Właściciele psów, chcą mieć pewność, że ich czworonożni przyjaciele nie będą się nudzić. Jest ku temu powód – nieszczęśliwe psy są zwykle sfrustrowane, ponieważ nie mają możliwości ekscytującej zabawy lub zakupiona zabawka, nie jest dostosowana do potrzeb psa. Przez co pies, się taką zabawką po prostu nie bawi. Chcesz, aby Twój pies miał urozmaicone i ekscytujące życie? Aby móc to zaoferować, zajęliśmy się w tym artykule wyborem odpowiedniej zabawki, różnorodnością produktów, jakością i charakterystyką odpowiedniej zabawki dla psa.

Rozpoznanie potrzeb i wybór odpowiedniej zabawki dla psa

Każdy pies ma swój charakter, a co za tym idzie inne potrzeby. Aby ludzie i psy mogli żyć razem w zrelaksowany i harmonijny sposób, pies musi być w stanie w pełni realizować swoje “zainteresowania”, takie jak:

  • kopanie dziur,
  • gryzienie,
  • wąchanie (szukanie),

bez wchodzenia w konflikt z właścicielem. Dlatego istnieje kilka wskazówek, które można wykorzystać jako przewodnik i które mogą pomóc w zakupie zabawki absorbujące psa.

Zabawka absorbująca psa
Zabawki węchowe są doskonałym rozwiązaniem absorbującym czas naszego pupila. Potrafią one zająć psa na wiele minut, kusząc go ukrytymi smakołykami.

Zabawki absorbujące psa szczeniaka na ząbkowanie – gryzaki – zabawki zajmujące psa

Odpowiednie zabawki są niezastąpione dla szczeniaka! Szczenięta badają rzeczy zębami tak samo, jak małe dzieci. A gdy zęby się zmieniają, potrzeba gryzienia staje się jeszcze większa.

Gryzaki dla szczeniaków

Zabawa gryzakami dla psów może znacznie ułatwić małemu psu zmianę zębów. Przed zmianą zębów upewnij się, że zabawka nie jest zbyt twarda, ponieważ zęby mleczne są stosunkowo wrażliwe i mogą szybko się wyłamać. Szczenięta lubią badać otoczenie nosem i zawsze znajdą rzeczy, które lubią gryźć i które uważają za idealne do intensywnego żucia. Aby więc odwrócić to naturalne zachowanie od butów, mebli lub innych elementów wyposażenia, zalecamy przede wszystkim miękkie zabawki dla szczeniąt, które można bezkarnie i według własnego uznania żuć. Zabawa jest bardzo ważna dla szczeniąt, daje im nowe doświadczenia, zrozumienie otoczenia i ćwiczy ich zdolności motoryczne.

Zabawki dla dorosłych psów – zabawki zajmujące i absorbujące dorosłego psa

Uczenie się pożądanego postępowania i przekierowywanie na zabawki możliwych niewłaściwych reakcji może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Aby to zrobić, musisz mieć do czynienia z jakimś nieodpowiednim zachowaniem swojego czworonożnego przyjaciela. Znasz też jego “zasługi” takie jak, nadgryzione meble lub wymiętolone kapcie i naturalne talenty, także w odniesieniu do jego rasy. Wiele psów uwielbia aportować, a może nawet zakopywać przedmioty. Inni wolą biec i łapać lub szukać czegoś nosem. Wszystko zależy od psa.

Dobierz zabawki dla psa odnośnie do wielkości czworonoga

Zanim zagłębisz się w każdą kategorię zabawek, powinieneś wziąć pod uwagę wielkość swojego psa. Jeśli zabawka jest za duża, pies nie może się nią właściwie bawić, ponieważ nie może jej prawidłowo utrzymać w pysku ani podnieść. Zabawki, które są za małe, mają tę niebezpieczną wadę, że można je bardzo łatwo połknąć.

Mała wskazówka przy wyborze zabawek dla psa:

Wykorzystaj pysk psa jako odniesienie do wielkości zabawki.

Rzucanie i aportowanie – czy wszystkie zabawki dla psów się do tego nadają?

Psy z instynktem aportowania po prostu uwielbiają tę zabawę. Oprócz wytropienia „zdobyczy” muszą również przynieść zabawkę właścicielowi. To sprawia, że ta zabawa jest bardzo wszechstronna i wymaga od psa pewnej pracy mózgu.

Jakie zabawki dla psa wybrać do rzucania i aportowania?

Podczas rzucania piłek należy zachować ostrożność, aby użyć solidnej, gumowej piłki, która nie zatrzymuje się natychmiast po uderzeniu, ale odbija się dalej raz lub dwa razy. Odwołuje się to w równym stopniu do instynktów łowieckich, a także je zaspokaja. Jednak przed rzuceniem piłki pies powinien najpierw nauczyć się przynosić ją swojemu człowiekowi z powrotem. Zabawki do aportowania można znaleźć w różnych odmianach, nawet pływających – dają wiele możliwości zabawy psu, który lubi aportować, nie bojąc się nawet wejść do wody.

Czytaj także: Pies niszczy zabawki – czy to źle?

Mata węchowa dla psa z mocnymi przyssawkami girasole
Mata węchowa w kształcie słonecznika jest doskonale zaprojektowaną zabawką absorbującą, która zmusza psa do wytężonej pracy w poszukiwaniu smakołyków. Zabawa na wiele minut gwarantowana!

Gryzaki to ważne zabawki dla psów – oprócz zabawy, odbywa się też pielęgnacja zębów

Zabawki do gryzienia dla psów służą nie tylko zabawie, ale także wspierają zdrowie Twojego czworonożnego przyjaciela. Są ważnym narzędziem, zwłaszcza w higienie jamy ustnej. Oprócz usuwania płytki nazębnej, masowane są również dziąsła. Te zabawki często występują w postaci:

  • kości do żucia,
  • piłek,
  • lub konga.

Przekąski do żucia również mogą sprawić psu wiele przyjemności i pomóc zadbać o higienę zębów.

Zabawki do gryzienia dla dużego i małego psa

Inne zabawki do żucia często składają się z liny lub z liny z kulką na końcu. Liny plecione są również do zabaw z przeciąganiem lub aportowaniem.

W przypadku zabawek do żucia dla psa należy zadbać o to, aby w razie poluzowania się poszczególnych części zostały one natychmiast wyrzucone, aby uniknąć połknięcia elementów, a tym samym zagrożenia zdrowia psa.

Zabawa i różnorodność dzięki zabawkom absorbującym / zajmującym dla psa – zabawki dla psa Kong

Prawdziwa wszechstronność w dziedzinie zabawek dla psów – Kong! Zawsze zapewnia mile widzianą zmianę u psa, jeśli chodzi o zainteresowanie zabawkami. Dostępny jest w wielu rozmiarach – dla każdej wielkości psiego pyszczka. Kong jest wykonany z litej gumy, można go napełnić od wewnątrz smakołykiem lub zamienić w chłodzącą zabawkę (super sprawa podczas upałów), umieszczając go w zamrażarce i schładzając. Kong może być również używany jako zabawka do rzucania lub aportowania.

Zabawki dla psa wymuszające myślenie i szukanie rozwiązań

Możesz znaleźć też takie zabawki, które będą zmuszać Twojego czworonoga do szukania rozwiązań i myślenia, aby otrzymać smakołyk.

Trener pamięci jest szczególnie popularny. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku pies otrzymuje nagrodę. Szczególną cechą trenera pamięci jest to, że spust / przycisk można umieścić w odległości do 40 metrów. Na przykład, pies może nacisnąć spust w ogrodzie, a następnie pobiec do kuchni po swój smakołyk.

Kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę wybierając zabawki dla psów

Istnieje wiele zabawek dla psów, ale nie wszystkie są odpowiednie. Poniżej znajdziesz kilka ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie zabawki dla psa.

Porada numer 1 – substancje szkodliwe w zabawkach dla psów

Plastyfikatory zapewniają, że plastik pozostaje giętki i elastyczny. Szczególnie importowane plastikowe zabawki prawie zawsze zawierają różne plastyfikatory. Chociaż istnieją zasady i przepisy dotyczące zabawek dla dzieci, zazwyczaj nie ma prawnych maksymalnych ilości tych substancji w zabawkach dla psów.

Pies z piłkami edukacyjnymi z których wypadają przysmaki
Piłka edukacyjna Cosmo jest doskonałą zabawką absorbującą psa. W jej środku znajduje się pojemnik na smakołyki, które wypadają gdy pies turla piłeczkę. Ponadto, piłka posiada piszczałkę zwracającą uwagę psa.

Metale ciężkie w zabawkach dla psów

Metale ciężkie mogą być częścią pigmentów kolorowych. Mogą zostać uwolnione z zabawki przez ślinę lub przedostać się do przewodu pokarmowego poprzez połknięcie części zabawki.

Tlenek chromu (VI) w akcesoriach dla psa

Tlenek chromu (VI) jest silnie toksyczny. Powstaje podczas garbowania skóry, jeśli proces ten nie jest przeprowadzany prawidłowo. Może to stać się problemem dla zwierzęcia, na przykład, jeśli smycz psa zostanie przeżuta. Działa drażniąco na skórę i błony śluzowe.

Miękkie zabawki z małymi częściami, które pies może połknąć

Bardzo popularną zabawką dla psa są zabawki pluszowe, które często są faktycznie przeznaczone dla dzieci. Problem – psy lubią rozrywać wypchane zwierzęta na strzępy. W przypadku wypchanych zwierząt może to być bardzo niebezpieczne! Plastikowe oczy i plastikowe nosy mogą zostać połknięte i w najgorszym przypadku doprowadzić do niedrożności jelit – wtedy może pomóc tylko wizyta u weterynarza.

Znajdź odpowiednią zabawkę dla swojego psa

Wybór odpowiedniej zabawki absorbujące psa nie jest tak trudny, jeśli weźmie się pod uwagę wymienione tutaj punkty. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz mógł podjąć lepszą i bezpieczniejszą decyzję na temat wybrania odpowiedniej zabawki dla swojego psa.

Czytaj także: Czy psy przywiązują się do przedmiotów?

Dodaj komentarz