Jaki transporter dla kota? Zwróć uwagę na rozmiar

Transportery dla kotów to akcesoria przeznaczone do bezpiecznego transportowania zwierząt. Wykorzystuje się, przewożąc koty, np. od hodowcy do domu, z domu do weterynarza lub wybierając się w gości. Najlepiej zainwestować w transporter jeszcze przed nabyciem zwierzaka.

Aby transporter dla kotów dobrze spełniał swoją funkcję, musi zapewniać komfort i bezpieczeństwo zwierzętom w podróży. Jaki transporter dla kota zatem wybrać? Otóż można wyróżnić kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze. Pierwszą z nich jest rozmiar transportera dla kotów. Akcesorium powinno być na tyle duże, aby zwierzę mogło w nim komfortowo stać, obracać się, siedzieć i leżeć. Transporter dla kotów nie może być jednak zbyt duży, ponieważ w czasie jazdy pupil mógłby się ślizgać po podłodze i obijać o ściany.

Łatwy dostęp do środka, czyli jak wybrać najlepszy transporter dla kota

Brązowa torba transportowa z ekoskóry dla psa
Czy to torba na zakupy? Nie! Torba Camila to stylowy transporter dla zwierząt! Torba wykonana jest z ekoskóry, posiada dobrą wentylację i okienko, przez które twój kot może obserwować świat!

Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, zastanawiając się jaki transporter dla kota wybrać, jest wygodny dostęp do środka. Koty z reguły niechętnie wchodzą do transportera, co dla ich opiekunów jest nie lada wyzwaniem, gdy pojawia się konieczność wizyty u weterynarza itp. Problemem bywa także wyjęcie kota z transportera w lecznicy weterynaryjnej. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na transportery z otworem na pokrywie. Dzięki temu unikniemy konieczności wyjmowania zwierzaka przez frontowe drzwi. 

Czytaj również: Kocimiętka – co to jest i jak działa na koty?

Jaki bezpieczny transporter dla kota wybrać?

Przebywanie w transporterze może być dla kota traumatyczne, przez co zwierzak może mieć ochotę z niego uciec. Wybierając transporter dla kota warto więc upewnić się, że model, który wybieramy jest wykonany porządnie i zwierzak nie da rady samodzielnie się z niego wydostać. Transporter powinien być odporny na drapanie i gryzienie, a jego zamek mocny i solidny tak, aby zwierzak nie dał rady otworzyć go samodzielnie. Ponadto, transporter powinien powinien być skonstruowany tak, aby nie zagrażać zdrowiu zwierzaka. Wszystkie elementy, o które kot mógłby zahaczyć pazurem są niemile widziane.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze transportera? Wentylacja

Korzystanie z transporterów dla kotów jest doświadczeniem stresującym. Biorąc pod uwagę, że akcesorium to jest wykorzystywane przede wszystkim do transportowania zwierząt do gabinetu weterynaryjnego, nie kojarzy się im ono z niczym dobrym. Zestresowane koty szybciej oddychają i szybciej zużywają tlen w pomieszczeniu. Dobry transporter posiada zatem efektywny system wentylacyjny, który gwarantuje zwierzęciu odpowiednią wentylację powietrza.

Komfortowy transport kota z transporterem – lekkość i łatwe czyszczenie

Wybierając transporter dla kota, warto również pomyśleć o własnej wygodzie. Dorosły kot może ważyć nawet 5 kg. Sięgając po ciężki i nieporęczny model, sprawisz zatem, że podróżowanie z kotem będzie prawdziwą udręką. Rozglądając się za nowym transporterem, upewnij się zatem, że akcesorium, w które inwestujesz jest lekkie i poręczne. Najlepsze transportery dla kotów są wykonane z lekkich, lecz trwałych materiałów gwarantujących wygodne noszenie. Warto przy tym zaznaczyć, że transporter powinien być wyposażony w pewne i solidne uchwyty. Co więcej, zwróć także uwagę na łatwość czyszczenia akcesorium (niektóre koty cierpią na chorobę lokomocyjną!). Dobry transporter dla kota to taki, który łatwo utrzymać w czystości.

Jaki transporter dla kota? Drzwiczki

Zdjęcie zielonego plecaka na skałach, w którym jest biały kot
Plecak transportowy RAVEN to jeden z naszych najlepiej sprzedających się transporterów. Jest wygodny w noszeniu a także zapewnia odpowiednią wentylację i zabezpieczenie naszemu pupilowi.

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać transporter dla kota, zwróć również uwagę na drzwiczki w transporterze. To ważny element akcesorium, mający wpływ na bezpieczeństwo mruczka. Ich otwieranie nie powinno być zbyt łatwe, aby kot sobie z nimi sam nie poradził. Dobrym pomysłem jest wybór transportera, który jest wyposażony w dodatkowy otwór na górze, przez który można wyjąć zwierzę, które nie chce samodzielnie wyjść ze środka.

Wygodny transport kota. Torby materiałowe czy budki plastikowe lub wiklinowe?

Ważnym aspektem, który należy uwzględnić podczas wyboru transportera dla kota jest również materiał, z którego został on wykonany. Na rynku znajdziemy:

  • transportery wiklinowe dla kotów – Choć prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie, transportery wykonane z wikliny nie zaliczają się do najpraktyczniejszych rozwiązań. Biorąc pod uwagę ich kształt i niemałą wagę, transportery z wikliny są mało komfortowe w noszeniu. Ponadto, trudno w nich utrzymać czystość, w czasie deszczu przeciekają, a w czasie mrozów trudno je ocieplić.
  • transportery plastikowe dla kotów – To korzystne rozwiązanie zarówno z punktu widzenia zwierzęcia, jak i jego opiekuna. Transportery plastikowe są wytrzymałe i bezpieczne dla kotów. Łatwo można je ogrzać i wyczyścić. Dostępne w wielu wzorach i rozmiarach, świetnie sprawdzają się podczas podróży długich i krótkich.
  • torby materiałowe dla kotówTorby transportowe dobrze sprawdzają się podczas krótkich podróżny. Transport zwierzęcia w torbie to dobry pomysł, np. w przypadku podróży środkami komunikacji publicznej. Są wygodne z punktu widzenia właścicieli, w przypadku dłuższej podróży warto jednak zdecydować się na klasyczny transporter.

Jak przewozić kota w samochodzie? Transportery do aut

Blekitny kosmiczny plecak z kapsułą dla psa lub kota
Plecak – transporter Gagarin jest jednym z bardziej popularnych rozwiązań. Plecak zapewnia duże pole widzenia zwierzęciu, a duże otwory pozwalają na swobodne oddychanie. W plecaku zmieszczą się nawet największe koty!

Odpowiedni transporter dla kota to taki, który jest wykonany z trwałego tworzywa, odpornego na drapanie i gryzienie. Wyposażony w otwory wentylacyjne gwarantuje kotu bezpieczeństwo w trakcie podróży. Jego uchwyty są mocne, a drzwiczki niemożliwe do otwarcia przez samego pupila. Ponadto, jest lekki, poręczny i łatwy w czyszczeniu. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki transporter najlepiej sprawdza się podczas jazdy samochodem. Otóż tak właściwie każdy! Transportery dla kotów są skonstruowane w ten sposób, aby zapewniać kotom bezpieczeństwo we wszystkich środkach komunikacji, w tym również w autach. Jedyne o czym musi pamiętać opiekun kota to prawidłowe zabezpieczenie akcesorium w samochodzie. W czasie ewentualnego wypadku transporter chroni zwierzaka przed urazami. Warto przy tym wiedzieć, że najbezpieczniejszym miejscem dla kota jest podłoga za przednim siedzeniem.

Transporter dla Twojego pupila – Ranking 2023

Transport kota do weterynarza może stać się niezapomnianą przygodą – i to nie w pozytywnym sensie! Dobry transporter może jednak znacząco ułatwić to zadanie. Jak wybrać najlepszy transporter dla kota? Oto nasze propozycje:

  • Plecak transporter dla kota RAVEN – lekki i wygodny plecak – transporter świetnie sprawdzi się podczas dłuższych i krótszych wycieczek. Możliwość noszenia go na plecach znacząco odciąża opiekuna kota i zwalnia obie jego ręce. Siateczkowe okienka, w które wyposażono plecak zapewniają odpowiednią wentylację wewnątrz, a odpinany front sprawia, że umieszczenie kota wewnątrz nie stanowi problemu. Dodatkowym atutem transportera dla kotów RAVEN jest zapinana kieszeń, w której można przenosić drobiazgi, np. saszetki z karmą dla kota lub zabawki.
  • Kosmiczny plecak z kapsułą GAGARIN – wysokiej klasy transporter z szelkami, który można nosić na plecach. Sztywna konstrukcja transportera zapewnia wysoki komfort zwierzęciu, a liczne przezroczyste powierzchnie umożliwiają mu obserwowanie świata w podróży. Na uwagę zasługuje również ciekawy design transportera GAGARIN i jego atrakcyjna kolorystyka.
  • Plecak astronauta z saszetką ARMSTRONG – wykonany z mocnej, oddychającej tkaniny transporter ARMSTRONG dobrze sprawdzi się w przypadku przewożenia pupili różnych ras, w tym zarówno dużych, jak i małych kotów. Wyposażony w liczne otwory wentylacyjne i przezroczysty front, zapewnia maksimum komfortu każdemu zwierzakowi. Na uwagę zasługuje również dołączona saszetka na przysmaki lub inne akcesoria dla czworonoga.

Zobacz także: Choroba lokomocyjna u psa i jej przeciwdziałanie

Dodaj komentarz