektem jest wybór ich odpowiedniego rozmiaru. Jedynie dobrze dobrane, idealnie pasujące na naszego pupila szelki pozwolą mu cieszyć się ze wspólnie spędzanego czasu bez uczucia dyskomfortu.

Jeśli chcesz zainwestować w nowe szelki dla swojego pupila, jednak nie masz pojęcia jak prawidłowo zmierzyć obwód pasa psa koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami! Przekonaj się, jak szybko i w prosty sposób można dobrać idealne szelki dla psa. Przyjemnej lektury!

Czarne Mocne Szelki Z Rączka Dla Psa
Mocne szelki dla psa Tucker to propozycja dla psów zarówno małych jak i dużych. Szelki są wygodne i mocne, przez co utrzymają naszego pupila w ryzach.

Gdzie się mierzy pas u psa? – rodzaje szelek dla psów

Nim przystąpimy do wyjaśniania jak się mierzy obwód pasa psa w pierwszej kolejności skupmy się na rodzajach dostępnych w sprzedaży szelek dla psów. Każdy model jest bowiem nieco inny i wymaga odmiennych pomiarów.

Do najpopularniejszych rodzajów szelek dla psów można zaliczyć:

  • szelki norweskie
  • szelki easy walk
  • szelki guard
  • szelki antyucieczkowe
  • szelki spacerowe
  • szelki zaprzęgowe
  • szelki do samochodu
  • szelki dla szczeniąt

Jak widać wybór szelek dla psów jest naprawdę szeroki. W niniejszym artykule skupimy się na pierwszych czterech rodzajach i wyjaśnimy na ich przykładzie jak prawidłowo zmierzyć obwód pasa psa.

Szelki dla psa
Szelki bezuciskowe to najlepszy wybór dla psa. Wykonane są z siateczki, dzięki czemu skóra psa może oddychać. Serdecznie polecamy!

Jak się mierzy obwód pasa psa w przypadku szelek norweskich?

Szelki norweskie dla psów charakteryzują się wysokim komfortem noszenia i łatwością zapinania. Często są wyposażone w dodatkową uprząż na grzbiecie umożliwiającą przytrzymanie psa, gdy ten się wyrywa. Są zbudowane z dwóch pasków – jednego okalającego klatkę piersiową psa i drugiego biegnącego przez odcinek mostkowy. Z tego też wynika odpowiedź na pytanie jak zmierzyć psa do szelek. Po pierwsze należy określić jego obwód klatki piersiowej w najszerszym miejscu, a po drugie trzeba zmierzyć jego pas pod szyją od miejsca w którym mierzony był jego obwód. Do otrzymanych wartości należy dodać 2-3 cm zapasu i voilà!

Czytaj także: Obroża zaciskowa – jak działa?

Szelki easy walk – jak zmierzyć psa w pasie?

Szelki dla psa easy walk kształtem przypominają nieco szelki norweskie, z tym że w ich przypadku zapięcie smyczy znajduje się na piersiach psa. Często wykorzystuje się je podczas nauki psów, aby nie szarpały na spacerze i szły z luźną smyczą.

Biorąc pod uwagę zbliżony wygląd szelek easy walk do norweskich odpowiedź na pytanie jak się mierzy obwód pasa psa jest podobna do powyższej z tą różnicą, że w przypadku szelek easy walk pomiaru dokonujemy tuż za przednimi łapami psa.

Szelki bezuciskowe w paski
Szelki bezuciskowe wykonane z oddychającego materiału. Posiadają rzucający się w oczy wzór oraz uroczą kokardkę. Szelki są łatwe w zakładaniu i ściąganiu dzięki regulacji.

Szelki guard – jak zmierzyć obwód talii i pasa?

Szelki typu guard posiadają dwie połączone ze sobą uprzęże – jedną wokół szyi psa, a drugą wokół jego klatki piersiowej. Dzięki temu szelki nie wrzynają się psu pod pachy i zapewniają wysoki komfort ruchu.

Jak zmierzyć obwód psa do tego typu szelek? Najpierw należy zmierzyć obwód obręczy barkowej zwierzaka, a następnie obwód klatki piersiowej w najszerszym miejscu.

Szelki antyucieczkowe – jak prawidłowo zmierzyć obwód pasa psa?

Szelki antyucieczkowe przypominają nieco szelki guard, z tym że posiadają aż 3 paski okalające zwierzaka. Jak prawidłowo zmierzyć obwód pasa psa w takim przypadku? Należy wykonać cztery pomiary – obręczy barkowej, klatki piersiowej w najszerszym miejscu, obręczy zapiersiowej i paska grzbietowego. Biorąc pod uwagę, że szelki dla psów z reguły dają się regulować dobór odpowiedniego rozmiaru nie powinien być problematyczny.

Jak zmierzyć psa – podsumowanie

Jak widzisz określenie wymiarów psa zależy od wybranego modelu szelek spacerowych. Niemniej, niezależnie od tego, jaki wariant wybierzesz zawsze zapoznaj się z zaleceniami producenta szelek i upewnij się, że dobrze zmierzyłeś swojego pupila!

Czytaj także: Szelki dla psa który ciągnie

Dodaj komentarz