Posiadanie czworonożnego przyjaciela to nie tylko beztroskie aportowanie piłki i tulenie na kanapie. Pies to również obowiązek i kilka malutkich niedogodności – podłoga i ściany ochlapane błotem, zaślinione poduszki, no i sierść – ona jest WSZĘDZIE! Jak poradzić sobie z tym problemem? Przeczytajcie!
Diagnoza problemu
Jeśli Twój pies notorycznie gubi ogromne pokłady sierści, to należy przyjrzeć się temu bliżej. Sprawdź ogólny stan zdrowia swojego pupila, przeanalizuj jego dietę, kosmetyki, które używasz do pielęgnacji. Być może wypadanie sierści ma związek z jakimś alergenem, a może psiak jest po prostu chory? Skonsultuj sprawę z Waszym lekarzem weterynarii i upewnij się, że z Twoim przyjacielem wszystko jest w porządku. Dobierz też odpowiednią do sierści pupila szczotkę i wyczesuj go regularnie! To też pomoże.
Czytaj także: Higiena psa – jak dbać o pupila
Odkurzacz z turboszczotką
Technologia do przodu, a wraz z nią mamy coraz to nowe sposoby na walkę z psią sierścią. Okazuje się, że z odpowiednio dobranym sprzętem, problem ten nie jest wcale taki uciążliwy. Każdemu miłośnikowi czworonogów proponujemy zaopatrzenie się w kilka akcesoriów. Zacznij od odkurzacza z turboszczotką. To po prostu końcówka nakładana na rurę odkurzacza, która w środku posiada wałek ze szczotkami i małą turbinę, ale działa cuda! Jeśli nie otrzymałeś takiej w zestawie razem z odkurzaczem, nie martw -można dokupić ją osobno. Turboszczotka w ekspresowym tempie zbiera krótką, długą, a nawet tę najmocniej trzymającą się powierzchni sierść! To idealne rozwiązanie dla mebli tapicerowanych, pościeli, a także dywanów z krótkim włosiem – zaoszczędzi Twój czas oraz nerwy. Szczerze polecamy!
Mokra gumowa rękawica
Teraz sposób w stylu DIY! Potrzebujesz gumowej rękawicy i wody. Rękawice nałóż na dłonie, a następnie spryskaj wodą – żeby były po prostu wilgotne. Tak przygotowanym sprzętem zaczynamy pracę! Wystarczy ścierać sierść z powierzchni, na których się znajduje – działa na dywany, kanapy, poduszki, koce, a nawet płaszcze. Jeśli Twoja profesjonalna rękawiczka do zbierania sierści ma jej na sobie już zbyt dużo, opłucz ją pod bieżącą wodą i wracaj do pracy! Voila!
Gumowe zmiotki i miotła
Chwała temu, kto wymyślił gumową miotłę i zmiotkę. Jeśli jeszcze nie macie takiego zestawu to polecamy to czym prędzej zmienić. Nasza ulubienica, gumowa miotełka, od zwykłej miotły, różni się tym, że zamiast standardowego włosia posiada długie słupki, wykonane z gumy. Idealnie nada się do zamiatania paneli w salonie, płytek w kuchni, a nawet dywanów. Kolejnym plusem jest łatwość w czyszczeniu – wystarczy opłukać ją wodą i gotowe. Zmiotka z kolei sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach, jak np. przestrzenie pod meblami.
Szczotka typu Furminator
Regularne czesanie i dbanie o kondycję sierści naszego pupila to pierwszy krok w walce z kłębami włosów w mieszkaniu. Należy pamiętać, że szczotkę należy dobrać do rodzaju sierści Waszego pupila. Jeśli posiadacie psa z podszerstkiem to absolutnym i jedynym królem wśród wszystkich szczotek jest furminator! Zbiera o wiele, wiele więcej niechcianej sierści niż tradycyjna szczotka. Na pewno nie raz widzieliście w Internecie zdjęcia, na których obok psa leży drugi – ułożony z sierści, to właśnie efekt porządnego wyczesania czworonoga furminatorem. Gwarantujemy Wam, że po zaprzyjaźnieniu się z tym cudownym urządzeniem i regularnym czesaniu Waszego pupila zauważycie ogromne efekty.
Nowoczesne pralki i dodatki do prania
Jeśli nadal dodajesz kilka kropel octu do prania, żeby pozbyć się psiej sierści to czas z tym skończyć. Mamy nowe, super rozwiązanie. Płyn antyelektrostatyczny, który idealnie wypłukuje pozostawione przez Twojego sierściucha niespodzianki. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów specjalnych kulek do prania, które zbierają sierść Twojego pupila. Można znaleźć kulki z rzepem oraz kulki gumowe.
No i kwestia samej pralki! Większość nowych modeli posiada wbudowane programy i cykle prania, które pomagają w walce z psią sierścią. To mega praktyczne rozwiązanie! Jak działa funkcja pupil? Cały problem z sierścią polega na tym, że wbija się ona bardzo, bardzo głęboka w materiał. Te małe igiełki są tak bardzo osadzone w Twoich ubraniach, że nawet najmocniejsze wirowanie nie jest w stanie ich wyciągnąć. Żeby to się udało, należy po prostu rozluźnić włókna tkaniny. Wtedy sierść nie będzie już tak mocno osadzona i misja jej usunięcia zostanie zakończona sukcesem.
Czytaj także: Duży pies a mieszkanie w bloku